Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sprawdzić przed sezonem

505 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:29

Co sprawdzić przed sezonem Bo kolego @balcerek1 masz sprawny regulator napięcia co w bizonie jest rzadkością. Jeszcze przed przeróbką na 12v zamontowałem alternator bosch 24v z ciężarówki i też nie było żadnego problemu z gotowaniem akumulatorów a miałem 2x 45A.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sprawdzić przed sezonem Dzisiaj, 04:13
  •  

#342 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:51

Co sprawdzić przed sezonem No tyle to i ja wiem żeby nie przeładować akumulatora musi być dobry regulator.Jak będzie walnięty to 195 ah wyleci na orbitę.

#343 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:05

Co sprawdzić przed sezonem Kiedyś jak zaczynałem karierę kombajnisty to w rekordzie nowa 125 wystrzeliła po 2 godzinach koszenia i to było koszone na swiatłach. A teraz z innej beczki, kto wie jak dobrze zamontować półkę/ poprzeczkę kosza sitowego? Chodzi mi o tą która jest między podsiewaczem a koszem sitowym. Bo w ubiegłym roku wymieniałem w rekordzie ale na szybko i nie jest to dobrze zrobione a w tym musze w swojej 50.Czy żeby to dobrze zrobic to trzeba odsunąć się z podsiewaczem czy jak?

#344 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 21:34

Co sprawdzić przed sezonem Chodzi o tą półkę na podłodze podsiewacza z drutami w stronę raf czy tam sit? ogólnie z drutami do tyłu?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#345 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 08:07

Co sprawdzić przed sezonem Chodzi mi o tą z drutami zaraz za końcem podsiewacza

#346 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 24 kwiecień 2013 - 11:39

Co sprawdzić przed sezonem Ja to z ojcem wymieniałem dwa lata temu. Podsiewacza nie przesuwałem, a jedynie wyciągnąłem sita. Tylko nie wiem, jak to jest z fabryczną tą końcówką, bo ja sam to z blachy zrobiłem na wzór starej, która uległa korozji.

#347 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 25 kwiecień 2013 - 06:50

Co sprawdzić przed sezonem Panowie potrzebuje porady. Chodzi o sieczkarnie. Jak załączam i chodzi sobie bez obciążęnia wszystko jest ok. Nic nie skacze, nie trzęsie. Jak tylko dostanie obciążenia to podkakuje, trzęsie całym tyłem. Na ostatnim kawałku w żniwa tak trzepało, że rozwaliło mi koło pasowe. Dobrze, że nikt nim nie dostał bo jak uderzyło w heder to tylko dziura została. Może to być wina niewyważonego wału? Niby jak nim obracam to zatrzymuje się w każdym miejscu.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#348 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 25 kwiecień 2013 - 13:59

Co sprawdzić przed sezonem A jak kosisz bez sieczkarni, to też się tak dzieje, czy tylko wtedy gdy sieczkarnia jest włączona?

Edytowany przez Bizonek1, 25 kwiecień 2013 - 14:02.

#349 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 25 kwiecień 2013 - 18:41

Co sprawdzić przed sezonem może się rozkręciła blacha od płaskowników z tyłu, albo luz na wytrząsaczach

#350 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 19:27

Co sprawdzić przed sezonem @master masz wszystkie noże w sieczkarni? a może zmieniałeś kilka zużytych noży na nowe?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 19:49

Chodzi mi o tą z drutami zaraz za końcem podsiewacza

ta półka to rozpórka - mocowana czterema śrubami do ściany od strony podsiewacza powinien być gumowy fartuch. raczej trzeba wyjechać z podłogą trochę do przodu aby to prawidłowo zamontować zwłaszcza fartuch

#352 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 25 kwiecień 2013 - 20:30

Panowie potrzebuje porady. Chodzi o sieczkarnie. Jak załączam i chodzi sobie bez obciążęnia wszystko jest ok. Nic nie skacze, nie trzęsie. Jak tylko dostanie obciążenia to podkakuje, trzęsie całym tyłem. Na ostatnim kawałku w żniwa tak trzepało, że rozwaliło mi koło pasowe. Dobrze, że nikt nim nie dostał bo jak uderzyło w heder to tylko dziura została. Może to być wina niewyważonego wału? Niby jak nim obracam to zatrzymuje się w każdym miejscu.

A noży nie ostrzyłeś czasem? Jak wszystko jest po dokręcane to zostaje ci tylko zawieść wał do wyważenia, raczej nie obejdzie się bez wymiany noży.

#353 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 21:00

Co sprawdzić przed sezonem Tylko że jak to robiłem w rekordzie to był problem bo nie dało sie odkręcić tych wzdłużnych śrub mocujących podsiewacz z koszem sitowym, poprostu nie było miejsca na klucz:( A tych pionowych też nie dało sie odkręcić bo pod podsiewaczem są nakrętki które się obracają. Ciekaw jestem czy przypadkiem fabrycznie nie jest to składane w komplecie z podsiewaczem ale jak w takim razie fartuch przykręcili

#354 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 25 kwiecień 2013 - 22:29

Co sprawdzić przed sezonem Panowie noże nie były ostrzone ani wymieniane i są wszystkie. Podrzuca nią tylko przy obciążeniu. Jak sobie chodzi na luzie nawet na pełnych obrotach to wszystko jest ok. Wytrząsacze są w porządku, żadnych luzów. Macie jakiś namiar na zakład co robi wyważanie wałów gdzieś niedaleko mnie? Odrazu wymieniać noże przed wywarzaniem?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#355 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 22:43

Co sprawdzić przed sezonem Dla mnie to noże do wymiany.Są tępe i szarpią słomę a nie tną.

#356 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 06:49

Co sprawdzić przed sezonem Kolego to może być prawdopodobne bo jak zmieniałem kąt natarcia tej listwy z ostrzami to w miarę jej opuszczania rzucało troche mniej. Dzięki. Po wymianie trzeba wywarzać wał? Chyba raczej, nie?

#357 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 26 kwiecień 2013 - 08:31

Co sprawdzić przed sezonem Powinno się, przynajmniej ja wyważałem.

#358 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 09:42

Co sprawdzić przed sezonem A ma ktoś kontakt do takiej firmy co się tym zajmuje?? Na podkarpaciu jest taki zakład? Bo nic konkretnego w necie nie mogę znaleźć.

#359 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 20:35

Co sprawdzić przed sezonem Wyważanie to tylko chyba w zakładach produkcji sieczkarni.Najbliżej to będą Kielce ale skoro ty piszesz że beż obciążenia nić się nie dzieje to bym wymienił nowe noże i przepuścił trochę słomy i sprawdził jak działa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 27 kwiecień 2013 - 07:48

Co sprawdzić przed sezonem Jak na pusto nic się nie dzieje to nie jest to wina wyważenia wału. Jakby wał był niewyważony to i bez obciążenia na obrotch miałby bicie i by nim rzucało. Ja bym zaczął od wymiany noży.