Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu.

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Nowelizacja

Nowelizacja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 15:15

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu.

Czytam tak Wasze wypowiedzi i sobie myślę, czy wy jesteście normalni?

JAKA IDIOTYCZNA USTAWA?! Moim zdaniem jest to jedna z najmądrzejszych ustaw wydanych przez polski rząd! Schroniska są już pełne, bo ludzie biorą sobie psy i koty ot tak, jak zabaweczki. Później niestety jest problem, bo zabaweczka się znudziła, więc co zrobić z zabaweczką? Najlepiej wyrzucić, po co komu ona! A jak się wyda te dwa tysiące na zwierzaka z rodowodem to już zabaweczka się znudzić nie powinna, bo w końcu to oznacza dwa tysiące wyrzucone w błoto. Zresztą tu chodzi również o ciągłość ras! Nawet nie wiecie co ludzie wyrabiają z psami (z kotami zapewne też, jednak ja bardziej interesuję się psami). Takie np. połączenie ratlerka z yorkiem, co to kiedyś na alegratce było. Pytam się, kto był na tyle mądry, żeby powstało coś takiego? Jak małe no to wiadomo, że słodkie, gorzej jak to ohydztwo podrośnie! Teraz przynajmniej w hodowlach zwierzaki będą pilnowane, bo tego co powstanie przez przypadek nie będzie można sprzedać.
Bardzo się cieszę z ustawy, mam nadzieję, że wszystkie fabryki psów, inaczej zwane pseudohodowle znikną z naszego kraju raz na zawsze.
Amen.

czlowieku twoje wypowiedzi doprawdy sa zalosne , jakbys siedzial w tym temacie to bys wiedzial ze polowa pseudohodowli jest podpieta pod hodowle psow rodowodowych . Bo wystarczy zarejestrowac przydomek ( co w PZK jest rownoznaczne z zalozeniem hodowli ) kupic jednego psa i juz mozna wprowadzac psy do obrotu . Nawet nie trzeba miec suki wystarczy reproduktor. Wiekszosc pseudohodowli dziala na takiej zasadzie i dalej moga wprowadzac psy do obrotu , w PZK ida przekrety na gruba kase . Hodowcy (ktorzy maja psy i z rodowodem i bez) manipuluja sprytnie miotami , i kartoteka od miotow tak aby zawsze wyszlo na ich :) i to jest korupcja na kazdym szczeblu PZK wiec jak sie nie znasz i nie siedzisz w temacie to sie nie wymadrzaj , bo ta ustawa nic nie daje , dalej wprowadzaja psy do obrotu bez rodowodu , odpadli ci tylko co mieli pseudohodowle i nie posiadali zarejestrowanej hodowli a ci co maja zarejestrowane dalej prowadza pseudohodowle :) i maja sie bardzo dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Dzisiaj, 15:32
  •  

#42 Share Maryol

Maryol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 09:36

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Witam!
Uważam także , że większość punktów nowej ustawy jest OK, ale
sama kupiłam sunie cocker spaniel bez papierów bo mama nie miała rodowodu z powodu nie wystawiania jej na wystawach a tata miał.Po prostu właściciele pokryli mamę dla zdrowia. Pieski mieszkały w super warukach. Kiedyś miałam bokserkę z rodowodem i z powodu nie wystawiania jej na wystawach jej potomstwo już nie miałoby rodowodu.
Tak więc czy każdy kto chce mieć np suczkę i chce by miała młode -choćby dla zdrowia ( albo szczeniaki albo sterylka- bo inaczej sporo choróB) musi jeżdzić po wystawach????
W innych krajach jeśli suka z rodowodem pokryta też rasowym psem to szczeniaki maja rodowód a unas nie!!!
Nie każdy ma ochotę jeżdzic po wystawach i zajmować się przygotowywaniem psa do nich.
Sama mam psa o którego bardzo dbam, kupuję dobrą karme, fryzjer ale przede wszystkim daję jej dużo ruchu i zabawy oraz dbam o to by była szczęśliwa.Ale na pewno nie jeżdziłabym po żadnych wystawach.
Ją moją sunię bede sterylizować po pierwszej cieczce, ale co z tymi którzy wolą aby ich sunia miała młode-mają je porzucać czy topić????
Oddawać za darmo?? przecież odhowanie piesków do wieku 6-8 tyg kiedy można je oddać też kosztje sporo. Jeśli ktoś chce sprzedać więc takie szczeniaki to teraż bedzie to niemożliwe????? - BZDURA !!!
To dopiero teraz będzie mnóstwo porzuconych psów!!!!!

#43 Share adamn999

adamn999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 20:50

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Zmiany w ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. "o ochronie zwierząt" (Dz.U.2003.106.1002 z póz. zm.)

Art. 10a. 1. od dnia 01.01.2012 Zabrania się:

1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;

2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;

3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.

3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.

4. Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.

5. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych,
których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych,
których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów

Art. 10b. 1. Zabrania się nabywania:

1) zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;

2) psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, nie dotyczy nabycia psów i kotów od podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt
oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

Ustawowy zakaz rozmnażania jest ograniczony co do intencji rozmnażającego. Nie wolno bowiem rozmnażać psów w celach handlowych. Takie zastrzeżenie implikuje, że rozmnożenie psa w każdym innym celu - zarówno przypadkowe krycie, jak i krycie w celach „zdrowotnych” (wszak wiele osób nadal wierzy, że „dla zdrowotności” suka powinna choć raz w życiu mieć szczeniaki!) nie jest zakazem objęte. Aby zatem doszło do naruszenia przepisów ustawy, należałoby w każdym przypadku udowodnić, że rozmnażający zrobił to w celach komercyjnych. Sprzedając szczeniaki (u siebie w domu, czyli w miejscu chowu) zawsze może się tłumaczyć, że nie zrobił tego komercyjnie, tylko amatorsko. Raz na rok, dla zdrowotności zwierzęcia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 14 sierpień 2012 - 20:30

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Miało byc tak pięknie a wyszło jak zwykle. Wszyscy oburzacie się zakazem sprzedaży nierodowodowych psów. A jakimi zwierzętami zapełniają się schroniska? Jakie zwierzęta biegają samopas po lasach i polach stanowiąc zagrożenie dla ludzi i zwierząt?
Kocham psy. W tej chwili mam dwa. Suczkę w typie owczarka niemieckiego znalezioną na polach i owczarka bez rodowodu.
Jak dwa lata temu szukałem psa to ogarneło mnie przerażenie w jakich warunkach ludzie hodują psy i co chcą sprzedać. Szczenięta od suki z taką krowią postawą tylnych kończyn że ledwie mogła chodzić. 3 miesięczne szczeniaki wyniesione z jakiejś chlewni co panicznie bały się ludzi. Szczeniaki po psie do klatki którego właściciel bał się wejść. Wszędzie psy ze znacznymi wadami eksterieru i ostrością pozorną powodowaną strachem. Przed takimi rozmnażaczami miała chronić ta ustawa.
Porażają mnie posty że ktoś pokrył sukę dla zdrowia. Jakiedo zdrowia? Co da jesnorazowa ciąża?
Nie rozmnażam psów, suka jest wysterylizowana. Wiem... strasznie cierpi nie mogąc mieć szczeniaków ale kocice sąsiadów to mają klawe życie rodząc co roku po 3mioty. Wiadomo co później dzieje się z kociętami

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 październik 2012 - 20:24

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Widziałem to kiedyś, sąsiad znajomych trzymał bernardyny na hodowlę w klatce takiej że dobrze się obrócić nie mogły, poszedł donos do TOZ ale zmieniło się tyle tylko że klatka chyba jest teraz nieco większa, porażka co ludzie robią ze zwierzętami dla pieniędzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 13 październik 2012 - 17:56

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Paragram czy ustawa a REAL to dwie inne sprawy.
W realu kupi wszystko bez rodowodu , wystarczy wejść w Gumtree itd , nie wspomne o giełdzie gdzie bez rodowodu kupi mase zwierzat.

#47 Share SaoPaulo

SaoPaulo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:32

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. W jakim celu to całe kombinowanie z zagranicą (odnoszę się do pierwszego posta). Jest masa związków kynologicznych nie tylko ten jeden. Można się zapisać, zapłacić nie wiem ile tam 50-100 zł i sprzedawać legalnie.

#48 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:37

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Tak bedzie jak i z świniami kolczykowanymi a dalej są bez kolczykowania i jest OK.
Na targu 90% prosieta są nie kolczykowane ludzie kupują i sprzedają i jest Ok .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 21 grudzień 2012 - 13:46

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Tyklo wiesz problem jest w tym że świń nikt nie wyrzyca, nie włuczą się po lasach stanowiąc zagrożenie dla zwierząt i ludzi. Swinie nie napęłniają schronisk, nie są topione tuż po urodzeniu. Swinie porostu sie zjada. A co robić z nadmiarem psów i kotów? Ale to rozwiązenie i tak jest do d..y. Podobnie jak inne przepisy w tej ustawie.
Zresztą zawsze można kupić sobie obroże a gratis dostać szczeniaka, który jak się znudzi ...