LUKASZ1455XL

nowy pług 5+1 na usługi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
TUZ

TUZ

Witam mam dylemat jaki pług wybrać żeby był taki w utrzymaniu. Nadawał się na każde ziemie. bo co roku przewalam 300 ha na usługach i bym ciągał case magnum 200-250 km. Cena nie gra roli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

proponuje opall-agri sa to plugi ktore wywodza sie z lemkena tylko sa czerwone , wytrzymalosc i materialy sa te same tylko cene duzo nizsza


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

witam polecam pługi vogel&noot przeorały już u mnie 100 ha i dopiero będę zmieniał lemiesze i odkałdnie dodam ze pług mam 4 skibowy nie obracany. odólnie dobra maszyna tylko części dość drogie ale za to jakie:)

Edytowano przez kendzior15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Witam! Jeżeli do takiego traktora to na pewno pół zawieszany gdyż ze stabilnością 6 jest nie mały problem ;) Chodzi pewnie o nowy więc radził bym poprzeglądać oferty jak i tematy na forum pługów takich jak: Gregoire Besson, Lemken, Kverneland, Vogel&Noot, Rabe Werg. Z tych pługów jestem pewien ze będziesz zadowolony, tylko dobrać sobie odpowiedni np. czy na jednym kole czy na wózku itd. Sam posiadam Kvernelandy 2x ed i em 100 (czwórka zawieszana) i Gregoire Besson 6x 54 (na wózku) jestem z nich bardzo zadowolony tylko oby dwa mają plusy jak i minusy u GB przyc niekiedy tak duży jak niektóre pole a w kvernelandzie tylne kółko które idzie w koleinie od traktora i robi bruzdę niekiedy po 40cm. Ale największą uwagę zwrócił bym na Lemkenie ;)

Edytowano przez MrValterka

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

użytkuję kvernelanda od 2000 roku i oglądając nowe modele to zmieniło się tylko to że wieżyczka jest dużo delikatniejsza a mam pług na ful wypasie z vario... nie chcę tu nikogo obrażać ale kupując taki pług to wolał bym kupić pistolet z jednym nabojem aby strzelić sobie w łeb.. ten kto jest zadowolony z tego pługa nie ma ciężkiej ziemi albo niewiele nim orze.. gdyż mam urwany już każdy korpus mimo,że serwis sam zaproponował aby dołożyć piór resorowych aby nie wyskakiwał z ziemi.. aczkolwiek nie mogę powiedzieć, że źle orze. nawet zdarzyło się, że cała wieżyczka została rozerwana w trakcie orki...... :(

jak piszesz chciałbyś maszynę na trudne warunki więc nie polecę zaproponowanej marki. osobiście wziąłbym pod uwagę

 

GREGOIRE BESSON lub lemken.

teraz wybierając pług brał bym te marki pod uwagę..

 

 

PS testowałem pług pottingera.. też bym się zastanowił. i jeszcze kumpel rozerwał czteroletniego kvernelanda to powiedzieli, że go ciągał zbyt silnym ciągnikiem. nabąknę że miał 5 lat gwarancji na ramę a ciągał go claasem 190km i miał 5 skib. gdzie u mnie 200 km nieraz nie daje rady płynnie jechać..

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
użytkuję kvernelanda od 2000 roku i oglądając nowe modele to zmieniło się tylko to że wieżyczka jest dużo delikatniejsza a mam pług na ful wypasie z vario... nie chcę tu nikogo obrażać ale kupując taki pług to wolał bym kupić pistolet z jednym nabojem aby strzelić sobie w łeb.. ten kto jest zadowolony z tego pługa nie ma ciężkiej ziemi albo niewiele nim orze.. gdyż mam urwany już każdy korpus mimo,że serwis sam zaproponował aby dołożyć piór resorowych aby nie wyskakiwał z ziemi..

też się pod tym podpiszę <_< jak idzie orać lekką w uprawie glebę to nie ma problemu, jak trafi się glina to koniec umarł w butach, w tym roku braciak usługodawcę wynajmował, żeby nam starą UG zaorał część bo Kverem LB nie szło to samo tyczy się EB Wuja :huh:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

http://allegro.pl/no...1955773416.html

myślę że ten pług powinien być dobry, na pewno jest wytrzymały na trudne warunki

 

Tak jest. Oczywiście ktoś kto na piachu robi i gliny z bliska nie widział najlepiej wie.

Jarek jak już coś piszesz to pisz z uzasadnieniem - tym bardziej jak zapewniasz, a nie na zasadzie obejrzenia i przeczytania prospektu i pisania, że to jest dobre, bo tak mi się wydaje.

 

użytkuję kvernelanda od 2000 roku i oglądając nowe modele to zmieniło się tylko to że wieżyczka jest dużo delikatniejsza a mam pług na ful wypasie z vario... nie chcę tu nikogo obrażać ale kupując taki pług to wolał bym kupić pistolet z jednym nabojem aby strzelić sobie w łeb.. ten kto jest zadowolony z tego pługa nie ma ciężkiej ziemi albo niewiele nim orze.. gdyż mam urwany już każdy korpus mimo,że serwis sam zaproponował aby dołożyć piór resorowych aby nie wyskakiwał z ziemi.. aczkolwiek nie mogę powiedzieć, że źle orze. nawet zdarzyło się, że cała wieżyczka została rozerwana w trakcie orki...... :(

jak piszesz chciałbyś maszynę na trudne warunki więc nie polecę zaproponowanej marki. osobiście wziąłbym pod uwagę

 

GREGOIRE BESSON lub lemken.

teraz wybierając pług brał bym te marki pod uwagę..

 

 

PS testowałem pług pottingera.. też bym się zastanowił. i jeszcze kumpel rozerwał czteroletniego kvernelanda to powiedzieli, że go ciągał zbyt silnym ciągnikiem. nabąknę że miał 5 lat gwarancji na ramę a ciągał go claasem 190km i miał 5 skib. gdzie u mnie 200 km nieraz nie daje rady płynnie jechać..

 

 

 

 

W końcu pisze ktoś od rzeczy, mówi jak jest - mieszkanie na Pomorzu wszytko tłumaczy :D

Na glebach, których gospodaruję spokojnie mogę znaleźć u siebie miejsce dla ciągnika 190KM z 5-skibowym pługiem gdzie będzie się skrobał 2-3km/ha, a pług będzie trzeszczał. I moc i prędkość nie będzie zbyt duża, a pług i tak z czasem pęknie. Zatem powód: opór czyli zwięzła gleba.

Edytowano przez Klos49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Kolego polecam ci plug gregoire beson rw7 6 korpusow wzmacniany do 300konnych ciagnikow ja posiadam ry7 wzmacniane do 280KM 5 skibowe nie do zajechania!!!! Zaoral plug 1500hektarow i tylko spawam lemiesze i dokupuje czuby polecam szczerze niema mowy o jakis peknieciacj itp poprostu cieszka mocna maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Ja polecam Kvernelanda EG 100 5-tkę na głowicy 300 lub półzawieszany PG 100 6-tkę też na takiej samej głowicy. Warto też jeszcze zastanowić się nad Lemkenem VariDiamant 10 z 5+1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj