Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sprawdzić przed sezonem

505 odpowiedzi na ten temat

#241 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 11 lipiec 2012 - 11:03

Co sprawdzić przed sezonem Tomek73 - czyli zawsze powinien się odzywać , a przy uruchamianiu powinno się wcisnąć ten odłącznik a po uruchomieniu wraz z pojawieniem się ciśnienia oleju w silniku już nie powinien trąbić ?

Ten odłącznik powinien zatrzymywac się sam w pozycji wciśniętej czy tak jak przycisk klaksonu tylko gdy go przytrzymuję ręką ? Możliwe ze masz rację z tymi połączeniami , ale sam klakson też jest zły bo brzęczy ledwo co ;)

@master pisałeś chyba ,że nowy orbitol nie ma kostki , może to tego przyczyna ze kierownicę rwie z rąk ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sprawdzić przed sezonem Dzisiaj, 15:13
  •  

#242 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 11 lipiec 2012 - 11:35

Co sprawdzić przed sezonem @pawlus224

No nie ma jej. To tam byłaby przyczyna tego wszystkiego?Jakiś mechanik mi mówił, że to jest regulator ciśnienia, natomiast te nowe mają już jakiś wbudowany w środku i tego nie trzeba...Sam już nie wiem. Ta kostka wcale nie jest taka tania i dostępna od ręki, przynajmniej w moich stronach.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#243 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 11 lipiec 2012 - 12:46

Co sprawdzić przed sezonem Ja kupowałem tą kostkę dwa lata temu (regulator przepływu chyba to sie zwie)... skoro kiere wyrywa z rąk to chyba jednak trzeba.. a nie miałeś poprzednio takiego regulatora? myślalem ze wszystkie bizony to mają....

#244 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 11 lipiec 2012 - 12:58

Co sprawdzić przed sezonem Nie było jej poprzednio. To był ten starego typu, ale wszystko elegancko chodziło, lekko i wogóle tylko zaczęło lać. Nie wiem, może jakieś powietrze tam jest... Doradzi mi ktoś co z tym sprzęgłem?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#245 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 12:59

Co sprawdzić przed sezonem Regulator przepływu musi być!! nawet jak nie powinno go być to i tak jak jest zmontowany nie ma problemów z oritrolem, w bizonie powinien mieć 7L/min, ale ja polecam bo lepiej się sprawuje 9L/min, pewnie zawór szokowy od razu odcinał dopływ i dlatego tak ciężko pracował
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#246 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 13:17

Co sprawdzić przed sezonem Czyli regulator przepływu to jest jednak ta kostka?

#247 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 13:37

Co sprawdzić przed sezonem zanim wymieniłem to był taki okrągły podłużny z wejściami na górze i na dole oraz wyjściami po bokach...
teraz (chyba jakiś nowy typ-nie wiem) wygląda jak prostopadłościan...

#248 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 11 lipiec 2012 - 19:42

Co sprawdzić przed sezonem Poszło mi łożysko na młócarni z prawej strony i teraz mam takie pytanie jak to łożysko wyjąć??? To koło już zwaliłem i teraz nie wiem czy mam te obudowę łożyska odkręcić??? Oczywiście wymienię to z drugiej strony też gdzie ten czujnik! Jak Wy sobie z tym poradziliście???

#249 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 20:35

Co sprawdzić przed sezonem Jeśli dobrze myślę to są do tego specjalne ściągacze (do łożysk) ...

#250 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 11 lipiec 2012 - 20:48

Co sprawdzić przed sezonem Nawet są specjalne ściągacze do tych celów:
http://allegro.pl/li...category=0&sg=0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:46

Co sprawdzić przed sezonem Witam,
zauważyłem właśnie luz(dość duży) na prawym łożysku na ślimaku nasypu ziarna do zbiornika, jak się dobrać do niego??
Kolego @master20002 załóż tą kostkę i nie poddawaj się :) zrozumiałe jest że jak coś się wali to raczej skakać i tańczyć z radości nie można.
Sam swojego bizona kupiłem w marcu tamtego roku i przed wyjazdem w pole włożyłem ponad 10tys.(nie mówiąc co się działo po wjechaniu :unsure: ) robiłem w nim prawie wszystko oprócz remontu silnika, łożysk młocarni/odrzutnika, wytrząsaczy i chyba skrzyni ale wiedziałem w jakim był stanie, niemal codziennie miałem ręce pokaleczone i zapaćkane w samarach po same ramiona...kilka razy nawet się w nocy nie spało żeby tylko na rano kombajn był gotów do pracy.
Nigdy nie miałem doczynienia z żadnym kombajnem lecz mimo wszystko jakoś dałem radę m in. dzięki pomocy forumowiczów AgroFoto i informacji na nim zawartych, na ostatnich kilku ha nie miało się już praktycznie co psuć ale ten sezon na pewno nie będzie bezawaryjny.
Ale wiem, że gdyby nie Bizon to nie miał bym zboża a przynajmniej takiej jakości, było ono dosłownie wyrwane z pogody, 3 razy nawet nie wymłóciłem połowy zbiornika przez deszcz, a na ostatnim polu na ostatni pokos zaczęło lać ale mimo wszystko jakoś dokończyłem.
Pamiętam jak znajomy mi mówił "nie kupuj Bizona, bo będziesz żył kilka lat krócej" ja się zapytałem dlaczego?, a on: jak kupisz to zobaczysz.
Nikt przecież nie powiedział że będzie lekko, ale trzymać rąk w kieszeni i czekać jak na święte zmiłowanie też nie wypada...
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#252 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:57

Co sprawdzić przed sezonem @Junkers Musisz ściągnąć kolo napędzające ślimak nie wiem czy bez ściągania przenośnika kłosowego się obejdzie potem odkręcić podpory ślimaka w zbiorniku i na zewnątrz,odkręcasz oprawę łożyska i wysuwasz ślimak na lewą stronę.Trochę grzebania jest. :) Pozdrawiam

#253 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:57

Co sprawdzić przed sezonem Ja słyszałem od pana sprzedającego w składnicy częsci ,że u nich w regionie dużo ludzi już pożegnało się z bizonami , kupili zachodnie sprzęty i zaczynają żałować , bo przykładowo pojedzie taki 80 kilometrów po pas , ma pasować wg katalogu , przyjedzie do domu i okazuje się ze nie taki i gnaj człowieku z powrotem ... Ze o porównaniu cen części do bizona a do zachodnich maszyn nie wspomnę ...

Znowu są i tacy którzy koszą bizonami setki hektarów , przerzucili już po ładnych kilka sztuk bizonów ale innego marki kombajnu nie chcą bo znają jego budowę jak własną kieszeń a i jak "po gospodarsku" zaraz po skończeniu sezonu smarują maszynę , chowają pod dach i od razu wymieniają zużyte częsci to w następnym sezonie wymiana olei , przegląd nie ma się bardzo co psuć w sezonie :)

- to tak poza głównym tematem ...

#254 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 22:20

Co sprawdzić przed sezonem Tak po za głównym tematem dodam do @pawlusa224 że bierzecie 500zł i macie pół samochodu części do bizona, co za te pieniądze kupicie do jd czy claasa? w bizonie usterkę naprawi każdy laik, a jak to go przerasta spyta byle kogo, czy zajrzy na af i wsio jasne, dlatego trzymam bizona może się i psuje, ale po dodaniu kosztów jest tani.

A co do kolegi @junkers, nawet się nie baw, tylko rozkręć tę blachę miedzy zbiornikiem a przestrzenią co chodzi podajnik ziarnowy po podniesieniu klapy po prawej stronie kombajnu, wyciąg łańcuch z podajnika, wyjmij ślimak i górę podajnika na wierzch i zrób to jak człowiek, a nie baw się w dziurze, tam nawet dobry ściągacz nie podejdzie, będziesz klął, ręce zbijał, po co ci to, a tak wsio na wierzchu, dorób od razu kalamitki do tych łożysk, powierć dziurki w blaszanych osłonkach, szybciej zrobisz, i stresu mniej.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#255 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 07:03

Co sprawdzić przed sezonem Ok dzięki, zaraz będę walczył, tylko jakie założyć kalamitki, bo niektóre mają drobny gwint a ja nie posiadam gwintowników z drobnym gwintem?
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#256 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 13:41

Co sprawdzić przed sezonem Panowie mam problem.
otóż w zeszłym roku przez zbyt mocne ładowanie spaliły mi się niektóre wskaźniki na wskaźniku zespolonym.... min wskaźnik temp wody. Kupiłem nowy. Jednak po podłączeniu do czujnika nie pokazywał odpowiedniej temp. Teraz przed żniwami postanowiłem się za to zabrać i sprawdzić co i jak... no i doszedłem do tego że czujnik jest popsuty (jego rezystancja rosła nieznacznie) postanowiłem kupić nowy (w oznaczeniu do max temp 150stopni).. ku mojemu zdziwieniu również nie pokazuje temp na zegarze (coś tam się wychyla ale to nie to)... Myślę teraz wymienić znowu ten czujnik bo podobno są jakieś dwa rodzaje (ten drugi jest do 130stopni).. mieliście już taki przypadek???

#257 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 18:49

Co sprawdzić przed sezonem Załóż czujnik manualny z zegarem czyli mechaniczny i problem masz z głowy.Trochę kosztuje ale zdaje egzamin. :mellow: Pozdrawiam

Edytowany przez balcerek1, 12 lipiec 2012 - 18:51.

#258 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 11:06

Co sprawdzić przed sezonem Mechaniczny do temperatury wody do bizona sie da ?

#259 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 13 lipiec 2012 - 19:06

Co sprawdzić przed sezonem Da się:
http://allegro.pl/ws...2479056691.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 13:20

Co sprawdzić przed sezonem Nie byłem tego świadom ;)

Panowie uruchomiłem wczoraj swojego SUPER bizona (zapalił jak w środku żniw ) :

... pas odrzutnika i napinacz ok - nie zrzuca pasa , wszystko wygląda ok. po kilkukrotnym wlączaniu i wyłączaniu nie zaobserwowałem zadnych niedociągnieć . Jednak mam wątpliwości jak napiąć pas jezdny ? na ile on sie ma uginac ? po założeniu bizon wyjechał pod 20cm próg na wstecznym (miał pomagac ciągnik ale tata nie zdążył biegu wbić :D ) po kilku minutach pracy na pusto było czuć spaleniznę - czy on się ma jakoś wytrzec na początku i ,że smiedzi to bnic niepokojącego ? pas nie był gorący ale ciepły .

I mam problem z uszczelnieniami siłownika - cienie nadal :( i jest to moja wina bo podczas zakładania nowych uszczelnień gdy uszczelki przechodzą przez wycięcie na pierścień sprężysty to ten pród je ścina (może pół milimetra ale jednak) i z tąd moje pytanie do osób które sobie z tym umią radzić , jakie macie na to sposoby ??? Ja przemyślałem to przez noc i może podczas zakładania podłożyć w tym miejscu rulon z blachy po puszcze z piwa ? - wyjdzie ten manewr ?
Tłoczysko mam porysowane i zamierzam go lekko wyrównać drobnym papierem sciernym a później oszlifowac skórzanym paskiem - co o tym myślicie ?

Następna kwestia jest tego typu ,że przyspieszacz od nagarniaczy tzn. dolne koło nie rozchodzi się do końca bo trzymają go 3 śruby te same które przytrzymują ten kołpak od strony zębatki , zastanawiam się czy może ktoś założył za krótkie czy co ...
oto fotka : <a href="http://pokazywarka.p...p/">Zdjęcia</a>

W tym tygodniu muszę bizona przygotowac do pracy bo na rozruszanie pod koniec tygodnia atakuję żyto :)