Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sprawdzić przed sezonem

505 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 09 lipiec 2012 - 10:08

Co sprawdzić przed sezonem Ja tam koszę bez rozdzielaczy i nie mam problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sprawdzić przed sezonem Dzisiaj, 00:32
  •  

#222 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 09 lipiec 2012 - 10:23

Co sprawdzić przed sezonem Witam. Panowie jestem załąmany swoim bizonem... Kupiłem go na jesieni i jakiś miesiąc temu albo więcej zacząłem remontować. Za jakie łożysko bym sie nie wziął to się sypie... Poprzedni właściciel chyba go mył i nie smarował... Wymieniłem już obie obudowy podajników wraz z łopatkami i łożyskami,tarcze sprzęgła wraz z dociskiem i łożyskiem wyciskowym, orbitrol z wałkiem i łożyskami, łożyska na wale i odrzutniku, dzisiaj mam założyć nową obudowę wentylatora, skończyć robić elektrykę i pewnie coś jeszcze będzie do roboty przy hederze... Pomijam to że jest paskudny jak noc... Powiedzcie mi jak się otwiera dolne sito bo nie mam żadnej dzwigni pod nim... ale coś z boku wystaje, takie cięgło. Tym się je reguluje? Rocznik 82.

Pozdrawiam

Edytowany przez master20002, 09 lipiec 2012 - 10:25.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#223 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 15:21

Co sprawdzić przed sezonem Dźwignia powinna być na środku sita wystająca spod spodu.

#224 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 09 lipiec 2012 - 15:44

Co sprawdzić przed sezonem nie które bizony mają z boku z lewej strony

#225 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 17:05

Witam. Panowie jestem załąmany swoim bizonem... Kupiłem go na jesieni i jakiś miesiąc temu albo więcej zacząłem remontować. Za jakie łożysko bym sie nie wziął to się sypie... Poprzedni właściciel chyba go mył i nie smarował... Wymieniłem już obie obudowy podajników wraz z łopatkami i łożyskami,tarcze sprzęgła wraz z dociskiem i łożyskiem wyciskowym, orbitrol z wałkiem i łożyskami, łożyska na wale i odrzutniku, dzisiaj mam założyć nową obudowę wentylatora, skończyć robić elektrykę i pewnie coś jeszcze będzie do roboty przy hederze... Pomijam to że jest paskudny jak noc... Powiedzcie mi jak się otwiera dolne sito bo nie mam żadnej dzwigni pod nim... ale coś z boku wystaje, takie cięgło. Tym się je reguluje? Rocznik 82.

Pozdrawiam

Orginalnie jest z boku.
To po co go kupiłes jak taki trup ?
Na twoim miejscu bym go rozebrał do ramy i malował jednoczesnie skladajac i robiac po kolei,
Miesiac roboty ale bys zrobił jak nalezy.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#226 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 19:50

Co sprawdzić przed sezonem Jak kupiłeś za niewielkie pieniądze to teraz włożysz i wiesz co masz :D Pozdrawiam

Edytowany przez Marcin91, 09 lipiec 2012 - 21:48.
ortografia

#227 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:23

Co sprawdzić przed sezonem @master , a może ty mojego poprzedniego kupiłeś ? :D < żart >

Sita regulujesz z boku wyciągając lub wpychając tą dzwignię i (zapewne) blokując je przed samoczynnym przestawieniem klinem z drewna :)

Jaki masz w nim filtr hydrauliki ? wymienny w całości (puszkowy) czy tylko z wymiennym wkładem ?

@Bizonek1 - to chyba połamanego lub pochylonego w jedną stronę pszenżyta i żyta nie kosiłeś ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#228 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 10 lipiec 2012 - 06:51

@master , a może ty mojego poprzedniego kupiłeś ? :D < żart >

Sita regulujesz z boku wyciągając lub wpychając tą dzwignię i (zapewne) blokując je przed samoczynnym przestawieniem klinem z drewna :)

Jaki masz w nim filtr hydrauliki ? wymienny w całości (puszkowy) czy tylko z wymiennym wkładem ?

Witam.

Nie mam wymiennego wkładu tylko cała puszkę. Nie ma żadnego klina z drewna tylko jest przyspawany pręt z dwiema nakretkami od wewnątrz i dwiema od zewnątrz. Przy zakupie miałem gościa co jeździł na kombajnach ponad 30 lat, zaczynał na vistulce. Miał nim jeździć i pomóc przygotować, ale w międzyczasie troszke zaczął doskwierać mu brak zdrowia. W życiu nie naprawiałem bizona więc musiałem sie uczyć przez rozbieranie. Wiecie, że doświadczenie pozwala zastosować jakieś "sposoby" na remont. Jak bylem mały to mieliśmy vistule, ale tam nigdy nie było tyle roboty co tu...
@pawlus224 to raczej nie od Ciebie. Chyba, że jesteś z podkarpacia okolic Leżajska.

Edytowany przez master20002, 10 lipiec 2012 - 06:55.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#229 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 11:07

Co sprawdzić przed sezonem Wiem ,że nie ode mnie to był misterny żart ;)

Hm ... to masz taki sam filtr jak u mnie - kupowałeś może w tym roku ten filtr ? Ja dziś jadę po zamówiony , oby pasował bo latac w tą i we w tą 40 kilometrów to wątpliwa przyjemność .

Co do ustawień to pewnie ktoś sobie tak wymyślił z tymi nakrętkami , pewnie trzeba je poluzowac by pręt wszedł lub wyszedł ...

Ja wczoraj wymieniłem : <a href="http://pokazywarka.p...f/">Zdjęcia</a> jak widac napinacz był pospawany w 3 miejscach , a 4 miejsce jest nie widoczne - było spaawane pęknięcie tej blachy z osią , nic dziwnego ze pas zrzucało bo nie pracował równolegle do koła pasowego silnika ;)

P.S. Macie problem z przytrzymywaniem dzwigni włączającej młocarnię w dolnym położeniu ?

#230 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 11:37

Co sprawdzić przed sezonem @pawlus224 nie wymienialem tylko wykręciłem i wymyłem w ropie. Wyglądał na w miare czysty. Ile kosztuje taki nowy? A co do zdjęcia to jest załączanie młocani na trojpasie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 10 lipiec 2012 - 11:45

Co sprawdzić przed sezonem @Pawlus 224 ja też jestem własnie na etapie wymiany łożysk w tej rolce co pokazałeś i u mnie też jest spawane w tych miejscach. Gdzieś czytałem, że zatarte łożyska w tej rolce były u kogoś przyczyną pożaru kombajnu...

#232 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 20:27

Co sprawdzić przed sezonem Nie ma żartów dlatego mimo sprawnych (nie wykazywały luzów , nie zacinały się) łożysk wymieniłem je na nowe .
U mnie po zdjęciu segera zeszło i weszło bez większych trudności :)

Z tym filtrem same kłopoty :( on mnie już kosztuje ze 100złotych (koszty paliwa) mimo ,że jeszcze go nie kupiłem , bo a to nie pasuje (zamiennik z firmy amerykańskiej WIX o numerze 51858 w cenie 50zł ) a to zamówiłem z Sędziszowa , miał być dziś i kosztowac 76zł , pojechałem 40 kilometrów po niego do składnicy i mówią ze nie ma i zeby się dowiadywac w tygodniu Dodany obrazek wracając zajechałem na inną składnicę , również zamówili filtr z Sędziszowa (bez różnicy czy go wezmę) , ma być we czwartek , chyba wytrzymam i jeśli będzie na czwartek to go kupię (oby pasował Dodany obrazek )

Jeśli będzie pasował to umieszczę w odpowiednim temacie jak i w tym jaki jest jego numer katalogowy , żeby inni mieli prościej w razie czego ;) Ustaliłem,że te filtry montowano w 81 i na początku 82 roku

#233 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 10 lipiec 2012 - 20:35

Co sprawdzić przed sezonem ja tez mam taki filtr.dopasowałem filtr firmy donaldsson ale tani to on nie byl.jak chcesz sprawdze oznaczenie ma moim zamienniku

#234 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 20:48

Co sprawdzić przed sezonem Łożyska na rolce napinacza wymieniam co roku. :) Powinno się założyć łożyska C3 tak zwane wysoko obrotowe a w katalogu są zwykłe. :P A co do filtra to dokładnie najlepiej jest wymontować stary filtr pomierzyć i wtedy dokupić :D Pozdrawiam

#235 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 21:18

Co sprawdzić przed sezonem Ja tego napinacza w życiu nie robiłem, ma luzy na swożniu i łożyskach więc muszę go poprawić, bardziej jak pewne że bez palnika się nie obejdzie :(
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#236 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 21:42

Co sprawdzić przed sezonem @jack83 - dziękuję za dobre chęci (dzięki takim ludziom ten portal funkcjonuje) , ale już zalazłem ten filtr z donaldsona w temacie "filtr hydrauliki" w tym dziale , z tego co pamiętam koszt 90 zł <- i dobrze wiedzieć , ale jesli nie będzie pasował ten z Sędziszowa to zakładam stary bo na ten sezon nerwy w temacie filtra się kończą :D

@bobytemplton - powiem Ci jako ciekawostkę ,że w starym napinaczu jest mosiężna tulejka (przy mocowaniu ramienia na osi) a w nowym drewniana albo ebonitowa ...
Moim zdaniem lepiej teraz to popraw póki pas "wytarty" i wie którędy ma chodzić , bo jak potnie Ci pas i zaczniesz ustawiac to będzie większe ryzyko zrzucania nowego nie wytartego pasa gdy napinacz nie będzie ustawiony idealnie .

... chciałem dokupić tulejki mosiężne do siłownika od skrętu tylnych kół bo na jednej mały luz , na drugiej i robi się już nie fajnie , ale oczywiście w sklepie takich tulejek nie ma ... :(

P.S. czego to wina jak po wciśnięciu kluczyka odzywa się sygnał dzwiękowy , w zeszłym roku była cisza , w tym roku kombajn jeszcze nie uruchamiany a trąbi , po naciśnięciu odłącznika przestaje , czyżby jakiś czujnik sygnalizacji zaniku ciśnienia się rąbnął ?

Edytowany przez Marcin91, 12 lipiec 2012 - 17:55.
ortografia

#237 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 03:01

Co sprawdzić przed sezonem Co do łożysk C3 to są wysoko obrotowe, a różnią się tym od zwykłych że mają większe luzy, więc nie widzę sensu takich zakładać.
Sygnał zawsze powinien być. Jak w tamtym roku nie miałeś to znaczy że ci nie łączyło, a dokładnie właśnie w tym włączniku przy przycisku rozrusznika.Tam zakurzy się i nie łączy.

#238 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 06:49

Co sprawdzić przed sezonem Panowie, wczoraj założyłem alternator i odpaliłem żeby zobaczyć czy to sprzęgło bedzie działać. I nie działa... wszystko wymienione, ustawione, pedał podciągnięty i nadal nie wysprzęgla...

Kolejny problem to orbitrol. Niby nowy, a cieżko się kręci, w lewo nie do końca się chowa siłownik przy kołach i do tego każdą nierówność pod kołami czuć na kierownicy... dosłownie wyrywa ją z rąk... Pomóżcie, bo już nie wiem o co chodzi. Chyba go pchne na końcu do Sanu i będzie święty spokój...

#239 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 11 lipiec 2012 - 08:56

Co sprawdzić przed sezonem Radze Ci żebyś znalazł i poprosił jakiegoś mechanika żeby Ci pomógł bo bawiąc się samemu metodą prób i błędów to możesz w te żniwa nie wyjechać:) czego oczywiście nie życzę... Sam jestem na etapie przygotowywania kombajnu i to na czym się znam robię sam a resztę proszę mechanika bo ja bym to chyba przez miesiąc robił! I też już muszę zagęszczać ruchy bo za dwa tygodnie będzie trzeba w rzepak wjeżdżać a ja ciągle w polu z moimi naprawami:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 09:49

Co sprawdzić przed sezonem Panowie ja mam pewien problem... Otóż pas jezdny, który idzie od przekładni bezstopniowej jazdy do koła na sprzęgle chodzi nie równo. Dodam iż zostało wymienione koło na sprzęgle i czop sprzęgła. Czy na przekładni, o której wcześniej wspomniałem jest jakaś regulacja kąta, albo coś?