Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sprawdzić przed sezonem

505 odpowiedzi na ten temat

#301 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 21:02

Co sprawdzić przed sezonem a mial ktos z was takie objawy ze od czasu do czasu wyłaczy mocarnie poprostu wajche samo podnosi ?
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sprawdzić przed sezonem Dzisiaj, 12:03
  •  

#302 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2012 - 21:17

Co sprawdzić przed sezonem No przecież tam jest regulacja sprężyny od dźwigni pod pomostem nad kołem pasowym przenośnika.

#303 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 21:25

Co sprawdzić przed sezonem Oki dzieki popuszcze z dwa obroty
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#304 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2012 - 21:34

Co sprawdzić przed sezonem Dźwignia chodzi za lekko, dlatego podnosi, sprężyna musi być raczej podciągnięta, regulowałem to ale już nie pamiętam, bo to na co dzień się nie robi.

#305 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 29 lipiec 2012 - 22:29

Co sprawdzić przed sezonem

I nie ma czym się przejmować, tak ma być, nic mu nie będzie.

Nie znam się na tym dlatego piszę ,że tak jest by ktoś się wypowiedział jak Ty na ten temat (za co dzięki serdeczne) :)

... a co do dzwigni młocarni to reguluje sie ją w dwóch miejscach , na napinaczu dokręcając lub odkręcając nakrętki zciskające sprężynę i w okolicy koła pasowego napinającego (włączającego) heder , również nakrętkami , przesuwając pręt i tym samym ustalając połozenie neutralne napinacza pasa (przerabiałem to w tym roku) .

Jeśli Ci sama odbija to tak jak koledzy wyżej piszą dokręć nakrętki przy sprężynie , lub poluzuj nakrętkę z prawej strony pręta a dokręć nakrętkę z lewej strony pręta (drugie miejsce regulacji opisane wyżej) . Ja miałem odwrotny problem bo nie mogłem wyrwac / wyłączyc młocarni , okazało się ze taki płaskownik w pozycji włączonej zapiera i rame kombajnu i przez tyle lat te dwa elementy wytarły się i spasowały - pomogło naspawanie na płaskowniku warstwy około 5 mm i już jest dobrze :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#306 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 01 sierpień 2012 - 21:35

Co sprawdzić przed sezonem Koledzy co może być przyczyną tego, że leci mi dużo tzw. portek z pszenicy do zbiornika. Drugi problem jest taki, że pompka zasilająca nie potrafi pociągnąć paliwa z baku, dopiero jak ustawiłem bańke 20 litrów na zbiorników to pociągnęła. Czy to oznacza, że pompka jest złom czy nieszczelność rurki w zbiorniku?

#307 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 23:32

Co sprawdzić przed sezonem Chciałem się pochwalić moją wczorajszą przygodą <_<
Ciąłem sobie żyto i znajomy u którego je kosiłem zauważył jak z pod korka wylatuje woda i to dosyć mocno, myślałem ze uszczelka pod głowicą i dmucha kompresja w chłodnicę, ale było gotowanie, ujechałem tak 200m zanim to się stało. Później tak stało się jeszcze ze dwa razu i mówię dość i jadę do domu bo szkoda silnika. Myślę może termostat się zaciął i się grzeje, ale termostat okazał się dobry, lecz wstawiłem inny tylko że pozbawiony klapki i ładnie trzyma temperaturę. Przyczyna okazała się być tylko jedna, pompa wodna nie daje obiegu bo woda z węża nie wypływała, po rozebraniu okazało się że oś tej pompy wody jest ukręcona w na środku, a pompa była w tamtym roku kupiona nowa ;[ , dokładnie 16 lipca. Producentem był ROL-MAR z Płocka dlatego przestrzegam was przed kupieniem tego CHŁAMU o nich <_< , straciłem wczoraj i dzisiaj łącznie 11 godzin efektywnej pracy :blink:
Wiecie może jakie są do kupienia najlepsze pompy wody jakie można kupić??
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#308 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 03 sierpień 2012 - 09:05

Co sprawdzić przed sezonem @pasiu66 przymknij nieco dolne sito, a jeżeli obydwa masz duzo otwarte to górne też. Nie pociąga w ogóle paliwa ze zbiornika? Ja po zimie palilem go z banki a poźniej szybko na wąż ze zbiornika i machanie tą pompką ręczną na włączonym silniku i pociągnęło ze zbiornika. Może faktycznie wężyk... A masz gdzieś wyciek? Może mało ropy w zbiorniku

Edytowany przez Marcin91, 04 sierpień 2012 - 13:01.
ortografia

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#309 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 17:35

Co sprawdzić przed sezonem Wczoraj też miałem problem z pompką paliwową i łącznie straciłem 30 minut koszenia bo co pół godziny sie zapowietrzał, niby niewiele ale nerwów popsuło, dziś rano kupiłem nową pompke i przez 8 godzin koszenia nie było problemu. Zastanawia mnie tylko ta ropa w pompie wtryskowej... jak myślicie pompa wtryskowa czy pompka zasilająca jest temu winna?

Edytowany przez Marcin91, 04 sierpień 2012 - 13:03.
ortografia

#310 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 10:36

Co sprawdzić przed sezonem Ja mam nieco inny problem i nie wiem czy ze mnie taki marny operator czy coś z układem kierowniczym nie tak a mianowicie nie potrafię utrzymać kombajnu prosto podczas koszenia tylko ucieka mi na boki. Im bardziej się staram tym gorzej. Jak zostawiam słomę to wałki słomy wyglądają jak by kosił ktoś po pijanemu. Czy mogła by to być wina za dużego ciśnienia na orbitrolu i jest on zbyt czuły?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 10:39

Co sprawdzić przed sezonem U mnie jest podobnie, po prostu nie kręć na raz więcej jak 1/3-1/4 obrotu kierownicą, małe ruchy, a w czasie jazdy ja puszczam kierownicę oprę się o rurki ręką i raz na jakiś czas skoryguje.
A jak jedziesz drogą to utrzymujesz go na drodze?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#312 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 11:08

Co sprawdzić przed sezonem Na drodze jest podobnie. Próbuje robić jak mówisz i przez chwile jest dobrze ale zaraz ucieka na bok. Widzę jak nie którzy koszą to równo jak od linijki.

#313 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 07 sierpień 2012 - 11:30

Co sprawdzić przed sezonem małe częste korekcje i będzie dużo lepiej. zobacz z tyłu zwrotnice czy luzu nie mają oraz "gałki" kierownicze

#314 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 11:58

Co sprawdzić przed sezonem Wina leży w pompce .http://allegro.pl/pompka-paliwa-pompa-zasilajaca-bizon-sw-400-i2525200461.html Zaworki sie zacięły lub sa popękane . Wymień cała koszt ok 60zl

Edytowany przez Exx, 11 sierpień 2012 - 16:48.

#315 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 20:41

Co sprawdzić przed sezonem Co to jest ta papka?? Mam taki sam problem, myślałem że to moja wina ale słoma jest ułożona falisto jak u nikogo a luzów nigdzie nie ma.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#316 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 20:45

Co sprawdzić przed sezonem Kolega @exx pisze chyba o pompce w rekordzie.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#317 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 20:49

Co sprawdzić przed sezonem A może to wina tego regulatora przepływu??? Ja już to dwa razy rozbierałem bo zawaliło mi paprochami i wspomagania nie miałem.

#318 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 21:10

Co sprawdzić przed sezonem Tzn. jeżeli idzie z regulatora np. zamiast 9l/min oleju np. 12-13L oleju zawór szokowy jeszcze się nie zamyka, ale kierownica skręcała by sama w obie strony, przerabiałem to kilka razy, w sumie co rok ktoś z tym ma problemy i mnie wołają i po podstawieniu pewnego regulatora jest to samo, tyknie się kierownicę i dalej się kręci sama, lub skręca sama w jedną stronę, wina orbitrola, jak chcesz pogadaj z życzliwym znajomym któremu nie ucieka bizon, i podmieńcie regulator, ale jeżeli nie kręci się kierownica w obie strony i nie przycina się niekiedy bo brakuje jej oleju, to niestety orbitrol...
Sam u siebie mam też z tym problem, ale szkoda mi tych grubych stów na orbitrol.

#319 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 07:55

Co sprawdzić przed sezonem W takim razie muszę się z tym przeboleć . Dzięki za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 12 sierpień 2012 - 17:03

Co sprawdzić przed sezonem Warto też sprawdzić luzy na uchach siłownika od skrętu kół , są tam takie panewki/tulejki mosiężne które się wycierają , sam próbowałem je kupić ale nie mieli ;)

Napewno też dużą rolę odgrywa praktyka , staraj się patrzeć przed heder i tak jak koledzy mówią , małe ruchy kierownicą :) Ja jak prowadziłem bizona 50 kilometrów z hederem na wózku to skończyło sie na urwanym lusterku w innym aucie :D a z czasem jezdzę coraz szybciej i pewniej , idealnie równo się nie da jechać (drogą) ale aby sie na niej miescić i jazda :) ale oczywiście ręka na dzwigni gazu zeby w razie czego szybko zwolnić ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .