Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu.

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Nowelizacja

Nowelizacja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:32

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. czyli bedzie mozna kupowac jedynie psy z hodowli ? a to nie przejdzie poniewaz ludzi nie stac na takie psy , nie kazdego stac na psa za 1000zl z rodowodem ktory i tak mu sie na nic nie przyda. A do tego pseudohodowy nalezacy do zwiazku kynologicznego podkupuja nierasowe w swietle prawa psy i sprzedaja jako wlasne , i ten podpunkt umozliwia im to legalnie i kosi cala konkurencje nienalezaca do zwiazku kynologicznego . Nie trzeba wpominac ze Pan poseł Suski to hodowca ze zwiazku kynologicznego i to jest dzialanie lobbystyczne w celu wykoszenia calej konkurencji poniewaz Zwiazek kynologiczny w ostatnich latach bardzo malo zarabia , bo wszyscy ludzie wola psa bez rodowodu za 200zl a nie za 1000zl.

A na dodatek ustawa nie precyzuje handlu w internecie i na ulicach . I to gola ustawa nie posiada zadnych rozporzadzen. Trzeba czekac na rozporzadzenia . Ale Panowie ze zwiazku kynologicznego ladnie sie postarali zeby wykosic konkurencje . Znam Panów ze zwiazku kynologicznego co sami podkupuja psy bez rodowodu pod swoje rodowodowe psy . Ze niby po nich . A wiekszosc takich ludzi jak my bedzie lamala prawo chcac sprzedac pociechy swojego pupila . Bo przeciez wlozylismy pieniadze w karme , szczepionki i opieke weterynaryjna wiec chcielibysmy chociaz nie byc stratni . I ta ustawa to dzialanie lobbystyczne i zniewalajace . Pseudohodowcy ze zwiazku kynologicznego beda to robic legalnie. A my nie . No coz dochody zwiazku kynologicznego znacznie sie powieksza , wkoncu dopieli swego :) a prostujac , bedzie mozna handlowac psami bez rodowodu , tylko tymi co urodza sie w zarejestrowanej hodowli , bo nie wszystkie szczenieta w miocie otrzymuja rodowody . Niektore ich nie otrzymuja . Aby hodowla byla zarejestrowana trzeba posiadac przydomek :) i to bardzo proste do ominiecia prawa:) polecam o tym poczytac :) pozdro :)

Edytowany przez Nowelizacja, 27 grudzień 2011 - 20:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Dzisiaj, 17:00
  •  

#22 Share piotrek7725

piotrek7725

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 23:17

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Witajcie drodzy towarzysze rolnicy, jako że to moj wierwszy post prawgnę wszystkich przywitać, ale do rzeczy. Posiadamy 2 suczki "rasowe ale nie rodowodowe" i przyznam że bardzo nas zabolała nowo zatwierdzona ustawa która wejdzie w 2012 roku już na dniach suczki mialy by cieczkę już zdobyłem pierwszych 2 klientów w 2011 roku sprzedarz poszła świetnie - pierwszy raz przez allegro, atu taki klops. Rozmyslam długo nad tym jak by obejść ten przepis sprzedarz na zagranicznych portalach przychodzi mi na myśl z tym że raczej jestm z centralnej Polski i do najbliższej granicy z 300km, wpadł mi do głowy jeden pomysł jao że psy które "powstaną przez przypadek" można oddać za darmo a nie sprzedać - nie łamiąc prawa, no więc w ogłoszeniu piszemy tytuł "Oddam za darmo szczenięta..." Natomiast w treści dajemy normalny opis i coś takiego "Nie płacisz za psa, płacisz za jego utrzymanie od momentu przyjścia na świat do momentu oddania go w twoje ręce" jak myślicie czy coś takiego mialo by prawo bytu?
Przepraszam za błędy ale wyjątkowo coś mi mozilla nie poprawia błędów tak jak by tylko na tym forum nie wiecie może coś trzeba nacisnąć żeby podkreślało błędy?
Pozdrawiam serdecznie mam nadzieję że uzaleznię się od tego forum:)

#23 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:17

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. a nie możesz po prostu ich nie rozmnażać- jest tyle nic nie wartych psów na świecie- po co kolejne, po co kombinować. Nie ma bata, albo jesteś świrem i sprzedajesz szczeniaki poniżej kosztów(bo psy bez rodowodu są warte kilkaset złotych), albo bezdusznym typem co nie dba o szczenięta i wciska je nieświadomym ludziom. Ileż ja się napatrzę w lecznicy u mojej żony na tych ludzi co potem przychodzą z płaczem z zaniedbanymi szczeniakami. odchów miotu prawidłowy to duże koszty- nie da się ich zwrócić szczeniakami po 300 zł.
Nie jestem członkiem związku kynologicznego a mam rodowodowe psy- jestem członkiem ISDS- brytyjskiej organizacji psów pasterskich, szkolę je do pracy z owcami i bydłem- organizuje czasem pokazy- od 2 lat na polagrze w poznaniu można moje psy obejrzeć, i powiem wam iż hodując psy rodowodowe ponoszę olbrzymie koszty- samo krycie to koszt 1000 euro + wyjazd do Holandii na przykład, śledzę i dobieram rodowody, oglądam różne psy na całym świecie, porównuję się z nimi na zawodach międzynarodowych, dbam o nie- i nie mówcie że te wasze przypadkowe psiaki(mimo że czasem kochane)są warte tyle co moje, każdy z nich potrafi prowadzać, przyprowadzać, dzielić i inne rzeczy wielkie stada owiec i bydła. Stąd ta różnica w cenie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share piotrek7725

piotrek7725

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:52

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Stary świetnie że tak myślisz dobrze że masz żonę która pracuje w lecznicy i sam tez pewnie nieźle zarabiasz ale gdyby przyszło ci wyżyć z 12 hektarów to też byś się łapał czego popadnie, pierwszego psa collie kupiłem jakieś 7 lat temu dałem za niego 100zł ale niestety jak to małe szczenie miał tendencję do ucieczek a była ostra zima i uciekł z domu już nie wrócił kiedy go kopiliśmy nie mieliśmy pojęcia że wkrótce będziemy hodować małe szczeniaki, był to nasz pierwszy pies collie, jako że rozpacz była ogromna po jego zaginięciu kupiliśmy suczkę collie po którą jechaliśmy przeszło 300km. Kiedy mogla już mieć młode kiedy ukończyła 1,5 roku dopuściliśmy psiaka do niej tak że rasowego ale nierodowodowego wtedy okazało się że za szczeniaczki można dostać tyle samo pieniędzy co za prosiaki:) pamiętam że wszyscy się wtedy dziwili z rodziny że takie drogie najbardziej dziadkowie którzy byli rolnikami szczeniaki sprzedawaliśmy najpierw po 200zł a później nawet po 280 dla ludzi którzy mało zarabiają to ładna kasa w 2007 roku dokupiliśmy drugą suczkę, dopuszczaliśmy je TYLKO RAZ DO ROKU, psiaki były zadbane u nas w gospodarstwie zawsze były 3-4 psiaki więc dlaczego nie miały by przynieść zysku. Stary nie jestem żadnym szaleńcem kiedy suczki wiosną miły młode sprzedawaliśmy je tylko w dobre ręce mieliśmy w sumie 14 szczeniąt kiedy puściłem ogłoszenie na allegro zgłosił się do mnie gość ze sklepu zoologicznego zaproponował mi świetną cenę, jak myślisz co zrobiłem? - odmówiłem bo z zamiłowania do psów chciałem aby trafili do dobrych rodzin, poza tym odmówiłem jeszcze 2 indywidualnym odbiorcą bo byli to moi "znajomi" których kojarzyłem z alkoholizmem a drugiego z łańcuchem dla psa. Z każdą rodziną do której trafiły psiaki mam kontakt do dziś (choć by mailowy czy też telefoniczny) ludzie przysyłają fotki filmiki psiaków to jest dla mnie satysfakcja że dzięki tym szczeniakom inni mają uciechę. Zrób sobie taki egzamin kup gospodarstwo takie jak ja 12 hektarów i spróbuj z niego wyżyć zrobić wszystkie opłaty, wyżywić rodzinę etc. Udzielasz się w ten sposób bo osiągnąłeś dobrobyt, ale prawda jest taka że gdyby twoja żona i ty stracilibyście pracę i oszczędności to też byś się łapał czego popadnie, zamiast wprowadzać takie durne przepisy dotyczące "pseudo-hodowli" zajęli by się ubojniami i wszelkiego rodzaju masarniami gdzie bydło, trzoda chlewna, drób przed zabiciem przechodzi istne tortury, mogę ci podesłać na priva filmik zrobiony we wszelkiego rodzaju ubojniach itp. gwarantuję ci że nie dasz rady go obejrzeć do końca, jeśli wyrażasz taka chęć wyślij mi wiadomość na priva. Co do pseudo-hodowców według mnie to ludzie którzy robią różne krzyżówki psów czasem kotów i sprzedają je na targu za 10-20 złotych mają powiedzmy 30 suczek które poza kojcem nie widziały świata które są wychudzone to według mnie jest pseudo-hodowla!

#25 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:10

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Co to jest forum rolnicze czy forum producentów kundli .weszła ustawa i co z tego psa da się na dłuższy łancuch i na noc spuści,sukę wysterylizować lub dać co pół roku zastrzyk antykoncepcyjny.Po co te wywody cwaniaczków co robią wielką filozofię z rozmnażania niepotrzebnych zwierząt .Najlepiej dogadajcie sie z jakimś wietnamczykiem ,oni chętnie odbiorą waszą hodowle i przyrządzą w 5 smakach ;[

#26 Share piotrek7725

piotrek7725

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:06

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. A wiesz że to niegłupi pomysł miał być jakieś namiary na tych Wietnamczyków ;d A tak na poważnie to hodowla psów tez zalicza się do działalności rolniczej.

A myślicie że jak ktoś ma 20 rodowodowych psów to je hoduje z miłości, chyba do pieniędzy a u mnie psy były są i będą kochane a pieniądze traktowałem traktuję i będą traktować jako dodatek.

Edytowany przez piotrek7725, 29 grudzień 2011 - 23:20.

#27 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:18

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Niestety panie Piotrze mylisz się Mój odnośnik-GUS :D

#28 Share piotrek7725

piotrek7725

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:22

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Możliwe ale to detale ja czytałem na stronie związku kynologicznego co innego ale tylko teoretycznie ten temat tutaj nie pasuje, produkcja zwierzęca tak na chłopski rozum to też hodowla psiaków.

#29 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:43

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Tym bardziej iż hoduję owce i bydło miesne zaś psy kupiłem do pracy w gospodarstwie i one pracują i choćbyś rollo sę skichał nie byłbyś tak przydatnnym i godnie pracującym na swoją miskę stworzeniem jak te psy- one są więcej warte niż niejeden przemądrzały dupek.
I kupiłem gospodarstwo(za kredyt), próbuję z niego żyć, też jest mi ciężko- żonę mam od niedawna i ona tylko pracuje jako weterynarz, nie ma swojej lecznicy :rolleyes: nie mam lekko w życiu tak jak Ty piotrek, naprawdę Cię rozumiem- dam Ci więc radę, znam trochę realia i kup sobie suczkę rodowodowa, zrób co trzeba i weź 2.5 tys za szczeniaki- legalnie i opłaca się.

#30 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:47

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Według Gus-u nie jest to produkcja rolna i taka definicja obowiązuje w RP.Psy weszły by w tą definicje jeśli były by produkowane na mięso [jak np.konie]ale na to nie zezwala prawo.Ps g.... mnie obchodzą te wasze psy i sam jesteś przemądrzały ......... ;[

Edytowany przez rollo29, 29 grudzień 2011 - 23:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9457 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:57

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Przypominało mi się jak parę lat temu facet co bił mi świniaki opowiadał o swojej hodowli psów. Miał chyba 2 suki rasowe (na więcej nie było miejsca). Długo tego nie miał bo nie opłacało się. Ale co się dziwić jak zaczął opowiadać co im daje do jedzenia to sobie pomyślałem ze te psy jedzą lepiej odemnie :unsure:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#32 Share piotrek7725

piotrek7725

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 11:13

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Panowie po pierwsze skończcie ten spam oboje jesteście przemądrzali, a ja to już całkiem ;d A tak na poważnie, każdy ma swoje poglądy i przecież poglądy zależą też od sytuacji w jakiej się znajduje każdy z nas, jeśli rollo29 miał by spłacać kredyt i nie miał by roboty jego żona zarabiała by najniższą krajową mieli byście suczkę "rasową ale nie rodowodową" to też byście patrzeli żeby znaleźć gdzieś parę groszy, a skoro o psiaka się dba to według mnie to że raz na rok urodzi szczeniaki to nic mu się nie stanie, przecież ludzie też rodzą dzieci. Mówisz tutaj o "psuciu rasy" ale człowieku ta cała nagonka jest tylko po to żeby powiększyć zbyt psiaków z rodowodami bo kto się tak naprawdę dobijał do tego aby wprowadzić nową ustawę - związek kynologiczny, ale wątpię aby coś wskórali bo jak jest 2 emerytów to ich nie stać na psa za 1500-2000 zł. będą szukać tanich psiaków, a wiadomo na wsiach nikt suczek nie sterylizuje a w czasie cieczki to ludzie ich nie dopilnują i i tak się "puszczą" z kundelkami. Ale to już dyskusja na dłuższy okres czasu.

#33 Share Nowelizacja

Nowelizacja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 13:26

Panowie po pierwsze skończcie ten spam oboje jesteście przemądrzali, a ja to już całkiem ;d A tak na poważnie, każdy ma swoje poglądy i przecież poglądy zależą też od sytuacji w jakiej się znajduje każdy z nas, jeśli rollo29 miał by spłacać kredyt i nie miał by roboty jego żona zarabiała by najniższą krajową mieli byście suczkę "rasową ale nie rodowodową" to też byście patrzeli żeby znaleźć gdzieś parę groszy, a skoro o psiaka się dba to według mnie to że raz na rok urodzi szczeniaki to nic mu się nie stanie, przecież ludzie też rodzą dzieci. Mówisz tutaj o "psuciu rasy" ale człowieku ta cała nagonka jest tylko po to żeby powiększyć zbyt psiaków z rodowodami bo kto się tak naprawdę dobijał do tego aby wprowadzić nową ustawę - związek kynologiczny, ale wątpię aby coś wskórali bo jak jest 2 emerytów to ich nie stać na psa za 1500-2000 zł. będą szukać tanich psiaków, a wiadomo na wsiach nikt suczek nie sterylizuje a w czasie cieczki to ludzie ich nie dopilnują i i tak się "puszczą" z kundelkami. Ale to już dyskusja na dłuższy okres czasu.

No wlasnie !! Popieram kolege i o to tu chodzi , ludzie nie handluja psami dlatego ze sa "swirami" tak jak kolega ze zwiazku psow pasterskich napisal , tylko z biedy . Ale spokojnie , kazdy sobie jakos dorabial , staral sobie radzic a nie zebrac zasilki od panstwa. Ta ustawa powinna celowac w ludzi co zameczali psy a nie w normalnych obywateli co regularnie szczepia , dbaja i pielegnuja swoje pociechy i raz na jakis czas chca sprzedac szczeniaki . Jak byscie nie mieli co do garka wlozyc to tez byscie byli po naszej stronie . A ustawa ta to dzialanie lobbystyczne , autor tej ustawy to Pan posel Suski (hodowca ze zwiazku kynologicznego)
i o to tu chidzi , nikt nie chcial kupowac psow z rodowodem bo i tak by mu sie nie przydal w dzisiejszych realiach ten rodowod. A wy myslicie ze hodowcy ze zwiazku trzymaja po kilkanascie psow z milosc? karmia je drogimi karmami? szzczepia ? placa za papiery ? odpowiedz jest prosta dla kasy . A ze psy ze zwiazku nie schodzily bo kazdy wolal kupic psa za 200zl a nie za 1200zl . Hitler chcial stworzyc rzesze na rasowych ludziach :) a Pan posel Suski i PZK chca wciskac wszystkim na sile rasowe psy. Lobbibg , lobbing i jeszcze raz lobbing.

#34 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 30 grudzień 2011 - 14:09

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. @piotrek7725 szukasz namiarów na wietnamczyków to poszukaj Bar pod psem.

#35 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 14:31

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Nie chcę się spierać ale wpisy poprzedników to zwyczajny lobbing branży handlarzy pseudo rasowych psów ;[ A co do braku kasy jest teraz problem z kupnem prosiąt ,wyhodować 10 sztuk to nie sztuka przy odrobinie wiedzy i "czułości" a dochód [koło 150 pln na sztuce}legalny i nie opodatkowany wystarczy jechać na wiejski targ.No może ujadanie mniejsze ale smród większy ,i jak to obrazliwie brzmi ŚWINIARZ a nie HODOWCA PSÓW :D

Edytowany przez rollo29, 30 grudzień 2011 - 14:32.

#36 Share Nowelizacja

Nowelizacja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 15:33

Nie chcę się spierać ale wpisy poprzedników to zwyczajny lobbing branży handlarzy pseudo rasowych psów ;[

Lobbing to zespół zgodnych z prawem czynności podejmowanych przez zarejestrowanego lobbystę działającego za wynagrodzeniem i w interesie osoby trzeciej

No my ponoc nie postepujemy zgodnie z prawem :) to nie mozemy lobbowac kolego , czynnosc jest zgodna z prawem :) bo to ustawa , stworzona przez czlonkow zwiazku kynologicznego :) i to oni maja profity :) nie my wiec nie wprowadzaj w blad .

#37 Share piotrek7725

piotrek7725

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 16:33

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Jeszcze raz Panowie jako pseudo-hodowców wzięliście zbyt dużą grupę ludzi bo owszem jak jeździłem na giełdy i szedłem na zwierzęta to widziałem prawdziwych pseudo gdzie sprzedawali kundle po 10-20zł psiaki były na giełdzie w małych klatkach nie będę wnikał co działo się z nimi poza giełdą. jak myślicie co teraz prawdziwi pseudo zrobią z tymi psiakami suczkami pewnie tego mają w cholerę. I to naprawdę byli chorzy psychicznie ludzie którzy męczyli zwierzaki dla 20zł, ale istnieje jeszcze druga grupa już za dwa dni tak że należąca do "pseudo-hodowców" np. ja się do niej zaliczam mam 2 suczki są po prostu bo zawsze miałem psiaki u siebie i nic im nie brakuje są zapewne bardziej kochane niż w niejednej hodowli psów rodowodowych. Dopuszczane raz do roku psiaki były sprzedawane częściowo na allegro częściowo na giełdzie ale nie wiozłem ich w ciasnych klatkach w trakcie jazdy na giełdę miały do dyspozycji całe pakę na busie, nie była ciemna ponieważ jest połączona z szoferką, więc pies czul że człowiek ciągle jest przy nim, na giełdzie były trzymane w dużym kartonie a to po kosiarce jakiejś czy po starym telewizorze (jeszcze po tych wielkich) miały na dnie ładnie ułożone sianko o wodzie nie wspomnę bo to chyba podstawa. I powiedzcie mi czy jak ktoś ma psiaka dba o niego i dopuści sobie raz do roku to czy to jest pseudo-hodowla tylko dlatego że pies nie ma rodowodu. W wielu hodowlach gdzie psy są rasowe, zwierzaki mają o wiele gorzej niż w takich "pseudo-hodowlach"

#38 Share Nowelizacja

Nowelizacja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 16:47

I powiedzcie mi czy jak ktoś ma psiaka dba o niego i dopuści sobie raz do roku to czy to jest pseudo-hodowla tylko dlatego że pies nie ma rodowodu.

No wedlug naszych posłów , i lobby kynologicznego to takwrzucili wszystkich do jednego wora . Zamiast likwidowac takich co trzymaja po 10 ras , w chlewach , w klatkach w koszmarnych warunkach. A nie takich jak my co maja jedna rase , psy sa zaszczepione , zadbane , jedza lepiej niz wlasciciel :) a na dodatek place dobrowolny podatek od psa w gminie , zwierzaki sa pod stala opieka weterynaryjna u powiatowego weterynarza. No to jak to nazywaja pseudohodowla to oby byly tylko takie :)

#39 Share piotrek7725

piotrek7725

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 17:04

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Tak może już niedługo wejdzie ustawa że wszystkie kundle i psy nierodowodowe trzeba uśpić wtedy zwiększy się popyt na psy rodowodowe kto wie zobaczymy co wymyśli Pan poseł Paweł S. Tyle zła przeciw zwierzętom dzieje się w ubojniach a oni zajmują się uczciwymi hodowcami psów.
Tak jak ktoś wspomniał wolę hodować psiaki niż latać do gminy po zasiłek żyć skromnie ale godnie, przekręca mnie na druga stronę gdy widzę ludzi którzy siedzą w domu i czekają na zasiłek tyle rowów w Polsce do czyszczenia ale to rozmowa na inny temat na inny dział.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Dream

Dream

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 17:07

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu. Czytam tak Wasze wypowiedzi i sobie myślę, czy wy jesteście normalni?

Najlepiej niech jeszcze rolnikom zabronią sprzedaży mieszańców bydła i będzie zajeb ... ;[ ;[ ;[
Kolejna idiotyczna ustawa :(

JAKA IDIOTYCZNA USTAWA?! Moim zdaniem jest to jedna z najmądrzejszych ustaw wydanych przez polski rząd! Schroniska są już pełne, bo ludzie biorą sobie psy i koty ot tak, jak zabaweczki. Później niestety jest problem, bo zabaweczka się znudziła, więc co zrobić z zabaweczką? Najlepiej wyrzucić, po co komu ona! A jak się wyda te dwa tysiące na zwierzaka z rodowodem to już zabaweczka się znudzić nie powinna, bo w końcu to oznacza dwa tysiące wyrzucone w błoto. Zresztą tu chodzi również o ciągłość ras! Nawet nie wiecie co ludzie wyrabiają z psami (z kotami zapewne też, jednak ja bardziej interesuję się psami). Takie np. połączenie ratlerka z yorkiem, co to kiedyś na alegratce było. Pytam się, kto był na tyle mądry, żeby powstało coś takiego? Jak małe no to wiadomo, że słodkie, gorzej jak to ohydztwo podrośnie! Teraz przynajmniej w hodowlach zwierzaki będą pilnowane, bo tego co powstanie przez przypadek nie będzie można sprzedać.
Bardzo się cieszę z ustawy, mam nadzieję, że wszystkie fabryki psów, inaczej zwane pseudohodowle znikną z naszego kraju raz na zawsze.
Amen.