Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik punktowy Amazone ED 302

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 20:15

Siewnik punktowy Amazone ED 302 Mam zamiar kupić taki oto siewnik i mam parę pytań. Jak wam się sprawuje? Czy jakieś rzeczy w opcji warte są kupienia? Które rolki dociskowe będą najlepsze do siewu kukurydzy? A może macie jakieś inne siewniki punktowe do polecenia? Za odpowiedzi z góry thx :)

Edytowany przez Atsihosam, 28 listopad 2011 - 10:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik punktowy Amazone ED 302 Dzisiaj, 00:23
  •  

#2 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 20:17

Siewnik punktowy Amazone ED 302 na ilu ha ma amazone pracowac? uslugi tez? powiedz ile takie cudo techniki kosztuje?

#3 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 21:06

Siewnik punktowy Amazone ED 302 ano u mnie to do 8ha (wiem że mało ale jedna maszyna nie przeszła na prow i musiałem coś w podobnej cenie wstawić bo inaczej kasa by przepadła) no i usług pewnie sporo by było. Cena do końca roku 16000euro + może coś się jeszcze wynegocjuje.

#4 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 22:22

Siewnik punktowy Amazone ED 302 spora cena <_< redlice talerzowe mozna zamowic ale potrzeba doplacic musi miec ha kontrole wysiewu . nie lepiej cos z amazone uzywanego wyrwac. bo 4 rzedowy siewnik i 16tys razy 4,5zl to sporo kasy nawet jak 50% dostaniesz

#5 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 10:41

Siewnik punktowy Amazone ED 302 Ten cena to jest agregatem wysiewającym typu Profi-Contour i redlicami tarczowymi no i oczywiście najprostszy komputer. Cena może i spora ale tak naprawdę on kosztuje 2500euro drożej tyle że jest promocja do końca marca. Posiadasz może taki siewnik? Co do rolek dociskowych jakie będą najlepsze do siania tylko kukurydzy? Bo mi się wydaje że trzeba będzie wziąć rolki oponowe największe jakie mają. Dobrze myślę?

#6 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 13:10

Siewnik punktowy Amazone ED 302 tylko kolka oponowe do kukurydzy . ja mam 6 rzedowego ed 450 k airplanter.
niestety ja ci bardzo nie pomoge w wyborze poniewaz ja lubie maszyny uzywane z zachodu i sam je z tamtad sciagam (poprostu inna filozofia zycia a nie brak kasy) i nawet jak kupuje cos to nie zagladam w prospekty nowych maszyn czy traktorow poprostu w dzisiejszych czasach nowe maszyny bardzo traca swoja wartosc a uzywki najwyzej pare procent i ja mam sieczkarnie i dlatego kupilem siewnik poprostu pelen kompleks kukurydziany wraz z odwozem .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 13:50

Siewnik punktowy Amazone ED 302 4 lata temu kupiłem nowy rozrzutnik Mengele 8ton za 50000netto gdzie teraz kosztuje ponad 100000 netto. Więc nie zawsze nowe maszyny tracą na wartości. A jeszcze jak dodam że zwrotu miałem 65%(pierwszy prow) to teraz jakbym chciał to bym go sprzedał za te 20tysi od ręki bez żadnej straty.

Wracając do tematu warto od razu wziąć jakieś części zapasowe? Hartowane elementy warto kupić?

#8 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 16:29

Siewnik punktowy Amazone ED 302 jedna tarczke wysiewajaca napewno trzeba miec po jednym dlucie do redlicy nasiennej i nawozowej , pelen komplet lancuszkow, czujnik do kontroli wysiewu , z jeden zagarniacz lewy i prawy .lozyska w amazone jest ich niewiele typow a do wielu rzeczy sluza w maszynie . jeden zapasowy walek wom , duzo srub utwardzanych i jakis poxipol. ja sobie inaczej uslugi nie wyobrazam wiem cos o tym bo swiadcze duzo uslug kukurydzianych. ale ja mysle w tym sezonie co bedzie kupic jedna kompletna sekcje wysiewajaca ale dla ciebie jak nowy kupujesz to raczej zbedne .

#9 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 16:34

Siewnik punktowy Amazone ED 302 Wielkie dzięki kolego za odpowiedzi ;)

#10 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 15:57

Siewnik punktowy Amazone ED 302 Właśnie taka jest różnica między maszyną nową a starą (używaną). Nie musisz żadnych części brać bo nowe to nowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomsan29

tomsan29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 luty 2014 - 13:48

Siewnik punktowy Amazone ED 302 Witam Panowie!
Nie chce zakladac nowego tematu dlatego pisze tutaj. Moze ktos sie wypowiedziec na tenat siewnika Amazone ED 451-K? Bo wlasnie taki siewnik zakupilem w bardzo dobrych pieniadzach i chcialbym sie czegos wiecej o nim dowiedziec od uzytkownikow takiego siewnika.
Pozdrawiam