damianus2222

kabel w ziemi(wiatraki)

Polecane posty

damianus2222    119

Witam, przeszukałem forum i nic podobnego nie znalazlem. Jeśli przeoczyłem to przepraszam za powtarzanie tematu. Chcą nie daleko mnie stawiać wiatraki i przez moje pole w ziemi na jakiejś głębokości będzie szedł kabel. Chcą nam płacic co rocznie za dzierżawę niby taka. Jeszcze nie zostało ustalone ile, pole ma długości gdzieś ok 300-350m. "dzierżawa ma trwać 29 lat" moje pytanie czy ktoś był w podobnej sytuacji i dał puścic ten kabel i jak płacą? czy co roku czy jak ? bo ja to bym chętnie cene obniżył a chciał z góry za te lata, bo można coś z tą sumą zrobić. Piszcie kto dzierżawi w taki sposób? i jak wam zaplacili.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

ja to bym jeszcze im podniósł bo to jest tak że jak coś się stanie będzie trzeba kopać kabel to wtedy nawet jak masz zboże zasiane i ci je przekopią to nic im nie możesz zrobić bo oni ci płacą tą dzierżawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koło mnie też mają stanąć wiatraki i proponowano mi 3 lub 6zł za metr położego kabla. :D:D wypłata w formie odszkodowania jednorazowa za cały okres użytkowania farmy.Myślałem że skonam ze smiechu i odmówiłem podpisania :D Gdybym przypadkiem uszkodził kabel musiałbym IM płacaic potęzne odszkodowanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

U nas jak stawiali wiatraki to za przekopanie 250m zapłacili 2500zł. Nic nie zniszczyli, bo akurat wkopywali jak miałem ziemniaki wybrane. Wkopany był na jakieś 80 cm więc im raczej tego nie uszkodzisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Zażądaj umowy i udaj się na poradę prawną do prawnika aby uniknąć "haczyka" zapłacisz 100 zł i będziesz wiedział na czy sprawa stoi. Pamiętaj w miejscu kabla i kilkanaście metrów obok nic już nie wybudujesz bo to musi być wpisane w księgach wieczystych. U mnie wąż z wodą chcieli wkopać to nic nie chcieli zapłacić później śmieszne pieniądze to nikt ich nie wpuścił i poszli drogą. Nawet nie chcieli zrobić tak że będę wodę za darmo pobierał tak długo jak będzie istniał wąż na moim gruncie. Teraz muszą im płacić co miesiąc grubą kase. :lol:

NIE DAJCIE SIĘ WYKORZYSTYWAĆ URZĘDNIKOM!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kolego jeżeli ten wąż z wodą idzie do sąsiada to jest już czyste draństwo, mieszkam na koloni ostatni i jak ciągnęli telefon, wodę to nie było żadnego problemu nawet sąsiad dał nieodpłatnie do sąsiada z sąsiedniej wioski przekopać ok 450 mb. Do naszej wioski szło od przepompowni ok 2 km przez grunty sąsiedniej wioski też nieodpłatnie.

 

Z wiatrakami to już jest inna sprawa bo ktoś na tym będzie zarabiał a w biznesie nie ma skrupułów.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

uważajcie tez na zapisy w umowach typu "służebność" "użyczenie" itp. później mogą wam odwalić taki podatek że się wam odechce wszystkiego. każda umowę - powtarzam KAŻDĄ UMOWĘ należy skonsultować z prawnikiem. lepiej wydać parę stów przed niż później płakać po niewczasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

szczerze to umowa ma byc po nowym roku. Właśnie z tym podatkiem myslimy i ze jak firma sie zmieni to czy czasem placic nie przestaną. 11 tys to moga mi rocznie płacic. ale ja chce pieniądze z góry za tyle lat ile ma być. Właśnie trzeba nie dać sie wydymać bo umowe juz czytałem kiedys i pelno wg. mnie nieporozumień i tych ich "słów" urzędowych. Na pewno przed podpisaniem sie skonsultuje z prawnikiem czy radcą jakimś. Wiadomo ze oni na rolniku zawsze chcą skóre zedrzeć,


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Pamiętaj w miejscu kabla i kilkanaście metrów obok nic już nie wybudujesz bo to musi być wpisane w księgach wieczystych.

Wiesz może ile dokładnie?? U meni w tamtym roku facet co ma wiatraki w wiosce miał kopać bo elektrycy bali się ze jak podłączy 3 wiatrak to linia nie wytrzyma (koniec linii) i kazali mu przenieść przyłącze jakieś 700m dalej bo tam jest odgałęzienie linii na kilka innych transformatorów. Jednak linia wytrzymała i narazie nie kopali ale facet ma w planie stawiać kolejne wiatraki i temat może powrócić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

nam facet płacił za to że jedno skrzydło będzie się kręcić nad naszym polem i wzięliśmy 13tys. za 29 lat a nie byliśmy zorientowani w temacie a jak byśmy zawołali drugie tyle to też by zapłacił za samo powietrze nam zapłacił nic nie przeszkadza. Po żniwach trochę pole nam pojeździli od granicy z 20m to na koniec było głęboszem zrobione trochę nawozu sypnął i ostatnio zaorał ten kawałek.

Co do telefonu czy wody to jak to robią po żniwach to nie ma problemu bo to wiadomo że każdy korzysta i za darmo można ich puścić ale jak by mieli w zboże wejść to bym nie pozwolił za darmoszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

tzn. u mnie ten kabel za darmo na pewno nie będzie leżał. Nawet jak po żniwach by kopali :P Oni na tym będą kokosy robić a ja nie mam zamiaru im odpuszczać, tyle co oni zarobia na tym wiatraku to ja nawet 1% ich kosztów ogólnych nie wyniose.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

co do wiatraka no to wiadomo że kase brać ale tam pisałem że darmowo jakby telefon czy wodę kładli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Można kasę wziąść za położenie a później wystąpić do nich a później do sadu o przesył. Coś jak odszkodowanie za słupy. Za wodę, gaz, telefon i różne rzeczy znajdujące się na działce , można kasę wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Mam kabel telekomunikacji w ziemi. Ułożony wzdłuż granicy działki. W odległości 0,5m od granicy tak by nie kolidował z użytkowaniem lub ewentualną budową. Wynagrodzenie biorę co roku, wysokość zmienia się o wskaźnik inflacji. Co do wysokości to już sam musisz wyjść z propozycją i albo cię wyśmieją albo zrobisz interes. Co do podatków to płacisz tylko podatek dochodowy co roku zeznanie pit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

w mojej okolicy też kopali kable pod wiatraki płacili po 100zł za metr przekopanego pola. mieli w planach przez duże pole jednego gościa przekopać ale jemu było mało i biegał po wszystkich rolnikach u których mieli kopać by się nie godzili na takie warunki by wyciągnąć więcej kasy. To cwaniaczka ominęli i nic nie dostał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam , poczytałam trochę na temat, który poruszyliście.

Kilka tygodni temu przyjechał do mnie Pan, który jest pełnomocnikiem zarządu spółki, która zajmuje się farmami wiatrowymi czy jak się to nazywa... Poinformował mnie, iż chcieliby puścić około 45m kabla na mojej działce rolnej. Pan zaproponował mi 5 zł za metr, jednakże nie mniej niż 500 zł rocznie. Płatność przez 25 lat lub jednorazowo 10000zł. Czy ty jest sensowna cena? Mi wydaje się śmieszne te 5 zł, no ale nie wiem. Proszę o jakieś info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

11 tys rocznie za kabel. Ludzie czy wyście poszaleli? Za wiatrak płacą 25 - 30 tys rocznie. Trzeba oddać kilkanaście arów pola na którym nic pratycznie nie można robić. Jak zaczniecie walić ceny z kosmosu to nic nie dostaniecie i na tym się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Znajomemu dawali 100 000 zł aby się zgodził na postawienie na sąsiedniej działce wiatraka (wąska działka). I zgadnijcie co zrobił nie zgodził się.

 

Dla mnie działanie kupujących działki pod wiatraki to jedna wielka niewiadoma, kilku znajomych sprzedało działki pod wiatraki ale tylko jeden z nich wypowiadał się o przebiegu transakcji, reszta automatycznie zmieniała temat jak ktoś coś wspominał o wiatraku, położeniu przewodu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jak by znajomy piwedział, że na księzycu był tez bys mu uwierzył? Nie wierz bezkrytycznie we wszystko co ci ludzie opowiadają. To, ze nikt nie chce mówić o sprzedaży działek itd to się akurat nie dziwię. Znając dociekliwość wielu ludzi i to jak nie przychylnie patrzy się na wsiach na kogoś kto więcej ma czy udało mu się więcej zarobić to normalka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kolego akurat temu gościowi wierzę bo troszkę znam jego charakter, gość ma twarde zasady (trudny charakter), i jego za kilka groszy nie kupisz.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Jeśli chodzi o pieniądze to ludzie mają często tendencję do fantazjowania. Może i jest twardy, żądał kosmicznej kasy to go oleli i teraz dla podniesienia własnej samooceny wciska takie kity do okoła. Jaki to on twardziel. Pokaż mi zdrowego psychicznie człowieka. Który nie weźmie takiej kazy za to, że wiatrak będzie stał ileś tam metrów od jego miedzy. Jest jedna stara zasada jak nie byłeś przy liczeniu kasy czy tez nagocjacjach to się nie wypowiadaj bo o prawdę trudno z czyjchś ust. Zresztą jak się przy tym było tez nie nalezy nic mówić ale to zinnych powodów.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

Z tym płaceniem to firmy kture stawiają wiatraki nie są takie hojne, mi proponowali po 10 tyś od sztuki ale sie nie zgodziłem od tego trzeba odprowadzić podatek do Urzędu Skarbowego, i od metra gruntu na którym stoi wiatrak do gminy wtedy już tak różowo to nie wygląda, nie mówiąc o utrudnieniach w uprawie, w sąsiedniej gminie Margonin jest ich około 60 sztuk i widać jak niekturym rolniką poprzeciali pola drogami dojazdowymi do wiatraków,tak że trzeba się dobrze zastanowić czy się zgodzić, nie mówiąc już o zapisach w umowie i w ograniczeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

ja to bym jeszcze im podniósł bo to jest tak że jak coś się stanie będzie trzeba kopać kabel to wtedy nawet jak masz zboże zasiane i ci je przekopią to nic im nie możesz zrobić bo oni ci płacą tą dzierżawę.

Uwaga mówię do wszystkich

nie zgadzać się na wiatraki na swoich polach bo oni płacą ale jeśli wiatrak zaczyna bankrutować

ziemię zabierają a ty nie wiesz nawet że w Urzędzie Gminy jest przy tym twój podpis

dlatego płacą co miesiąc żeby nie mówił nigdzie że zabrali za darmo

 

Caps Lock - nie krzycz !!!!!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj