Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nagły brak wspomagania mf 698

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DTZ90

DTZ90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 19:33

Nagły brak wspomagania mf 698 Witam. Wczoraj podczas jazdy w nagle zabraklo wspomagania kierownicy i nie bardzo wimy z jakiego powodu :/ wie ktos jaka moze byc przyczyna? olej jest, przewody sa cale.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nagły brak wspomagania mf 698 Dzisiaj, 09:46
  •  

#2 Share scisly97

scisly97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport, Mechanika samochodowa i rolnicza, majsterkowanie w garażu, Muzyka.

Napisany 27 listopad 2011 - 19:42

Nagły brak wspomagania mf 698 Zostało mu już tak, czy powróciło? U mnie w 698 też nieraz znikło, po 5 min powróciło. Zdarzało się to coraz częściej. Później wspomaganie zaczęło słabnąć, aż całkiem znikło. Pompa poszła do regeneracji. Na razie działa.

#3 Share DTZ90

DTZ90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 15:22

Nagły brak wspomagania mf 698 Zostalo mu juz tak, a wczesniej nigdy mu sie to nie zdarzalo. Pewnie tak jak mowisz, pompa do regenracji, chociaz mialem nadzieje,ze to cos innego :P

#4 Share scisly97

scisly97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport, Mechanika samochodowa i rolnicza, majsterkowanie w garażu, Muzyka.

Napisany 28 listopad 2011 - 15:26

Nagły brak wspomagania mf 698 Mi mechanik mówił, że siłownik może jeszcze blokować, i dlatego może nie być wspomagania. My wykluczyliśmy to podłączając inną pompę hydrauliczną. Na innej działał dobrze, więc pompa. Ty też tak sprawdź.

#5 Share pancer527

pancer527

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rożne :)

Napisany 02 grudzień 2011 - 21:48

Nagły brak wspomagania mf 698 i co się tam okazało z tym wspomaganiem ??

#6 Share DTZ90

DTZ90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 09:32

Nagły brak wspomagania mf 698 Wiec tak, wspomagania dalej nie ma. Odrecilismy dwa przewody ktore ida do pompy i wyglada na to,ze pompa w ogole nie daje oleju, takze prawdopodobnie pompa sioadla. Mam tylko takie pytranie: czy ta pompa ma jakies sprzegielko albo klin? Bo troche dziwne jest to,ze tak nagle zginelo wspomaganie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share scisly97

scisly97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 17:10

Nagły brak wspomagania mf 698 W tej pompie zębatka, która wchodzi na sworzeń wychodzący z pompy jest zabezpieczana klinem. Zdejmij tą pokrywę, na której jest wlew oleju itp, i pod nią będziesz miał zębatkę. Zobacz czy przypadkiem nie kręci się ona bez sworznia. Jeśli tak, do dorób nowy klin. Ja dorabiałem ten klin, to za czwartym razem dopiero tokarz dotoczył odpowiedni, ponieważ tam musi być precyzja co do którejś setnej milimetra. Zdaj relację, jak rozbierzesz pompę

#8 Share aspartan

aspartan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 01:01

Nagły brak wspomagania mf 698 Czy mógłby ktoś napisać ile kosztuje regeneracja pompy wspomagania MF 698?
Wie ktoś może czy zajmuje się tym ktoś w łódzkim? ;)

#9 Share scisly97

scisly97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 17:05

Nagły brak wspomagania mf 698 W Mazowieckim, a konkretniej w Garwolinie za regenerację zapłaciłem 220zł

#10 Share DTZ90

DTZ90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 18:52

Nagły brak wspomagania mf 698 Witam. Sorry,ze odkopuje temat ale prosiliscie,zebym napisal jak wspomaganie w mf bedzie zrobione. Wiec, ostatnio dowiedzialem sie,ze chodzilo dokladnie o to o czym pisal kolega Scisly97 a mianowicie o klin na zebatce. Troche to trwalo no ale zbliza sie sezon i sami rozumiecie :) z ciekawostek moge powiedziec jeszcze,ze za pare dni 698 przejdzie remont silnika :)
Dzięki Scisly97 za podpowiedz :)

#11 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 12:06

Nagły brak wspomagania mf 698 a zbiornik z plynem gdzie sie znajduje??Bo dopiero kupilem 690 a nic mi nie wpadlo w oko takiego:D a i jak sprawdzic poziom oleju w skrzyni??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 30 maj 2012 - 22:13

Nagły brak wspomagania mf 698 Olej do wspomagania nie idzie ze skrzyni. W skrzyni sprawdza się bagnetem z tyłu po prawej stronie pod kabiną. Do wspomagania jest przy samej pompie po prawej stronie silnika. Odkręca się korek na zbiorniku i leje do wysokości korka. Najlepiej lać Boxol. Warto sprawdzić filtr - może być zabrudzony.

Jeśli przy ostrym ruszaniu do przodu lub na stromym podjeździe (np. na pryzmę kiszonki) kierownica się przyblokowuje, oznacza to że jest za mało oleju.

Co do klina - o mnie też niedawno się zerwał. Trzeba było dorobić nowy.