Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sprawdzić przed sezonem

505 odpowiedzi na ten temat

#381 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 17 maj 2013 - 19:49

Co sprawdzić przed sezonem W 902 też chyba był 4kw jutro sprawdze to potwierdze. Tylko odrazu uprzedzam kolego zebyś zmostkował wyłącznik masy bo na jednym obwodzie potrafi przypalić i jest efekt jak by był rozładowany aku

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Bizon Super Z056

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 60000.00 PLN
  • 20 maj 2017
Bizon z50

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 6700.00 PLN
  • 22 mar 2017
BIZON BS Z110

• 68000.00 PLN
  • 19 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sprawdzić przed sezonem Dzisiaj, 09:08
  •  

#382 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 20 maj 2013 - 22:14

Co sprawdzić przed sezonem Nie za bardzo rozumiem o co chodzi ci z tym włącznikiem masy i co znaczy przypalić??
W rozrusznikach które łączyłem moc napisana jest na nich w KM a nie w kW, jak byś mógł to napisz wszystko co jest na nim wygrawerowane, jaki typ, moc itp.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#383 Share statham

statham

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 maj 2013 - 11:20

Co sprawdzić przed sezonem witam mam problem ze swoim bizonem a mianowicie lamie mi kosz sitowy i sita i nie wiem czym to jest spowodowane moze ktos ma jakies pomysly

#384 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 21 maj 2013 - 19:24

Co sprawdzić przed sezonem A nie był wywrócony? Może gdzieś rama pogięta...

#385 Share statham

statham

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 maj 2013 - 21:08

Co sprawdzić przed sezonem nie z kazdum rokiem nabieralo intesywnosci te łamanie sit i kosza sitowego

#386 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 21 maj 2013 - 21:40

Co sprawdzić przed sezonem Pozamieniane korby trzymające cały podsiewacz, możliwe że tylko gumy już wyleciały i podsiewacz się kosi i wygina, możliwe też że ten wał pod podłogą podsiewacza za skrzynią jest skręcony, ma nie symetrycznie wykonane rowki na wpusty i nierównomiernie pcha podsiewacz wyginając go. Ale ja pierwsze co bym zrobił to wywalił te korby-wieszaki co wisi na nich podsiewacz i gumy na nich, gumy dokręca sie w środkowym położeniu podsiewacza.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#387 Share statham

statham

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 maj 2013 - 10:45

Co sprawdzić przed sezonem GUMY BYŁY WYMIENIONE W TAKI SPOSUB JAK PISZESZ A WIESZAKI NIE POZAMIENIANE

#388 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 22 maj 2013 - 16:02

Co sprawdzić przed sezonem mi urwało kątownik od przodu, ten co opierają się na nim sita i ciągle pękały, wejdź do kombajnu i pooglądaj wszystkie spawy

#389 Share statham

statham

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 maj 2013 - 20:42

Co sprawdzić przed sezonem ogladelem je milion razy to nie to i nadal nie moge znalesc przyczyny

#390 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 22 maj 2013 - 21:53

Co sprawdzić przed sezonem obejrzyj milion pierwszy musi być coś krzywe albo mieć luz i sito lata i się rozwala

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 maj 2013 - 07:56

Co sprawdzić przed sezonem A w koszu Sitowym masz zamontowane wszystkie te rozporki jeśli się nie mylę to są 3 albo 4
Ja gdy miałem złamane na środku to poszedł kosz i górne sito

#392 Share statham

statham

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 24 maj 2013 - 11:35

Co sprawdzić przed sezonem S
a wszystkie i dzis ogladalem go dokladnie i nie zauwazylem braku czegokolwiek.

#393 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 27 maj 2013 - 16:04

W 902 też chyba był 4kw jutro sprawdze to potwierdze. Tylko odrazu uprzedzam kolego zebyś zmostkował wyłącznik masy bo na jednym obwodzie potrafi przypalić i jest efekt jak by był rozładowany aku

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi ci z tym włącznikiem masy i co znaczy przypalić??
W rozrusznikach które łączyłem moc napisana jest na nich w KM a nie w kW, jak byś mógł to napisz wszystko co jest na nim wygrawerowane, jaki typ, moc itp.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#394 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 27 maj 2013 - 19:19

Co sprawdzić przed sezonem I nie mogę potwierdzić bo wszystkie oznaczenia są od strony bloku chyba ze bym odkręcił rozrusznik. Z tym włącznikiem masy to jest tak ze jeśli masz starego typu czyli masz 2 obwody to masz 4 śruby a wykorzystane tylko 2 a drugie 2 są wolne. Przy 12v trzeba wykorzystać 2 obwody bo jest większe natężenie prądu i przypala styki a co za tym idzie duże straty i w ładowaniu i w uruchamianiu

#395 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 27 maj 2013 - 21:11

Co sprawdzić przed sezonem Ok dzięki, chyba 1KM mniej nie powinien robić dużej różnicy. Ciężko stwierdzić jakiego typu mam hebel(kombajn ma tyle lat co ty, przynajmniej tak sądzę po nicku) ale raczej jest na 2 wyjścia tzn na te grube, rozruchowe z końcówkami na fi10(nie te od sterowania heblem z kabiny).

Co do przeczytania wartości na rozruszniku możesz posłużyć się bardzo pożytecznym narzędziem - lusterkiem B)
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#396 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 28 maj 2013 - 19:37

Co sprawdzić przed sezonem W bizonie były 2 typy hebla. Albo ręczny albo ten sterowany z kabiny jesli masz ręczny i przerobiłeś instalację na 12v to napewno bedziesz musiał go zmostkować. Lusterko napewno by pomogło ale mój garaż jest na styk z kombajnem i nie mam opcji zeby mocniej otwiorzyć klapę. Nawet żeby wlać wodę to musze wyjechac na sucho z garażu. Jak dobrze pójdzie to w następnym tygodniu go wyprowadzę bo w planach mam jego lakierowanie

#397 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 28 maj 2013 - 19:53

Co sprawdzić przed sezonem jeśli wam to coś pomoże- w swoim na próbę przerzuciłem oryginalny rozrusznik na w pełni sprawny 60kowy, do tego nowy aku 120 Ah i nawet obrotu na tej konfiguracji nie zrobił.

Jakie jest poprawne napięcie i prąd ładowania z alternatora 24V w bizonie, bo musze pomierzyć?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#398 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 28 maj 2013 - 21:09

Co sprawdzić przed sezonem Osobiście przepracowałem już jeden sezon na 12v i tak jak już wcześniej pisałem to nie wrócę na 24:) A silnik mam bardzo dobrej kondycji a więc spekulacje ze słaba kompresja to mozemy odłożyć na bok. Prawidłowe napiecie ładowania to 28,8v a prad czyli natężenie to od 0 do chyba 40A bo max alternatora to 40A jak dobrze pamiętam

#399 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 29 maj 2013 - 12:41

W bizonie były 2 typy hebla. Albo ręczny albo ten sterowany z kabiny jesli masz ręczny i przerobiłeś instalację na 12v to napewno bedziesz musiał go zmostkować. Lusterko napewno by pomogło ale mój garaż jest na styk z kombajnem i nie mam opcji zeby mocniej otwiorzyć klapę. Nawet żeby wlać wodę to musze wyjechac na sucho z garażu. Jak dobrze pójdzie to w następnym tygodniu go wyprowadzę bo w planach mam jego lakierowanie

Hebel mam sterowany z kabiny czyli ten na włączniku elektromagnetycznym i pewnie 12V instalacja go nie włączy, a szkoda bo to duża wygoda, zawsze na koniec dnia albo pracy wyłączam prąd heblem, pewnie będę musiał zmostkowywać styki kawałkiem blachy miedzianej.
Ok nigdzie mi się nie pali, zobaczysz jak będziesz mógł :)

Alternator w Bizonie ma chyba 70A, 40A to by było bardzo mało tym bardziej przy tak dużych fabrycznych aku.

Edytowany przez Junkers, 29 maj 2013 - 12:43.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 30 maj 2013 - 10:14

Co sprawdzić przed sezonem Na tym elektrycznie sterowanym to się nie znam ale może być tak ze on jest mocniejszy i nie bedzie trzeba mostkować. Jeśli chodzi o te 40A a to przy 24v to tak jak 80A przy 12v. A jaki masz pomysł na wskaźniki? Bo u mnie są starego typu i nie wymagają prądu