Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sprawdzić przed sezonem

505 odpowiedzi na ten temat

#461 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 21:40

Co sprawdzić przed sezonem Jak patrzyłem niz go wyciagłem to pęknięta blacha z obudowy wentylatora ''weszła'' w pęknięcie stołu więc to już nie było poznać teraz zaspawana blacha nad wentylatorem jest ciut niżej jak i zespawany stół w tym miejscu lekko sklepnięty jest trochę ''cienszy'' więc nie powinien bić w tą obudowę , ale dalej nie idzie znależć powodu czemu tak się stało, dwa lata po założeniu chodził ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sprawdzić przed sezonem Dzisiaj, 16:39
  •  

#462 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 21 lipiec 2013 - 18:03

Co sprawdzić przed sezonem Panowie jaki olej radzicie wlać do pompy wtryskowej?

#463 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 18:44

Co sprawdzić przed sezonem Taki sam jak do silnika.

#464 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 22 lipiec 2013 - 09:20

Co sprawdzić przed sezonem maniek33 dzięki za odpowiedź ;)

#465 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 23 lipiec 2013 - 20:40

Co sprawdzić przed sezonem panowie poda ktoś numer paska z młockarni do gardziela (ten z napinaczem) pojedynczy - stary typ

#466 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 21:08

Co sprawdzić przed sezonem Kolego ciężka sprawa bo chodzi po nim rolka napinająca ale najlepiej jest jechać ze starym paskiem bo możesz mieć inną długość paska.

#467 Share witekarol

witekarol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 10:44

Co sprawdzić przed sezonem witam. na pewno większość z Was boryka się z problemem częstych wymian łożysk na wałkach wytrząsaczy w swoich bizonach. zastanawiam się jak można rozwiązać ten temat. niedawno pewien kombajnista doradził mi abym przed sezonem odkręcił panewki łożysk, zdjął zaślepki, którymi są pokryte łożyska i włożył tam tawotu. pomysł dobry jednakże wydaje mi się, że nie do końca mógłby się sprawdzić. szukam czegoś innego co pozwoli mi przepracowac na jednych łożyskach kilka sezonów. myślałem o przeróbce wałków i mocowań łożysk tak aby można było je bez problemy przesmarowac za pomocą tawotnicy jednakże zypełnie nie mam pojęcia jak to zrobić. dlatego zwracam się do Was. może ktoś z Was rozwiązał ten problem w jakiś sposób, niekoniecznie taki jak ja napisałem.

#468 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 17 styczeń 2014 - 10:08

Co sprawdzić przed sezonem Jakiś czas temu jeden z kolegów znalazł na allegro drewniane panewki które podchodzą do bizona. Pisał, że spróbuje tego rozwiązania. Czy spróbował to nie wiem, ani nie pamiętam też dokładnie który to. Co do smaru to napewno gorzej nie będzie jak go nałożysz.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#469 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 10:47

Co sprawdzić przed sezonem @master20002
przed sezonem co będzie będę zakładał te drewniane panewki na tyle bo mam już luzy na dwóch to wymienię tylny komplet dla testów, jak przelatają 2 sezony dobrze to przód też się ich doczeka. Jedyna zaleta to szybki i łatwy montaż/demontaż. Jakby tak było z łożyskami to bym nic nie przerabiał.
@witekarol
można założyć smarowniczki / kalamitki (jak zwał), tylko trzeba wywiercić dziury w bokach obudów łożysk, i nagwintować pod wymiar smarowniczek. Nawet 1 nasmarowanie przed sezonem dobrym smarem bardzo dużo da, bo tak to te łożyska pomimo założenia nowych chodzą na sucho, bo smar albo wyleci albo rozejdzie się na boki.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#470 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 17 styczeń 2014 - 11:06

Co sprawdzić przed sezonem Więc po sezonie daj znać jak to pracowało bo jestem mocno zainteresowany.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 19:39

Co sprawdzić przed sezonem Powiem tak że rozwiązanie z kalamitką to nic nie daję bo są łożyska kryte a te osłony nie są szczelne żeby zdawały egzamin na smarowanie.Co do łożysk na wytrząsaczach to powiem tak ; dobre łożyska nowe pół panewki na wał i przy montażu łożysk ustawić osiowość czyli nabić na końce wału łożyska zrobić podstawy pod łożyska żeby swobodnie obracać wałem dorobić kawałek deski koło 70 centymetrów skręcać piasty bez dekielków do pias deskę.Na koniec deski podstawić nawet stołek obrócić korbą do siebie ii zaznaczyć ołówkiem na stołku dajmy na to prawą stronę deski i obrócić korbę o 180 stopni i będzie widać czy kreska na stołku pokrywa z deską albo deska zakryła albo odeszła deska od kreski.Jak się nie zgrywa o 1 mm to jest dobrze ale jeżeli więcej to obrócić o 45 stopni pół panewki dokręcić nakrętkę i sprawdzić znowu.Trzeba też uważać aby podkładka zabezpieczająca nie ocierała się o osłonę łożyska.Metoda upierdliwa praco chłonna ale zrobiłem tak już kilka wałów pierwsze z 10 lat temu u szwagra i jest na razie spokój.Co dokładania smaru do łożysk otworzyć delikatnie zetkę z jednej strony i dołożyć smaru ale tylko z jednej strony.

#472 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 11:33

Co sprawdzić przed sezonem

Jestem właśnie w trakcie wymiany tych panewek. Tylko ze u mnie jest gorszy problem bo mam stary typ i dostałem tylko te kostki a panewki już nie są osiągalne. A więc potoczyłem z plastiku samosmarującego. Najważniejsze aby nie poskładać tego zbyt ciasno. Musi być delikatny luzik

Albo czegoś nie kupiłem albo takie robią te nowe panewki. Miałem duży luz według mnie i chciałem po wymieniać na całym nagarniaczu ale jak wymieniłem dwie to luz praktycznie został taki sam i moje pytanie brzmi: czy jest jeszcze coś co wchodzi pod tą panewkę plastikową? Całe to półłożysko składa się z dwóch części i obie miałem nowe.

#473 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 23 styczeń 2014 - 12:53

Co sprawdzić przed sezonem Nic tam już nie wchodzi. Zakładasz te dwa półłożyska i skręcasz tą obejmą. Widocznie takie robią,lecz trochę luzu musi być. Ja bym tak zostawił, jeśli różnicy nie widać. Przed sezonem trochę olejem przesmarować i niech latają.

#474 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 08:56

Co sprawdzić przed sezonem Nie wiem jak jest w nowym typie ale w starym to wewnętrzną częścią kasujesz luz

#475 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 21:41

Co sprawdzić przed sezonem Witam Panowie co o nim myslicie ?? Wart jest swojej ceny?
http://tablica.pl/of...html#0969decb37

#476 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 23:54

Co sprawdzić przed sezonem kolego a co mamy ci powiedziec po tak skromnych fotach z oddali i krotkim info?pierwsze co to sprawdz silnik jak silnik jest zajechany to i kombajn tez swoje przezyl i sprawdz tyl kombajnu czy jest prosty bo czesto gdzies o drzewo trafia a potem klawisze tra o pogieta d*pe i ogolnie trzeba sprawdzic czy jest dofinasowana maszyna czy zajechana czesto sie zdaza ze i od 1 wlasciciela czekajaca na losia ktory wlozy w nia nastepne tyle co dal.

#477 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:49

Co sprawdzić przed sezonem Koledzy podpowiedzcie co i jak w temacie łożysk młocarni jakie są objawy że już się konczą i trzeba wymienić ,mamy bizona z 1990 roku tak plus minus rocznie robi ok 100 ha może w pierwszych latach więcej na usługi to 23 lata ok 2,5 tyś ha zrobione ma ,wiadomo sporo łożysk wałki skrzynia było robione żniwa skonczyli nic nie buczało orginalne łożyska najtrwalsze są bo czytałem na tym forum że po wymianie nowe wytrzymały sezon albo mniej jakieś podróby miękie

#478 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:00

Co sprawdzić przed sezonem Zdjąć pas z młocarni i spróbować podwadzać wariator, jak będzie luz to na pewno wyczujesz, drugi sposób to taki aby włączyć młocarnie i popatrzeć na oś wału czy ładnie "stoi" w jednym miejscu tutaj trzeba być pewnym czy końcówka nie jest trochę krzywa, żeby błędnie nie zdiagnozować sprawy.

#479 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 23:24

Co sprawdzić przed sezonem Sprawdzanie lomem lozysko to troche loteria bo moze byc na wyczerpaniu a bez luzu.Przewaznie jak lozysko juz siada to huczy i nagrzewa sie obodowa lozyska jak dotkniesz reka to bedzie cie parzyc a jak jest letniawe to normalka.
U mnie bizon mial 120ha pod kose i lozyska krasnika wytrzymywaly 7 sezonow a pozniej to zawsze ktores polecialo przewaznie na odrzutniku jako pierwsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 11:20

Co sprawdzić przed sezonem jeszcze te ukochane składane na odrzutniku to już porażka