Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sprawdzić przed sezonem

505 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 21:14

Co sprawdzić przed sezonem Praktyka czyni mistrza, nikt na początku nie jedzie prosto a więc nie przejmuj się:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sprawdzić przed sezonem Dzisiaj, 16:29
  •  

#322 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 08 kwiecień 2013 - 08:51

Co sprawdzić przed sezonem Myślę, że pora odgrzać kotleta.

Witam kolegów po zimowej przerwie. Czy już ktoś zaglądał do swoich maszyn?

Pozdrawiam

Edytowany przez master20002, 08 kwiecień 2013 - 08:54.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#323 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 08 kwiecień 2013 - 11:15

Co sprawdzić przed sezonem Ja jeszcze nie zaglądałem bo zimno trochę ale widzę, że powoli robi się wiosna to muszę zdemontować pompę wtryskową i wtryski do sprawdzenia. Ogólnie przed sezonem mam parę rzeczy do roboty np. wymiana cepów, małe obroty na młocarni, luźny łańcuch w gardzieli, cieknący siłownik hedera i jeszcze się pewnie coś znajdzie.

#324 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 08 kwiecień 2013 - 12:04

Co sprawdzić przed sezonem Ja muszę wymienić dno hederu i zbiornika, naprawić zwrotnicę prawego koła z tyłu bo nie da się nim jechać prosto, 2 łożyska na napinaczach wymienić, założyć nowy fartuch nad wytrząsaczami, uszczelnić rozdzielacz i siłowniki bo troszkę się pocą, zajrzeć do skrzyni bo mi wyskakuje wsteczny i coś podłubać przy sieczkarni. Do tego chciałbym mu pomalować chociaż tył do silnika bo ma strasznie brzydką łatę z jednej strony. Ostatnio zaczęło w nim śmierdzieć myszami, ale na szczęście trutkę pobierają więc powinien być z nimi spokój.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#325 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 08:26

Co sprawdzić przed sezonem Powiedzcie mi jedną sprawę bo planuję zmienić instalację na 12V w bizonie to w rozruszniku trzeba wymienić środek(wirnik i stojan), moje pytanie czy ten środek będzie pasował od ursusa c330?? Chyba że podejdzie cały rozrusznik z c330??

Mam już jeden wielki aku 12V od tira i alternator 140A, większy niż oryginalny 24V bo miał 120A jak się nie mylę, żarówki i sygnał to jak wiadomo na 12V jest tego wszędzie pełno, gorzej ze wskaźnikami ale to też nie problem.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#326 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 18 kwiecień 2013 - 08:40

Co sprawdzić przed sezonem rozrusznik na 90 % będzie pasował od 360 (chyba R11), 330 ma chyba taki sam, ale nie wiem czy na 12v go odpalisz :(

Edytowany przez gucik131, 18 kwiecień 2013 - 08:40.

#327 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 kwiecień 2013 - 17:50

Powiedzcie mi jedną sprawę bo planuję zmienić instalację na 12V w bizonie to w rozruszniku trzeba wymienić środek(wirnik i stojan), moje pytanie czy ten środek będzie pasował od ursusa c330?? Chyba że podejdzie cały rozrusznik z c330??

Mam już jeden wielki aku 12V od tira i alternator 140A, większy niż oryginalny 24V bo miał 120A jak się nie mylę, żarówki i sygnał to jak wiadomo na 12V jest tego wszędzie pełno, gorzej ze wskaźnikami ale to też nie problem.

Za duży masz alternator.Będzie przeładowywał akumulator...załóż taki ok 70A.Przecież cały czas na światłach nie jeździsz, tylko wieczorem.A czemu chcesz przerabiać? W w bizonie jest tylko rozruch na 24V a reszta jest na 12V i na światła bierze prąd z jednego akumulatora a drugi jest tylko do rozruchu.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#328 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 18 kwiecień 2013 - 19:39

Co sprawdzić przed sezonem Chyba się mylisz kolego locke. Przecież wszystkie żarówki są na 24v, podobnie jak sygnał. A klemy przecież jedna zakłada się na jeden akumulator, a druga na drugi i akumulatory są połączone szeregowo, więc nie ma opcji żeby reszta była na 12v.

Edytowany przez Bizonek1, 18 kwiecień 2013 - 19:41.

#329 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 19:42

Co sprawdzić przed sezonem w jakim bizonie jest instalacja na 12V bo ja takiego nie widziałem :(

#330 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 19:49

Co sprawdzić przed sezonem No właśnie ja też nie... Chociaż słyszałem już od niektórych, że bizon miał fabrycznie wyprowadzoną instalację na 12v, ale ile w tym prawdy, to tego już nie wiem. W moim wszystko śmiga na 24 voltowej instalacji. Nie ukrywam, że będę przed najbliższym sezonem wyprowadzał instalację na 12v, gdyż przerabiam regulację obrotów wentylatora na elektryczną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:30

Co sprawdzić przed sezonem Mój bizonek ma instalację 12v:) rozrusznik a raczej bebechy z ursusa 902. Pali bez problemu na jednym dużym akumulatorze. Alternator mam wstawiony 70A z jakiegoś vw. Nie wiem czy dał by rade od 60 albo 30 bo tam silniki w rozrusznikach są chyba mniejszej mocy ale tego nie jestem pewny. Wiem ze ori z kombajnu jest o 1kw silniejszy od tego z 902

#332 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:32

Co sprawdzić przed sezonem No ale to raczej nie jest fabryczna instalacja...

#333 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:44

Co sprawdzić przed sezonem oryginalnie bizony miały 24V. ja bym tego n 12V nie przerabiał, tylko zostawił jak jest.

#334 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:47

Co sprawdzić przed sezonem Pewnie ze nie fabryczna:) Szczerze mówiąc to już nigdy nie wrócę na 24

#335 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 11:39

Co sprawdzić przed sezonem Wszystko ma swoje plusy i minusy :D

#336 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:51

Co sprawdzić przed sezonem Nie widzę jak narazie żadnego minusa, tylko same plusy. Jedynie trzeba było hebel podłączyć na dwie zwory bo jedna nie daje rady i był problem. Jeśli chodzi o remonty to mam do zrobienia poprzeczkę podsiewacza bo trochę blisko sit już jest. Podlekować troche motowidła albo jak znajdę nowe to je wymienię na nowy typ. Wymiana kosy i jak starczy czasu to może w końcu go pomaluję:) Nie wiecie ile trzeba farby na bizona? Do malowania mam cały heder i kombajn z zewnątrz.

#337 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 22:12

Za duży masz alternator.Będzie przeładowywał akumulator...załóż taki ok 70A.Przecież cały czas na światłach nie jeździsz, tylko wieczorem.A czemu chcesz przerabiać?

Jeśli w samochodzie jest 140A czy tam 120 i mamy akumulator ok 60-70Ah i z elektryki jedyne co używane jest to iskra i czujniki/wskaźniki, pompa paliwowa to dlaczego taki np. 150Ah aku ma być przeładowany?
Można wstawić aku od malucha i nic się nie stanie jest przecież regulator alternatora odpowiedzialny za max napięcie i stopień naładowania.
Powód przerabiania - instalacja 24V ma tylko 1 zaletę - trochę lepszy rozruch, poza tym same kłopoty w porównaniu do 12V.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#338 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 21 kwiecień 2013 - 22:52

Co sprawdzić przed sezonem Zrobisz jak chcesz ;) Ja w mercatorze 75 mam alternator 70A i mam akumulator do wyrzucenia.Ja na twoim miejscu nie zakładał takiego alternatora....Oryginalnie w mercatorach były prądnice i tak naładowały akumulator.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#339 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:22

Co sprawdzić przed sezonem Kolega @junkers ma racje. Alternator może być i 140 A a aku nawet 20A to i tak alternator nie przeładuje akumulatora bo o to dba regulator napięcia chyba ze jest uszkodzony. Ogólnie zasada dobierania mocy alternatora jest do ilości zapotrzebowania przez wszystkie odbiorniki, np światła, wycieraczki, sterowniki, klimatyzację i inne, do tego dolicza sie zapas i masz wynik jaki powinienes zamontować alternator. Nigdy nie dobiera sie alternatora do akumulatora jedynie jesli chodzi o napięcie. Dlatego kolego @locke w merkatorze jakis tam inżynier wyliczył ze wystarczy prądnica bo zapotrzebowanie na prąd jest niewielkie. Kolejny przykład. Czy do każdego akumulatora podłączasz inny prostownik? Chyba raczej nie mimo to ze prostowniki są 20-30Amperowe a takie małe mają max 10 amper i też ładują tylko ze troche dłużej

Jeśli chodzi o rozruch bizona na 12v to fakt, troche wolniej kręci ale nie tak żeby były z tym jakie kolwiek problemy nawet jak się zapowietrzy. Może w zimę przy mrozach to był by problem ale kto pali bizona w zimę:) Chyba ze ktoś kupi albo sprzeda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:23

Co sprawdzić przed sezonem Ja w bizonie mam 2 aku 70 ah od pięciu lat a jak na razie żaden w kosmos nie wyleciał.