Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu.

48 odpowiedzi na ten temat

#1 Share magnolia

magnolia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 11:04

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Witam,
mam pytanie:
na kazde prawo niemal jest jakiś przepis, który pozwala coś ominąć :)
Nie będzie wolno handlować psami bez rodowodu na terenie polski, sprzedawac ich oraz rozmnażać, tak?
W takim razie czy wolno bedzie (kiedy urodzą się szczeniaki) sprzedać je za granicą, np: w Czehach, Słowacji, Niemczech?
Chodzi mi o to, że nie ogłaszając się zupełnie na Naszych polskich stronach internetowych, ogloszenia o sprzedaży takich szczeniąt bez rodowodu byłyby zamieszczane na międzynarodowych stronach, np: niemieckich, czeskich itd... a sprzedaż tych szczeniąt polegała by na tym, że nie sprzedawałabym ich u Nas w kraju, poprostu do transporteru i wystarczy 10 km w innym kraju poza Naszą granica, np: do PIENIN i potem przez granice 5 minut drogi i w Słowacji moge sprzedać, tak?
Czy źle myślę? No bo wkońcu srzedaż nie byłaby w takim razie na terenie Naszego kraju, rozmnazanie w sumie też nie - bo szczeniaki trafiłyby poza Nasz kraj, tak?
I jeszcze jedno, pytanie o sprzedaż w Polsce:
skoro psa nie wolno sprzedac w Polsce, podobno nie wolno tez podarować, tak?
To czy w takim wypadku mozna zamienić na coś? Czy będzie można dac ogłosznie, typu (to jest przykład): "mam spanielka, 4-miesięcznego, córka dostała na prezent urodzinowy, niestety okazało się, że ma uczulenie na siersć i zmuszona jestem ją sprzedać ale sprzedać nie wolno więc chętnie zamienię np.: na nowy telefon komórkowy marki Nokia".
Chodzi mi o to, że skoro nie można sprzedac to może mozna ZAMIENIĆ na coś? Wkońcu jak coś człowiek kupi to zapłaci za to mnostwo pieniażków...

A czy np: będzie można z zagranicy przywieźć do Polski szczeniaka bez rodowodu? np; z Niemiec, kupie sobie Maltaczyka dajmy na to i bez rodowodu, przywioze go do Polski i chce go sprzedać za granica, np: w Słowacji dajmy na to, czy tak wolno?
Pytam czy te niezbyt mądre przepisy idzie jakoś obejść?
Ja nie mam jakiejś wielkiej hodowli, szczerze - mam trzy suczki zaledwie (bez rodowodu) i 1 kota (bez rodowodu.
Moje zwierzęta mają bdb warunki mieszkaniowe (mieszkamy w dużym miedszkaniu), komfortowe, cieplutko, suchutko, bdb karmą są żywione - Royal Canin - tylko taką używamy, psy mają po niej piekną siersć i sa zdrowe, sa regularnie szczepione i odrobaczane. Wszystkie psy sa przez Nas kochane :)
Bede wdzięczna za odpowiedzi
Pozdrawiam
Jola

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Dzisiaj, 03:53
  •  

#2 Share hitmebaby

hitmebaby

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 12:05

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Proponuję abyś z tymi pytaniami zgłosiła się do jakiejś organizacji zajmującej się ochroną zwierząt, np. helm animals, straż dla zwierząt, ekostraż, itp. Może trzeba będzie np. zarejestrować hodowlę? Na pewno jednak nikt nie będzie Ci pomagał w szukaniu rozwiązania - jak sprawić aby dalej robić tak jak robię.

Prawo jednak jest stanowione po to aby uniknąć tych chorych sytuacji ze sprzedaż zwierząt z kartonów, nielegalnych hodowli, itp. Skoro masz własną mini hodowle i kochasz zwierzęta, to proponuję abyś nie szukała tanich rozwiązań, jak coś obejść. Wręcz przeciwnie, szukaj rozwiązań jak zrobić aby było legalnie i aby nie było z tą hodowlą amatorki z pudełka.

pzdr

#3 Share magnolia

magnolia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 12:20

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. No chyba masz rację...
Nie wiem co jeszcze zrobię w takim razie, bardzo kocham moje pieski, albo je zatrzymam i nie będę rozmnażać albo żeby nadal chodować to będę zmuszona sprzedać te psy, które mam i kupić z rodowodem :(
to smutne...
Popytam wierw tak jak radzisz, dziękuję za odpowiedź

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 18:46

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Koleżanko podaj jakiegoś linka z tym rozporządzeniem bo chciałbym poczytać.

Jak zwykle przepis który uderzy w zwykłych szarych ludzi i utrudni im życie.

Jak to na wsi bywa, wyszczeni się suka, zawsze jest kilka sztuk, dotychczas albo się komuś odsprzedało jak podrosły albo wydało a teraz to że bez rodowodu będę sprzedawał szczeniaki to będę przestępcą w świetle prawa?

Co to znowu za ustrojstwo weszło w życie? <_<
Kogo ma dotyczyć ten przepis?

#5 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 29 listopad 2011 - 07:54

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Najlepiej niech jeszcze rolnikom zabronią sprzedaży mieszańców bydła i będzie zajeb ... ;[ ;[ ;[
Kolejna idiotyczna ustawa :(
Wieczny kawaler ;)

#6 Share magnolia

magnolia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 02:21

Koleżanko podaj jakiegoś linka z tym rozporządzeniem bo chciałbym poczytać.

Jak zwykle przepis który uderzy w zwykłych szarych ludzi i utrudni im życie.

Jak to na wsi bywa, wyszczeni się suka, zawsze jest kilka sztuk, dotychczas albo się komuś odsprzedało jak podrosły albo wydało a teraz to że bez rodowodu będę sprzedawał szczeniaki to będę przestępcą w świetle prawa?

Co to znowu za ustrojstwo weszło w życie? <_<
Kogo ma dotyczyć ten przepis?

W skrócie o ustawie :

- zakaz przycinania psom uszu i ogonów oraz innych tego typu zabiegów na zwierzętach;
- zakaz używania do pracy lub w celach sportowych zwierząt zbyt starych lub zbyt młodych;
- zakaz zoofili
- zakaz narażania zwierząt gospodarskich i domowych na warunki atmosferyczne groźne dla ich zdrowia i życia
- zakaz transportu i przetrzymywania żywych ryb przeznaczonych na sprzedaż bez wody
- zniesienie przepisu, że myśliwym wolno zabijać psy i koty
- zakaz stałego trzymania psów na uwięzie ponad 12 godzin i na łańcuchu krótszym niż 3 metry, naruszenie tego jest wykroczeniem karanym mandatem
- wprowadzenie obowiązku puszczania psów poza własnym terenem tylko z oznakowaniem umożliwiającym identyfikację właściciela
- zakaz sprzedaży zwierząt domowych na targowiskach, giełdach itp. a psów i kotów poza miejscami hodowli
- likwidacja pseudohodowli: zakaz hodowli psów i kotów prócz hodowli zarejestrowanych w stowarzyszeniach hodowców psów i kotów rasowych
- obowiązek sporządzania przez gminy corocznych planów opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności
- zakaz odławiania zwierząt bezdomnych jeśli nie ma dla nich miejsc w schronisku
- zwiększenie kar więzienia do 3 lat za znęcanie się lub zabicie zwierzęcia;
- zniesienie ograniczeń grzywny za znęcanie się nad zwierzętami (czyli teoretycznie można będzie dawać nawet kilkaset tysięcy złotych!)
- podniesienie wysokości nawiązki od sprawców przestępstw przeciw zwierzętom na rzecz organizacji pro-zwierzęcych do 100 tysięcy złotych
- wprowadzenie kary zakazu posiadania zwierzęcia do 10 lat

Tu jest link:

http://wolnemedia.ne...ronie-zwierzat/

Pozdrawiam :)

Pytałam straż miejską :(
no i oni jeszcze takich dokładnych wskazówek nie mają co i jak, ale bankowo nie będzie wolno hodowac psów bez rodowodu, niestety to jest 100% pewniak!
Tak więc głupie przepisy, które człowiekowi utrudniają zycie!!!
Już teraz zaczęłam szukać dla moich piesków nowego domu, jednego weźmie moja dalsza kuzynka (sama się zaoferowała) a drugiemu jeszcze znajdę dobry dom :) poszukam wśród znajomych, bo chciałabym "trzymać puls" nad tym gdzie trafią moje sunie, chce aby miały się dobrze, jak najlepiej :)
No nic chyba już mam odpowiedź, nic się nie da zrobić :(
Takie "mądre" prawo wchodzi wraz z nowym rokiem i trzeba się dostosować, niestety....
Pozdrawiam

#7 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 08:44

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Ale czytając twój skrót rozporządzenia, to oprócz zakazu hodowli i sprzedaży mieszańców to bardzo mądre i pożyteczne zmiany wprowadzili :)
Zwłaszcza podoba mi się zakaz dotyczący trzymania psów na uwięzi, powinni za to ostro karać wysokimi mandatami ;[
Wieczny kawaler ;)

#8 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 30 listopad 2011 - 20:54

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. to co z tymi psami co mamy??

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 21:01

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Te przepisy to głupota nic więcej. U mnie latają bezpańskie psy. Schronisko nie może ich złapać. Powinni je odstrzelić a nie złapać a potem żywić z naszych podatków.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 08:48

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Andrzej, a bezdomnych meneli z pod sklepu też byś odstrzelił ??? ;[
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 01 grudzień 2011 - 09:38

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Taa samczyk - ciekawe co powiesz jak taki pies jeden z drugim przeskocza ogrodzenie i pogryza jakieś dzieci z twojej rodziny - fajnie będzie co nie? Pewnie pierwszy polecisz z mordą do właściciela żeby uwiązał swoje psy na przyszłość

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 10:04

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Samczyk a jak byś reagował gdybyś bał się na pole jechać rowerem?? Mnie 3 psy pogoniły w moim lesie. 100m od lasu przechodzi droga którą do szkoły chodzą dzieci. Chciał byś aby twoje młodsze rodzeństwo lub twoje dzieci takie psy pogryzły?? Dodatkowo te psy podchodzą do budynków. A co będzie jak wejdzie do obory i ci cielaka zagryzie??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#13 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 10:40

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. "ale bankowo nie będzie wolno hodowac psów bez rodowodu, niestety to jest 100% pewniak!"

pokaż mi gdzie jest tak napisane, na mój gust wyolbrzymiasz i przeinaczasz ten link, czyli wg. twojego myślenia 80% psów czyli nierasowych kundli i 99.9% kotów (bo gdzieś w polsce rasowych jest 0.1%)ma zniknąć?

ja zrozumiałem z tego linku że chodzi o uporządkowanie czarnej strefy handlu zwierzetami rasowymi
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#14 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 12:25

Samczyk a jak byś reagował gdybyś bał się na pole jechać rowerem?? Mnie 3 psy pogoniły w moim lesie. 100m od lasu przechodzi droga którą do szkoły chodzą dzieci. Chciał byś aby twoje młodsze rodzeństwo lub twoje dzieci takie psy pogryzły?? Dodatkowo te psy podchodzą do budynków. A co będzie jak wejdzie do obory i ci cielaka zagryzie??

Ostro, u nas takich sytuacji nie było dotąd. Tak masz rację, trzeba z tym walczyć ale nie strzelać, najlepiej kulkę w psa i niech kona w cierpieniach. Humanitarnie, odławiać i usypiać o ile faktycznie są niebezpieczne ;)
A to, że w waszej wsi są takie psy to tylko i wyłącznie wina ich byłych właścicieli, bo tak zostały nauczone. Znam gościa, który ma psa. Duży coś ala owczarek niemiecki. Wejdź na jego posesje to by cię na miejscu zagryzł, a stań poza granice posesji mimo otwartej furtki nie ruszy cię, tak nauczyli bestie ;)
Wspominałeś o utrzymaniu schronisk z naszych podatków, w czym Ci to przeszkadza ?
Sam mam psa, bezpański błąkał się po mieście. My go przygarneliśmy i okazał się być zajeb... psem i zarazem przyjacielem, dlatego tak reaguje na krzywdę zwierząt. Jak ten umrze bo ma już swoje lata to pojadę do schroniska po kolejnego, bo właśnie takie psy są najlepsze. Dasz im dom i jedzenie, a one całkowicie będą Ci oddane i będą zawsze przy tobie. Ja przecież dla bruna (ten bezpański pies) uciąłem niechcący nogę rotacyjną, jest kaleką ale mimo wyrządzonej mu krzywdy nadal jest mi oddany i wiernie mi towarzyszy w każdej sytuacji :)
Wieczny kawaler ;)

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 12:41

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. A kto powiedział ze ma konać w cierpieniach?? Jeśli by żył po pierwszym strzale to wykonać drugi strzał już z bliska aby nie cierpiał.

bullet_black.png

#16 Share MiHPBR

MiHPBR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 11:39

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. A co ze szczeniętami które już się urodziły?
Do schroniska oddać...na ulice wyrzucić...czy uśpić...? ;[

#17 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 15:49

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. W j. polskim są dwa słowa które określają warunki utrzymania zwierząt to są:chów i hodowla. Hodowla to utrzymanie zwierząt z dbałością o czystość rasy i jej doskonalenie i o takiej formie utrzymania zwierząt, oraz handlu nimi, mówią wprowadzone przepisy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dowolną rasę by znaleźć ogłoszenia typu: rasowy bez rodowodu...czyli kundel.Albo coś jest rasowe i ma na to potwierdzenie i widać to po jego potomstwie, albo jest tylko w typie danej rasy i w potomstwie może trafić się jakiś potwór B) . Wy wszyscy mówicie o chowie, czyli dla własnej przyjemności posiadam wiernego i oddanego towarzysza i nie musi on posiadać papierów potwierdzających jego hrabiostwo, bo nie wzięliście go dla jego potomstwa i ewentualnego zarobku, tylko jak powiedziałem dla zyskania przyjaciela i stróża. Nie jest to zabronione i nie będzie.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#18 Share monecker

monecker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 12:25

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. To co Filipoo,ponawiam zapytanie. Załóżmy,że suczka rasy foksterier oszczeniła się. Jest pewność,że szczeniaki będą tej samej rasy bo "partner" jest też foksterierem.Tak więc nie zaszedł eksperyment krzyżowania ras. I teraz załóżmy,że po kilku miesięcach odchowania w warunkach domowych,mieszkalnych,ciepłych,zaszczepione,odwszawione,karmione pieski powinny trafić do nowych właścicieli.
A ta ustawa w sumie zakazuje handlu poza hodowlami zarejestrowanymi. Ok jestem przeciwko handlowania psami/szczeniakami(,które żyją) w złych warunkach,gdzieś na targach. Nie wiem,może się myle,ale mam obawy,że po wejściu tej ustawy może zajść więcej przestępstw na tle okrucieństwa,morderstw (szczególnie nad młodymi pieskami):( No bo co w takim razie zrobić-tylko pokątnie oddawać nowym właścicielom (nawet za symboliczne kwoty). Ustawa zamiast pomagać, będzie niestety jeszcze bardziej szkodzic. :(

P.S.
Przy okazji czemu nowelizacja ustawy dalej akceptuje kastracje czy też podwiązanie jajników

#19 Share MiHPBR

MiHPBR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 12:48

To co Filipoo,ponawiam zapytanie. Załóżmy,że suczka rasy foksterier oszczeniła się. Jest pewność,że szczeniaki będą tej samej rasy bo "partner" jest też foksterierem.Tak więc nie zaszedł eksperyment krzyżowania ras. I teraz załóżmy,że po kilku miesięcach odchowania w warunkach domowych,mieszkalnych,ciepłych,zaszczepione,odwszawione,karmione pieski powinny trafić do nowych właścicieli.
A ta ustawa w sumie zakazuje handlu poza hodowlami zarejestrowanymi. Ok jestem przeciwko handlowania psami/szczeniakami(,które żyją) w złych warunkach,gdzieś na targach. Nie wiem,może się myle,ale mam obawy,że po wejściu tej ustawy może zajść więcej przestępstw na tle okrucieństwa,morderstw (szczególnie nad młodymi pieskami):( No bo co w takim razie zrobić-tylko pokątnie oddawać nowym właścicielom (nawet za symboliczne kwoty). Ustawa zamiast pomagać, będzie niestety jeszcze bardziej szkodzic. :(

P.S.
Przy okazji czemu nowelizacja ustawy dalej akceptuje kastracje czy też podwiązanie jajników

No właśnie co stanie się z tymi szczeniakami co już się urodziły?
Znajoma ma 7szt. 2 tygodniowych szczeniaczków shih-tzu po naprawdę ślicznych rodzicach i teraz co ma z nimi zrobić?
a przecież musi je odrobaczyć , zaszczepić, karmi sukę karmą royal canin , to wszystko są naprawdę spore koszty i co teraz?
Ustawa powinna dotyczyć psów źle traktowanych i rozmnażanych na wsi w stodole ale nie szczeniąt w których odchowanie właściciel wkłada dużo miłości,pracy i pieniędzy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share monecker

monecker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:11

W j. polskim są dwa słowa które określają warunki utrzymania zwierząt to są:chów i hodowla. Hodowla to utrzymanie zwierząt z dbałością o czystość rasy i jej doskonalenie i o takiej formie utrzymania zwierząt, oraz handlu nimi, mówią wprowadzone przepisy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dowolną rasę by znaleźć ogłoszenia typu: rasowy bez rodowodu...czyli kundel.Albo coś jest rasowe i ma na to potwierdzenie i widać to po jego potomstwie, albo jest tylko w typie danej rasy i w potomstwie może trafić się jakiś potwór B) . Wy wszyscy mówicie o chowie, czyli dla własnej przyjemności posiadam wiernego i oddanego towarzysza i nie musi on posiadać papierów potwierdzających jego hrabiostwo, bo nie wzięliście go dla jego potomstwa i ewentualnego zarobku, tylko jak powiedziałem dla zyskania przyjaciela i stróża. Nie jest to zabronione i nie będzie.

No właśnie jeszcze tu chciałem się zatrzymać przy tej terminologii: hodowla i chów. Jeśli ktoś podpadnie i ma sprawe sądową. Jak własciciel udodowodni,że to co robi/ to co się stało (np. suczka urodziła małe) nie jest hodowlą tylko chowem? Ta ustawa jak i każde inne polskie prawo jest strasznie wykrętne, i od razu powiadam,że zdechłe.

Rzecz druga,jesli zdjęcie młodych wystawie na allegro,to w sumie to też to podchodzi pod jarmarczno-targowiskową sprzedaż?Zakładałbym,że przyszły właściciel musiałby sam po młodego przyjechać.