thug

ślimaki nagie w warzywach

Polecane posty

thug    236

nie wiem czy to dobre miejsce jeśli nie to proszę przenieść chciałbym zapytać plantatorów w jaki sposób walczą w swoich uprawach ze ślimakami nagimi potrafią narobić szkód na pewno nie występują one wszędzie ale jeśli ktoś ma podobne problemy jak ja chętnie poczytam rady pozdrawiam


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja w ogródku używam ślimakol czy jakoś tak się nazywa. niebieskie granulki, działa świetnie ale to na małe powierzchnie raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaucha    2

moze na takie obszary to tak, ale u mnie tez jest ich plaga, i nie wiem czym zwalczyc je na polach...

chetnie posłuchałbym porad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biesy    0

Było to świństwo u mnie dwa lata temu, teraz też są ale nie dużo. Naturalnego wroga to ścierwo nie ma, jak są małe to szpaki zbierają, a jak duże to nic tego nie łapie.Zbieraliśmy to wieczorami na warzywach do wiader. Jest środek, takie granulki, ale na większą skalę to nic z tego ,za drogie. Z moich obserwacji wynika, że te ślimaki po szybkim rozwoju, jakieś dwa lata, wyradzają sie same i jest ich coraz mniej. Swiństwo potrafi po ścianie do mieszkania wleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

Na mniejszych areałach najlepiej chyba zbierać do wiader - ja tak przynajmniej robiłem. Potem do wiadra lejecie wody i płyn do mycia naczyń. Przykrywacie pojemnik i po sprawie. Niestety następnego dnia trzeba wszystko zacząć od nowa - to jest jak plaga i nie przemija zbyt szybko. Zawsze można to uznać za gimnastykę - prawie jak zbieranie grzybów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kiedyś czytałem na obrzeżach troty lub sól drogowa już nie wejdą


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

u mnie zauważyłem, że zaczynają wsuwać wczesne ziemniaki od miedzy, niektóre krzaki objedzone jak po stonce, siedzą po 2-4 na krzaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na slimaki to najlepiej posypac sola albo wapnem budowlanym ale to trzeba sypac bezposrednio na nie żeby je spaliło

ja raz albo 2 razy dziennie przechodze i zbieram do wiadra a pózniej kaczki wcinaja jak szlone

kaczki to ich naturalny wróg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Zgadzam się ja mam te 'kaczko-gęsi" czy jak to się tam nazywają fachowo :) ale są szare i mają takie dzioby wieksze.  Co drugi dzień wypuszczam je z zagrody  to biegiem lecą na pole co rośnie kapusta i normalnie się zabijają za tymi ślimakami.  Kaczek jest  20 ale jedna to nawet do 30 ślimaków zje, i tak są już wyszkolone że same całe pole przelecą i do zagrody wrócą :)  Kiedyś nawet 2 kilometry od domu do sąsiada w pola poszły za ślimakam jak u mnie nie było, oczywiście po 3 godzinach wróciły :) Tak że są metody na ślimaka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj