Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem ze stalową wolą

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zf11441

zf11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 21:20

problem ze stalową wolą panowie kupiłem rok temu ładowarkę teleskopową stalową wole hd 58 25 i od początku nie ciagneła dobrze na koła ale jeszcze chodziła dobrze a teraz jak mało wiele jest górka albo ją przyprę do sciany koła sie nie kręcą tylko jest takie dziwne szarpanie silnik ma letko powiedźcie co moze jej dolegać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem ze stalową wolą Dzisiaj, 05:07
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 21:44

problem ze stalową wolą o kurcze zrób jakieś zdjęcia jak ona wyglada bo nigdy tego nie wiedziałem ? nawet nie wiedzialem że stalowa wola robi teleskopy? napisz jaką masz skrzynię w nim bo raczej sę ślizga ale muszę wiedzieć co to za skrzynia i czyjej produkci najlepiej wejdz pod nią i pdszukaj tabliczkę
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 22:00

problem ze stalową wolą Raczej może być mało oleju jeśli jest to na zmienniku

#4 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 27 listopad 2011 - 22:54

problem ze stalową wolą Jeden koleś koło mnie tak miał w ładowarce przegubowej atlasa ,to była to wina jakiegoś sterownika ,ale u ciebie chyba niema takich cudów .....
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#5 Share hanssss

hanssss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 23:22

problem ze stalową wolą moze tarczki na sprzegle poszly? cos takiego mialem w fadromie
JESTEM MARTIN :)

#6 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja:)

Napisany 28 listopad 2011 - 00:16

problem ze stalową wolą Sprzegło
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

#7 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 01:02

problem ze stalową wolą Szymon, znasz się trochę na takich maszynach? Owszem zmiennik momentu jest pewnego rodzaju sprzęgłem, ale jest również przekładnią.
Są dwie opcje: Albo zmiennik momentu nie działa jak powinien, albo któreś ze sprzęgieł się skończyło jeżeli ma skrzynię typu Power shuttle, ale wtedy objawy pojawiałyby się na niektórych biegach,
Wymieniałeś w niej olej skrzyni/zmiennika? Jeżeli były w nim opiłki metalu w dużej ilości to na 100% zmiennik.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#8 Share zf11441

zf11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 15:04

problem ze stalową wolą to ona

Załączone miniaturki

• 20110704111.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share regi1

regi1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 16:38

problem ze stalową wolą Też tak mam w Ł-200
Dolej oleju do zmiennika o ile takowy masz w tej ładowarce, bo przyznam szczerze pierwszy raz takie "dziwadło" na oczy widze. Jeżeli konstrukcyjnie podobna do ł-200 to wlanie oleju powinno pomóc jeśli nie, to albo sprzegła albo zmiennik do wymiany ;)

Edytowany przez regi1, 28 listopad 2011 - 16:39.

#10 Share minimetr5

minimetr5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 16:33

problem ze stalową wolą panowie w tym sprzęcie są silniki hydrostatyczne w kołach więc mogły już się złożyć naprawia je firma z Łodzi. Najlepsze jest to że ta ładowarka jak inna żadna współczesna może nabierać prawie półtora metra pod siebie :o

#11 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 19:59

problem ze stalową wolą kolega minimetr5 ma racje w tej ładowarce jest napęd hydrostatyczny który najprawdopodobniej się złóżył i podlega wymianie lub regeneracji pompa olejowa i silniki olejowe przy kołach.
Napędy hydrostatyczne są bardzo wygodne lecz na tym się kończą ich zalety a wadów można by długo wymieniać.

ps.możesz sprawdzić jeszcze filtry i w miarę możliwości ciśnienie oleju na pompie od napędu kół przy włączonym i w pełni obciążonym napędzie.

#12 Share zf11441

zf11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 09:31

problem ze stalową wolą milimetr5 nie bardzo cie rozumie z tym nabieraniem na siebie weź wytłumacz troche inaczej

przepraszam źle przeczytałem

#13 Share zf11441

zf11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 11:23

problem ze stalową wolą koledzy jeżeli pompa jest rozwalona to przez to może nie działać sprzęgło-hamulec

#14 Share hanssss

hanssss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 12:38

problem ze stalową wolą pompa hydrauliczna nie ma nic do sprzęgla i hamulca. jesli ci chodzi o pompe hydrauliczna,
JESTEM MARTIN :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Michciu

Michciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, szczególnie produkcji polskiej

Napisany 28 sierpień 2014 - 22:17

problem ze stalową wolą Koledzy i koleżanki ja też mam problem z taką ładowarką, podepnę się pod temat.
Otóż niedawno trafiła się okazja i nabyłem taką maszynę, po uruchomieniu okazało się, że nie jeździ do tyłu, znaczy się koła się kręciły jak się nacisnęło taki pedał po lewo, kręciły się tylko do przodu, z jedną prędkością. Teraz jedzie jak przełączę przełącznikiem jazdy - na N stoi, w przód żółw jedzie powoli, przód zając jedzie trochę szybciej, do tyłu żółw czy zając - zero reakcji, jak nacisnę ten pedał po lewo jedzie do przodu nawet szybciej jak na zającu i zauważyłem, że ciągnie wtedy z większą siłą. Druga sprawa, jak tam jest z napędem na tylną oś? Podpierałem przednie koła na łyżce, podniosłem lewarkiem jedno tylne, naciskałem na pedał, przełączałem przełącznikiem kręcą się tylko przednie koła, tylnym mogłem ręką pokręcać. Jest tam stały napęd na 4 koła czy tylną oś się jakoś dołącza? Jak powinno się obsługiwać jazdę? Czy jest ktoś obeznany w tego typu sprzęcie, kto mógłby mi podrzucić zasadę działania pompy, a raczej sterowania pompą jazdy w tej maszynie? Z tego co zauważyłem, przy całym bloku pompy jazdy są 2 takie cylindry, które obstawiam, że są odpowiedzialne za zmianę kierunku przepływu oleju. Podejrzewam cewkę do zmiany kierunku jazdy,ale gdzie ona się znajduje? Przy pompach?
Za każdą wskazówkę będę bardzo wdzięczny. Trzeba rozwieść trochę ziemi i pasuje, aby jeździła i do tyłu.