Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeciekajaca nagrzewnica w Zetorze Proxima

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 7613farmer

7613farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 14:30

Przeciekajaca nagrzewnica w Zetorze Proxima Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeciekajaca nagrzewnica w Zetorze Proxima Dzisiaj, 23:32
  •  

#2 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 14:38

Przeciekajaca nagrzewnica w Zetorze Proxima moze jakos zle zamontowana i poprzez drgania coś się ułamuje i cieknie ? albo jaki lipny materiał
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#3 Share 7613farmer

7613farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 15:13

Przeciekajaca nagrzewnica w Zetorze Proxima

moze jakos zle zamontowana i poprzez drgania coś się ułamuje i cieknie ? albo jaki lipny materiał

Moze i lipny,tak jak wszystko teraz,ale za kazdym razem nowa kupowac to nawet najgorsze chinskie rzeczy dluzej wytrzymuja.A montaz raczej dobry zreszta tam nie ma co pomylic- dwa przewody,dwa kolanka.

#4 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 15:23

Przeciekajaca nagrzewnica w Zetorze Proxima ja mam nowa proxime i juz chłodnica mi ciekła to ją wymienili na gwarancji, a ciekawe ile nowa pociągnie. Ciagnik poszedł w orki i zaczęła ciec .
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share 7613farmer

7613farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 15:47

Przeciekajaca nagrzewnica w Zetorze Proxima jak masz nowa to uwazaj na szklane drzwi lubia same pekac bez powodu i piec stow w plecy a wracajac do tematu nagrzewnicy to czy mozna ja jakos zaspawac bo ma dziure juz sprawdzalem powietrzem.

#6 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 16:02

Przeciekajaca nagrzewnica w Zetorze Proxima zależy z czego zrobiona, jak coś to juz zalutować jak ktoś dobrze umie to zrobić :)

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 22:13

Przeciekajaca nagrzewnica w Zetorze Proxima Jak wiadomo rozgrzewająca się ciecz powiększa swoją objętość i w druga stronę też stygnie kurczy się. Więc aby nam nie rozwaliło chłodnicy od nadmiaru cieczy w układzie korek chłodnicy ma zaworek a nawet dwa(Przynajmniej w większości samochodów). Jednym wypuszcza powietrze gdy temperatura wzrasta ciecz się rozszerza więc i ciśnienie rośnie, Korek chłodnicy ma za zadanie utrzymywać odpowiednie ciśnienie w układzie. Jeśli źle działa ciśnienie jest za duże i może rozsadzić, rozszczelnić najdelikatniejszy element chłodnice- nagrzewnice.
A drugi zaworek ma za zadanie wpuszczać powietrze z powrotem do układu gdy temperatura cieczy spada więc ciecz się kurczy.

To taka moja krótka :lol: :rolleyes: teorja dlaczego psuje ci się nagrzewnica

Jak ciepły ciągnik chodzi to przyjrzyj się czy węże chodnicy nie są jakoś bardziej naprężone, spuchnięte.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share 7613farmer

7613farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 11:38

Przeciekajaca nagrzewnica w Zetorze Proxima Dzisiaj odebralem stara nagrzewnice - mechanik mi ja zalutowal i zaloze ja i zobaczymy. Zamiezam tez wymienic caly płyn,. bo podobno tez moze byc to przyczyna,chociaz ten na ktorym chodzil ma jak byk napisane ze :do chłodnic aluminiowych.Jak bedzie działac przyjze sie jeszcze tym wezykom-nowa oddana do sklepu ciekawe jaki bedzie werdykt?