Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renty strukturalne po 2013 roku

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 09:51

Renty strukturalne po 2013 roku Mama w przyszlym roku konczy 55 lat wiec moglaby przejsc na rente strukturalna tylko oczywiscie brak funduszy z unii ale jak myslicie czy moze znajda sie jakies pieniadze pod koniec tego okresu 2007-2013 np przesunal pieniadze z innych programow czy nie ma na to szans? Jak bedzie w nowym rozdaniu po 2013 roku czy renty strukturalne beda nadal czy mlody rolnik tez bedzie? Jesli by mialo nie byc to troszke to niesprawiedliwe gdyz jedni dostali a inni nie dostana juz wcale i bede robic po 10 lat dluzej to dyskryminacja jak cos sie zaczyna to rowne szanse dla kazdego a nie wyjatki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renty strukturalne po 2013 roku Dzisiaj, 05:46
  •  

#2 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 27 listopad 2011 - 10:09

Renty strukturalne po 2013 roku no to jest racja jak jedni dostali i to nawet po 2 tyś. a inni już tylko 1 tyś. Moim zdaniem to jest bardzo nie sprawiedliwe bo jak facet miał te 12 ha ledwo jakoś to ciągnął i przepisał gospodarstwo na znajomą osobę, dostał rentę i dalej gospodarzy tylko tyle że teraz to czuje że żyje jak kasa mu "sama do do domu przychodzi". Moim zdaniem powinni to kontrolować że jak już ktoś dostanie rentę strukturalną to już niech nie zajmuje miejsca pracy osobom które chcą pracować ....

#3 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 10:26

Renty strukturalne po 2013 roku z tego co ja słyszałem to nie ma być strukturalnych ponieważ była to jedna wielka pomyłka i marnotrawstwo pieniędzy i bardzo niesprawiedliwe. Jarek istnieje coś takiego jeszcze że można wcześniej na emeryturę przejść w przypadku kobiet 55lat a mężczyzn 60 lat ale trzeba przez co najmniej 30 lat składki opłacać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 10:59

Renty strukturalne po 2013 roku Jestem z okolic Poznania i byłem na AGRO SHOW 2011, rozmawiałem wraz z ojcem z ministrem rolnictwa z wielkopolski(zapomniałem jak się nazywa), mówił że nie będzie środków na renty strukturalne a z programem młodego rolnika jeszcze nic nie wiedział. Też jestem w takiej sytuacji tylko że za 4 lata bo ojciec nie ma lat a ja szkoły rolniczej.

#5 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 19:21

Renty strukturalne po 2013 roku A co w naszym kraju jest sprawiedliwe? Nic.
Od zawsze było wszystko nie tak robione jak powinno. Czemu jedni "nieroby" dostali po 2,5tys renty a inni rolnicy po 900zł. Czemu jedni dostali za free 50tys, z których sie nie musieli rozliczać a inni dostali te 50 tys i musieli mieć aż 30ha ziemi, albo teraz wystarczy mieć ponad 10ha ziemi i dostaniesz 75tys. Czemu jedni "dostali szanse" na modernizacjie i to po 2x czyli 600tys zwrotu a inni wcale? Czemu jedni dostają takie dopłaty a sąsiad za miedzy inne bo jest z innej gminy. Takich niesprawiedliwosci jest wiele. Ale co zrobić trzeba z tym zyć.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 listopad 2011 - 21:25

Renty strukturalne po 2013 roku

Jestem z okolic Poznania i byłem na AGRO SHOW 2011, rozmawiałem wraz z ojcem z ministrem rolnictwa z wielkopolski(zapomniałem jak się nazywa)

To Wielkopolska ma swojego ministra rolnictwa :blink: :lol:

#7 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 21:32

Renty strukturalne po 2013 roku A nie wiesz MAT, że wielkopolska jest tak rozwiniętym regionem i przez to musi posiadać swoich ministrów aby reszta kraju a szczególnie wschód nie spowalniał jej rozwoju. Zaraz może wpadnie Ci pewien użytkownik tego forum to Ci wszystko wytłumaczy.

#8 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 09:23

Renty strukturalne po 2013 roku Co do jakich kolwiek dofinansowań to moim zdaniem pierwszeństwo powinien mieć młody rolnik który wykazuje chęć porządnego rozwoju dopiero później już taki doświadczony rolnik. Wtedy młodzi by chętniej inwestowali a tu same problemy robią nam.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 13:05

Renty strukturalne po 2013 roku Z tego co było napisane w poradniku rolniczym, to na żadne renty strukturalne po 2013 r nie ma co liczyć bo na obecne brakuje środków, UE przeliczyła się z rentami strukturalnymi i nie ma żadnych efektów z tej formy pomocy bo rentę beneficjent bierze a nadal zajmuje się gospodarstwem formalnie przepisanym nie kogoś nie zmienia się struktura gospodarstw w wyniku tego działania i nie ma sensu dalej prowadzić tej formy pomocy, ma być nastawienie na inwestycje i na pomoc dla młodych rolników i młodzi rolnicy mają otrzymywać 25% wyższe dopłaty przez ileś tam lat, także na renty strukturalne nie ma co liczyć jak również pomoc dla gospodarstw ekologicznych

#10 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 13:18

Renty strukturalne po 2013 roku a jak z rentą strukturalną w 2012 roku ojciec w lato kończy te 55 lat załapie się czy już nie da rady a i czy ta szkoła rolnicza jest obowiązkowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share DZIDA

DZIDA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 14:01

Renty strukturalne po 2013 roku panowie co z tymi rentami jest szansa po 2013

#12 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:13

Renty strukturalne po 2013 roku Z tego co się orientuję to rent nie będzie, za to ma się pozmieniać co nieco w stosunku do młodych rolników tj. premia chyba ma być wyższa, rozliczane będzie 50%, a dodatkowo zmiany będą w dopłatach bezpośrednich tj. młody rolnik będzie dostawał przez jakiś czas wyższą dopłatę bodajże o 25%, ale nie jestem pewien.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#13 Share DZIDA

DZIDA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:50

Renty strukturalne po 2013 roku szkoda bo licze na przekazanie

#14 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 22 styczeń 2012 - 23:34

Renty strukturalne po 2013 roku Spoko, przekazać Ci mogą ale renty nie dostaną, będą po prostu opłacać dalej składkę do pełnych lat. Moim zdaniem "strukturalki" to niewypał. Oczywiście kto kaskę dostał ten się przez 10 lat cieszy wyższą rentą. Na początku jak wprowadzili owe renty strukturalne to myślałem, że mają one na celu zachęcić mniejsze gospodarstwa aby posprzedawali ziemie większym, a Ci z mniejszych mieli dostać za to podwyższone renty. No ale jak się potem okazało to mogli przekazać to swojemu następcy, a tak nie powinno być. Młody i tak zawsze pomaga swoim rodzicom więc na co taka renta strukturalna. Strukturalna to tylko dla tych co pozbyli się gospodarstwa. Ale to tylko moja opinia.

#15 Share DZIDA

DZIDA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 15:33

Renty strukturalne po 2013 roku masz racje unas jest tak samo najgorzej ze te renty podostawali sklepowi bywalce apropo rent jak masie papie to jest inaczej a rodzice so ruzni i wtym sek

#16 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:20

Renty strukturalne po 2013 roku ja słyszałem że młody ma dostawać nawet 70% zwrotu za inwestycje

#17 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:38

Renty strukturalne po 2013 roku Po pierwsze to w ARiMR nie powinni pracować rolnicy (często pseudo rolnicy). Znam gościa co inwestuje miliony a gdy się go spytam o jakiś program to odpowiada że nie ma środków itp

#18 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:45

Renty strukturalne po 2013 roku Renty to najgorzej oceniane działanie z wszystkich w ramach prow. NIe spełniło, żadnego z zakładanych celów. Duże jest prawdopodobieństwo, że nie będzie juz takiego działania.

#19 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 10:11

Renty strukturalne po 2013 roku Kiedyś minister mówił, że zamiast rent może być jednorazowa premia za przekazanie gospodarstwa. O ile dobrze pamiętam, padła kwota 100 000zł. A jak będzie to chyba na razie nikt nie wie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share DZIDA

DZIDA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 17:54

Renty strukturalne po 2013 roku byla taka rozmowa tuska o tej stuwie ale jest bjedaczek tak zajety wymyslami jak udupic rolnika .niedosyc ze podatki do gory i paliwo czyli cala gospodarka na naszych plecach