Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zawalenie rowu

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 7uP

7uP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 13:08

Zawalenie rowu Witam, Mam ziemię w dzierżawie i osoba uprawiająca ma nowszy sprzęt i nieco większy dlatego też chciał zawalić rów wpuszczając w niego rory pcv [160 średnica] tak żeby woda sobie płyneła.
Można takie coś zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zawalenie rowu Dzisiaj, 00:11
  •  

#2 Share Radekk89

Radekk89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 13:29

Zawalenie rowu napisz do @damian83, on robił coś takiego więc ci powie co i jak

#3 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 14:05

Zawalenie rowu Jak podlaczysz do tej rury wszystkie drenki wchodzace do rowu ale powtarzam wszystkie to gra warta swieczki. Przy czym prawo zabrania ingerowania w cieki wodne wiec moze byc problem w gminie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share 7uP

7uP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 16:57

Zawalenie rowu to ma własnie wyglądać tak że rów zostanie zasypany bo zasypuję ja i sąsiad i na granicy ma być studzienka do której właśnie ma być podłączona drynarka jeszcze i w razie zapchania czy coś to też do przeczyszczenia rur. W gminie mówili ze można to zrobić po wcześniejszym przedstawieniu jak to będzie zrobione a w trakcie zasypywania rur przyjeżdża postronna z osobą z gminy i mówi że mamy tego nie robić bo nie możemy. Niech Mi ktoś pomoże bo kasa poszła do sklepu za wszystko a Tu nagle taka niespodzianka. Musiał bym załatwić może na papierku że mam pozwolenie ?

#5 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 29 listopad 2011 - 17:07

Zawalenie rowu witam właśnie od tego papierka powinieneś zacząć tą inwestycje najpierw pozwolenia a potem robota narysuj szkic sytuacyjny jak to będzie wyglądać i gdzie zostanie podłączona drenarka i jakich materiałów do tego użyjecie i idz z tym do gminy po zezwolenie

#6 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 20:10

Zawalenie rowu i na pewno rura 160mm będzie za mała, bo rów ma też za zadanie odprowadzać większe ilości wody niż zwykły zbieracz drenarski. u mnie w poprzek pola ma biec rów kryty odprowadzający wodę z drogi i projektant mówił że będzie miał średnice 50 cm wewnątrz

#7 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 20:53

Zawalenie rowu Zgadzam się jak w mojej okolicy zasypywali to widziałem że betonowe kładli właśnie 50 cm.
160mm to niewiele mniejsze zbieracze są wiec nie ma szans

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share 7uP

7uP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 12:03

Zawalenie rowu sąsiad kilka lat temu takimi samymi zasypał i jest ok.. bo mi chodzi tylko o to żeby woda przepływała przez Mój teren a nie zbierała..
Od zbierania są węże drynarskie które będą podłączone pod studzienkę.

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 listopad 2011 - 13:59

Zawalenie rowu tylko w przypadku urządzeń melioracyjnych każde urządzenie ma swój cel.

Rura, dren przeprowadza określoną ilość wody przez jakiś teren a rów nie dość że przeprowadza wodę to jest także urządzeniem akumulacyjnym - poziom wody się w nim podniesie i już jak nie nadązy woda odpyływać. Drena tego nie da i wszędzie będzie stała woda do czasu aż dren o małej średnicy (160mm do do kibla można podłączyć aby gówno na zakręcie się wyrobiło ;) ) odprowadzi całą wodę.

Ogólnie - kupić było betoniaki 50cm wewnątrz, wstawić ze 2 studzienki i zasypać nikogo nie informując a jakby ktoś pytał to: Panie ja nic nie wiem zawsze tak było ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share 7uP

7uP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 15:02

Zawalenie rowu tylko że takie rury to nie chop siup bo koszt około 8 tysięcy jest a jak kupiłem PCV to te będę wkopywał bo tam właśnie mało wody idzie.. nawet jak jest mokry rok

#11 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 16:38

Zawalenie rowu Ja jakbym to robił to już porządnie. To tak sie wydaje ze mało wody a co do czego okaże się za mała, plus taka mała może się zapychać. Pozatym rów również zbiera wode a rura pcv raczej nie. No i nie wiem czy ci pozwolą taką małą zakopać zamiast rowu..

#12 Share 7uP

7uP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 17:36

Zawalenie rowu rów zbiera wodę rozumiem ale to własnie tak ma być zrobione że rura byłaby wkopana ze spadem i po dwóch stronach rowu byłby studzienki. Przez rurę PCV płynęłaby woda i tylko ona więc nie ma możliwości zapchania ew. by się ją czyściło dlatego są studzienki w planie. Drynarka byłaby nieco wyżej od rury pcv w ziemi w poprzek i byłby połączona ze studzienką gdzie by właśnie woda leciała i dalej z rowem by szła.. Przypominam studzienki byłby w granicy.

By to wyglądało mniej więcej tak
Dodany obrazek

Edytowany przez 7uP, 30 listopad 2011 - 17:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 17:37

Zawalenie rowu Skoro u nas deszczówkę z całej wioski podłączyli pod 200mm to te 160mm powinno dać rade z małym napływem wody.Lepiej niech plynie "pełna gebą" w 160mm niz ma sie saczyc z 500mm ktora przez to szybciej sie zamuli.