Skocz do zawartości

Zdjęcie

siewnik zbożowy

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 15 październik 2007 - 14:31

siewnik zbożowy

mi może być używany aby miał 3m i amazon

a pa czemu amazon i prosze o dluga wypowiedz ja na lekcji u PASZKOWSKIEJ ??? są tez inne dobre marki
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siewnik zbożowy Dzisiaj, 12:30
  •  

#22 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 10 listopad 2007 - 08:55

siewnik zbożowy Są inne dobre marki ale z tego co ja słyszałem od ludzi to oni albo kupują amazone albo jak już kupili to teraz mówią mogliśmy kupić amazone
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#23 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 20:05

siewnik zbożowy

Są inne dobre marki ale z tego co ja słyszałem od ludzi to oni albo kupują amazone albo jak już kupili to teraz mówią mogliśmy kupić amazone

Dokladnie jak napisales,tez spotkalem sie z wieloma ludzmi ktorzy po zakupie jakiegos siewnika stwierdzili ze dokonali zlego wyboru nie kupujac amazone(ja jestem jednym z nich B) ) Ale jesli ktos kupuje nowy siewnik to musze powiedziec ze Poznaniak tez dosc dobrze siue sprawuje B)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 21:35

siewnik zbożowy A może ktoś coś mi powiedzieć na temat siewnika Kongskilde Demeter Classic 3000 ?Dużo gorszy od tego Amazone ?

#25 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 19:04

siewnik zbożowy heh mój znajomy ma taki siewnik i sobie chwali sieje super równe wschody i wysiew kg tez dobry chociaż mówił że bardzo ciezki jest bo ma go w agregacie talerzowytm z uni ogólnie bardzo dobry sienik zasiał gdzię 500 ha i sie tylko te zagarniacze styłu poscierały :lol:

#26 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 19:19

siewnik zbożowy siewniki dawniejszego famarolu teraz unia tez nie są złe ja mam i nie narzekam niedawno widziałem oferte z 2000r za 9 tyś nowychyba w granicach 18tyś na prow połowa tego a siewnik nowy i napewno lepszy od nowych pozn
kujawy to jes to!!!!!

#27 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 19:25

siewnik zbożowy

Bo najpierw ustawiam wg tabeli wysiewu poszczególnych roślin. Nastęnie przeprowadzam próbę kręconą i jak nie wychodzi to szukam dalej, aż wyjdzie. Później jak pojadę na pole to i tak wysieję więcej (prawie nigdy mniej) niż zamierzałem. I właśnie to jest trochę dziwne - bo zrozumiałbym gdyby było mniej (wiadomo: poślizg kól itd.) ale, żeby prawie zawsze wysiać więcej?

@buhaj to ja mam tak samo, identyczny problem z ustawieniem ilości wysiewu.Tabela swoje, próba kręcona swoje a po zasiewie wychodzi jeszcze inaczej, tzn. zawsze z deka więcej mi się wysieje.Tak miałem z rzepakiem, chciałem wysiać 4 kg. to wysiało mi się 5,5 kg.Dodam że siewnik jest po kapitalnym remoncie, włącznie z nową przekładnią. :angry: Co do wyboru to jeśli miałbym kupować następny, inny to tylko Amazone.

#28 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 20:41

siewnik zbożowy No dobra-jeszcze raz-wie ktoś coś na temat tego Kongskilde-zostało mi co najwyżej parę dni na podjęcie decyzji-a może ktoś wie ile kosztują siewniki innych firm (dostępne w Polsce,szerokość robocza 3m,redlice zwykłe,znaczniki hydrauliczne-może być bez ścieżek).Z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 20:50

siewnik zbożowy To ja nic nie wiem i nic Ci nie powiem. :lol: Tylko zastanawia mnie czemu nie chcesz bez ścieżek???A i Kongskilde to chyba tańszy od sławetnych Amazone? Więc wybór należy do Ciebie.Osobiście jeśli chodzi o nowe to myśle że dobrze wybierasz to dobra, znana i uznana na świecie firma no i produkcja w kraju. :P

#30 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 20:57

siewnik zbożowy

To ja nic nie wiem i nic Ci nie powiem. :lol: Tylko zastanawia mnie czemu nie chcesz bez ścieżek???A i Kongskilde to chyba tańszy od sławetnych Amazone? Więc wybór należy do Ciebie.Osobiście jeśli chodzi o nowe to myśle że dobrze wybierasz to dobra, znana i uznana na świecie firma no i produkcja w kraju. :P

Na moim areale i na moich kawałkach to i bez ścieżek się obejdę (zresztą ten Kongskilde je ma)-pszenicy czy innego rzepaku też siał nie będę-bo marne jego szanse :) na mojej ziemi

#31 Share klejcz54

klejcz54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 20:16

siewnik zbożowy ma ktoś skrzynie bezstopniową do hassia proszę o kontakt 696218936

#32 Share DebyFarmer

DebyFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 21 maj 2010 - 12:36

siewnik zbożowy My mamy "FIONĘ" 3m sprawuje się bardzo, więc polecam ten siewnik :rolleyes:
ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

#33 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 21 maj 2010 - 21:09

siewnik zbożowy @buhaj nie wiem jak jest z poznaniakami , ale w amazonkach (mam takowy)występują 3 rodzaje ogumienia i biorąc niewłaściwy rozmiar do próby kręconej mogą wychodzić właśnie takie różnice ilości wysiewu (zawsze w jedną stronę i o taki sam procent) To jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy .

#34 Share silver105

silver105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:samochody, motorowery, nożna, kosz, siatka i oczywiście rolnictwo

Napisany 01 czerwiec 2010 - 10:42

siewnik zbożowy a ile chcesz żeby w skrzynię wchodziło? i z jakim ma chodzić jak do ciągnika około 50-60km to Amazone d8 mocny sprzęt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 21:32

siewnik zbożowy Jakiej mocy masz traktor? my mamy taki zestawik: http://www.moto.alle...demeter_3m.html tylko znaczniki nie na silownikach i nie ma porównania do poznaniaka (do tej pory sialismy poznaniakiem 2,70) tylko ze do niego musisz miec traktor powyzej 100KM jest dosyc cieżki ale robote robi bardzo dobrze (odpukac). Jak nie masz takiego duzego traktora to jednak celowalbym w amazone sami mielismy brac Amazone ale kolaga sprzedawal swoj siewnik i tak sie skusilismy
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Dodaj odpowiedź