Skocz do zawartości

Zdjęcie

ładowarka do bel czy warto wykonać ?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 17:17

ładowarka do bel czy warto wykonać ? Witam, myślałem nad kupnem ciągnika z turem tylko do ładowania bel sianokiszonki owinietej folią, lecz w Top agrar widziałem jak ktoś zrobił samodzielnie taką ładowarkę, wyglądało to tak jak kombajn czyli przednie koła duże a tylne skrętne małe i silnik z tyłu czyli na małych kołach a z przodu był założony tur. Tak jakby założyć na tył tura do ciągnika. Zbliża się zima i tak myślę jak by takie coś zrobił to by taniej wyszło np przedni most od jakiegoś stara, przednie koła np od c-330, silnik np od c-330 lub jakiś od esa jednocylindrowy (oszczędny) i to wszystko osadzić na jednolitej ramie i założyć wspomaganie na tylne koła i jakiegoś tura 3 sekcyjnego z chwytakiem do bel. Pompę do tura o wydajności ok 46l/min i mam pytanie co o tym myślicie czy zdało by to egzamin i czy silnik ten jednocylindrowy ,,es'' dał by radę. Ładowarka miała by służyć do załadunku bel na przyczepę i do wożenia bel do obory, jak znajdę zdjęcie to wstawię. Czekam na opinie, podpowiedzi i sugestię odnośnie mojego pomysłu.
Oto link do zdjęcia
http://www.fotosik.p...4bdd048aa3.html

Edytowany przez marcin2057, 29 listopad 2011 - 20:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ładowarka do bel czy warto wykonać ? Dzisiaj, 01:58
  •  

#2 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 22:01

ładowarka do bel czy warto wykonać ? A ile bel rocznie robisz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 12:39

ładowarka do bel czy warto wykonać ? w tym roku robiłem po raz pierwszy sianokiszonkę i zrobiłem 70 ale w przyszłym roku napewno zrobię 120 + słoma ok 50

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 22:30

ładowarka do bel czy warto wykonać ? ja widziałem kiedyś coś podobnego ale orginał tylko nie pamiętam czy to miało zamontowane tura albo wierze od wózka widłowego