Alio

Automatyczne poziomowanie belki- jak zrobić?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alio    116

Witam. Od 5 lat pracuję opryskiwaczem Hardi 1600 l. Kupiłem go w stanie agonalnym, zrobiłem kapitalny remont (malowanie, wymiana większości elementów lanc, sucha belka,remont trapeza, nowe głowice i rozpylacze, rozdzielacz, remont pompy) Przerobiony z 18 na 24m. Mimo pewnych mankamentów 5 lat pracuje bezawaryjnie i na moje małe gospodarstwo w zupełności wystarcza. Jedynym problemem jest poziomowanie belki a w zasadzie jego brak. Zdarzają się pola krzywe gdzie muszę podnosić lance wysoko a wtedy jedna idzie np 30 cm od ziemi podczas gdy drugi koniec 2 m nad ziemią. Chodzi mi po głowie zrobić jakieś poziomowanie belki (ręczne lub automatyczne) Niby proste ale jak to zrobić? Jaki siłownik? Gdzie umiejscowić? Myślałem zarówno o siłownikach hydraulicznych jak i pneumatycznych. Czy wstawić siłownik jako ramię trapezu czy może jakoś nachylać konstrukcję nośną lanc? Może koledzy coś podpowiedzą? Może ktoś podrzuci jakieś fotki samodzielnie wykonanych lub fabrycznych rozwiązań? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam Forumowiczów.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz jedż do dilerów i obejrzyj na miejscu jak to mają zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego zamocować siłownik tak jak piszesz jako ramię lub tak aby wymuszać ruch. Ja mam to rozwiązane w taki sposób i dział niezawodnie już kilka lat.

 

http://chomikuj.pl/Image.aspx?id=1199073406


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dzięki za odzew. To ostatnie rozwiązanie ciekawe. Jutro sprawdzę czy da się podobnie u mnie zrobić, ale chyba mam nieco inną budowę trapezu.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ponawiam temat. Może przy niedzieli będzie większy odzew?:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Ponawiam temat. Może przy niedzieli będzie większy odzew?:)

 

gdzies na youtube widziałem fajny pomysł poziomowania belki w 500l opryskiwaczu od Tad-Len,więc tam sprawdź albo u sprzedawcy jakiegoś podpatrz taki opryskiwacz..


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

No znalazłem ten filmik, dzięki. Też ciekawe rozwiązanie i proste. Muszę zerknąć do siebie czy podobnie da radę. Na razie zbieram rozwiązania i rozważam możliwości. Do przeróbki przymierzam się gdzieś za miesiąc. Na razie na warsztacie siewnik do buraków.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja bym zastosował jakiś "tłumik drgań" bo tak na sztywno to nie najlepsze rozwiązanie. W poprzednim opryskiwaczu miałem właśnie bez żadnego "tłumika" (na sztywno) , ale w aktualnym już zastosowałem "tłumik - sprężynę" aby podczas sterowania belka pracowała delikatniej.

 

Ale idea działania jest dobra.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Odkręć wąż od siłownika i włóż pomiędzy nie podkładki z otworem w środku na 4 lub 5 mm to Ci będzie to delikatnie pracowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie taka koncepcja nie przejdzie. NIe mogę ingerować w istniejący trapez, bo przy belce 24m bez trapezu po prostu się rozsypie w krótkim czasie. Mam już zgromadzone materiały i koncepcję jak to zrobić w moim starym poczciwym Hardi, ale teraz niestety jest ciągle w użytku i przeróbka odłożona na Lipiec gdy będzie mniej pryskania.

Generaalnie chcę zastąpić sztywne mocowanie trapeza do wieżyczki połączeniem wahliwym i to wykorzystać do regulacji siłownikiem. Nie mam żadnych rysunków ale jak uda mi się zrobić na pewno zamieszczę jakieś fotki, a może i film.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djtomi14    0

 

witam

kupiłem opryskiwacz hardi lz 1200 24 m belki zawieszany bodajrze 93 r. pracuje wraz z ciagnikiem JD 5100M

 

mam taki problem jak podłącze hydraulike i do ciagnika i wezme na stały przepływ to nie działa tzn nie rozkłada sie itp a jak wezme delikatnie dzwignie przytrzymam to działa lecz strasznie pompa wyje jak by ciezko miała 

 

co moze sie z tym dziać lub co mam wiecej napisać by było wiadomo o co chodzi.

 

dodam ze u właściciela wszystko chodziło ok 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj