krzysiokal

Jaki poradzicie 140-200km małe spalanie

Polecane posty

kgbck    6

no kurna tlukiem niejestem wiedz sobie niefogluj mam 30lat wiedz bez glupich gadan bo mnie to nierajcuje . jak na klawiaturze robie blendy to nienzaczy ze nieumiem pisac. Wiedz sobie daruj .

Edytowano przez kgbck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

andrejus daj spokój nie dość, że nie na temat to jeszcze się czepiasz co rusz o tą ortografię masz rację ,ale nie ma miejsca na to w tym temacie zrób specjalny wątek na temat ortografii i już.

 

sam popełniłeś bląd - Radzisz sobie? A podanie do urzędów lub banków piszesz ci mama czy żona? - złapałem cięcool.gif.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yogurt    1

Ortografija to frana :P

 

Skoro już weszliście na temat spalania w 200 konnym ciągniku :P

Osobiście mam Fastraca 3220 w orce i pracach polowych w ty sezonie jeszcze nie pracował, puki co przyczepy od 2 miesięcy od niego nie odpinam. ale muszę przyznać racje kgbck 200 koni pod maską niemalże każde czy ma lekko czy ciężko 25 do 30 litrów na godzinę łyknie. a wstaw mu w... to i z 35 w godzinkę spali i nawet o zdanie nie zapyta. Ale dobrze wykorzystana moc daje proporcjonalnie do zrobionej pracy mniejsze spalanie i tak jak podał za przykład w orce Case 600km 8,5l/ha jego Fendt 12,5 a mój 110 konny Antares zeżre nawet ponad 13 jak ma ciężko... z tym, że ja na hektarze (przykładowo) zawracam 20 razy kolega 10 a taki 600 konny case 0.1..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Witam

Już niedługo będę mógł skorzystać z programu na zakup maszyn .

Muszę wybrać jakiś ciągnik , który w miare za dużo nie spali i jest mało awaryjny (bedzie to ciągnik na kilkanaście lat) ,

rozmawiałem z dealerem masseya i dostałem ofertę na ciągnik 6490 - 280 tys. netto.

jutro natomiast dostanę ofertę od new hollanda . Interesują mnie jeszcze ciągniki firmy

john deere i deutz-fahr . Mam bardzo duży wybór , ale nie wiem co wybrać , co roku jest do obrobienia około 140 ha , klasa gleby 4-5

do tej pory pracowałem mf 8140 chodził w pługu kverneland 4-6 skib .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja na twoim miejscu zastanowilbym sie nad MF 6490 bardzo dobra maszynka i ta cena 280 tysi netto tez bardzo dobra - napisz jaki diler za tyle chce oddac?

Dodatkowo musisz pamietac ze na 3 i 4 zakresie w kazdej pracy od 6 km na godzine masz juz 200 km wiec ten powerboost jest uzyteczny tez w orce a nie tylko w transporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Dla kolegi sobek112 ja mam 6495 wiedz chwale . Najwieksza bolaczka to czujniki umnie poszly juz 4 cena okolo 350zl za czujnik przeciagu 5 lat ale traktor tylko ora 150 hektarow i caly rok stoi . Moze dlatego. spalanie przy plugu w stosunku do mojego 820 jest okolo 1 moze 2litra wieksze .Plugi inndentyczne ale kierowca nie wiedz tu upatruje roznice . Niema rozpaczy .

Edytowano przez kgbck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki używany zachodni ciągnik 170-180km byście polecili do 150 tyś?

Zależy mi na tym żeby miał mało elektroniki.

Bardzo podobają mi się JD 7810,co o nich myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

case cvx, dobry i wytrzymały ciagnik i chyba każdy użytkownik tej serii to potwierdzi,

co do tego żeby miał mało elektroniki to co masz przez to na myśli? ile tej elektroniki to mało a ile to już nadmiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj