Skocz do zawartości

Zdjęcie

Carrier czy talerzówka???

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 13 październik 2007 - 14:45

Carrier czy talerzówka??? Miała być talerzówka ale wielkie ale przyjechal do mnie dzisiaj serwisatn z Rol_Brat"u i sie zgadało o tym że bedziemy musieli kupic talerzówkie bo kukurydzy to najlepsze razwiązanie zaczoł nam uświadamiac że lepszy jest carrier no i sie teraz zastanawiamy co wybrac co wy na to??
Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Carrier czy talerzówka??? Dzisiaj, 09:50
  •  

#2 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 październik 2007 - 15:54

Carrier czy talerzówka??? postawilbym na carriera jesli to ma byc plytka uprawa lub rozdrobnienie szczatek, ma talerze o malej srednicy, posiadajace tym samym wysoka predkosc obrotowa podczas pracy i sa rozmieszczone blisko siebie. tylko nie wiem co chcesz robic po tym siac czy orac? nigdy nie mialem stycznosci z kuku, wiec nie wiem
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 14 październik 2007 - 17:46

Carrier czy talerzówka??? Słyszałem ze te talerze sie wymienia po przepracowanych 3tys ha dosyc dobry wynik czyli umnie by pracowały 20 lat :P :P :P co do orki to by się jeszcze zobaczylo:)
Jutro postaram się zadzwonic do vaderstad"a i o się popytac o cene i czy by mi niedali jakiegos 4m carriera na testy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 14 październik 2007 - 17:53

Carrier czy talerzówka??? Ja też mam ten problem ale znam już cenę i się tym bardziej zastanawiam. Za 3,5 m zawieszany z obciążnikami okolo 65 tys netto. Trochę sporo ale jak by się go wzieło na dofinansowanie to wydaje mi się że warto.

#5 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 październik 2007 - 18:52

Słyszałem ze te talerze sie wymienia po przepracowanych 3tys ha dosyc dobry wynik czyli umnie by pracowały 20 lat :P :P :P co do orki to by się jeszcze zobaczylo:)
Jutro postaram się zadzwonic do vaderstad"a i o się popytac o cene i czy by mi niedali jakiegos 4m carriera na testy.

jesli to ma 6620 ciagnac (o ile sie nie myle) to nie radze 4 metrowej, ciezko bedzie z nia mial, a w tym zabiegu wazna jest wysoka przedkosc robocza
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 14 październik 2007 - 19:02

Carrier czy talerzówka??? No wlasnie sie tego obawiam ze za maly ciągnik ale szukalem informacj o nim na sttronie vaderstad"a i pisalalo ze zapotrzebowanie wynosi od 110km do 150km :P :P i to mnie troche pocieszylo ale szczeze mówic to lepiej wziąc mniejszy 3m albo 3,5m.

No dosyc drogo ale sie oplaca.

#7 Share tom12

tom12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 październik 2007 - 16:24

Carrier czy talerzówka??? Ja zdecydowanie wbral bym carriera jest to super maszynka znajomy niemic ma 2 ,6m i stosyje system bez orkowy polecam

#8 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 17 październik 2007 - 17:49

Carrier czy talerzówka??? Zadzwonilem do rol bratu a tam szefostko zalatwilo mi na testy carriera 3,5m maja mi go przywiec we wtorek.

#9 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 17 październik 2007 - 17:53

Zadzwonilem do rol bratu a tam szefostko zalatwilo mi na testy carriera 3,5m maja mi go przywiec we wtorek.

to czekamy na fotki no i opinie :)

Honda - The Power of Dreams :)

#10 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 30 październik 2007 - 18:41

Carrier czy talerzówka??? Zrobiłem nim około 15 ha jestem nie do końca zadowolony dzisiaj przyjechal koles z vaderstada i zaczelismy rozmawiac o najważniejszym czyli cenie to aż mnie zamurowało.
Carrier CR 350
-wał gumowy
-włóka
-obciążniki 2x10 (800kg)
cena 83.275 zł netto

CR 300
Z tym samym wyposażeniem 75.431zl
Co do kupna bedziemy museli sie grubo zastanowic czy sie oplaca. Niedlugo wrzuce jakies fotki z pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 31 październik 2007 - 07:49

Carrier czy talerzówka??? to ile aresów z uni za takie pieniądze można kupic???? :D z tymi talerzami co wytrzymuja 3000 ha to też troche przereklamowane bo w zasadze podorywkę taka broną powinno wykonywać się w dwóch przejazdach czylli wytrzymają 10lat a nie 20 jeśli gosp ma 150ha.

próbowałeś po kuku???wydaje mi się, że tez nie bardzo bo średnica talerza za mała...

z jaka prędkością JD go uciągnął i jak głębokość pracy???

#12 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 31 październik 2007 - 09:14

Carrier czy talerzówka??? Ale jak się go weźmie na dofinansowane to nie jest źle, to myślałem że więcej będzie kosztował. A propos uni kumpel miał Aresa to dwa tygodnie tylko stał u niego w gospodarstwie. Tak się na niego wnerwił że powiedział nigdy więcej polskiego nic. Tależe zaczeły się rozkręcać a jak je rozkręcił to widok fatalnego uszczelnienia zadecydował, dealer zabrał maszynę. Ja mam Vanderstada wał i jest super tam wszystko jest dopracowane i chodzi jak powinno. Ja się nawet zastanawiam nad Carrierem 425 żeby dokupić do niego jeszcze Agrila i byl lepiej wykorzystany- zobaczymy jeszcze. Mieszkam niedaleko Uni to wiem co się tam dzieje robią masówkę a jak jeszcze ten PROW wejdzie to będzie masakra aby szybko i dużo , fak poprawili jakoś ale i tak sporo tegop sprzetu nie jest dopracowana, ludzie też wynoszą co się da z fabryki , większość maszyn w mojej okolicy jest malowana farbą z Uni(ale jej tam idzie , że aż tyle wyniosą). Znajomy kupił Marsa w tym roku i już dwa zęby mu pękly bo natrafiły na większe kamienie co pokazuje jaka to jest jakoś. Ja kieś moim kongskilde uderzyłem w kamień graniczny nawet mi się patrzeć nie chciało ale okazało się że tylko ząb długo spężynował walnięcie i jest cały. W moich rejonach mówi się tak unia jest dobra ale dla małych do 50 ha oni mogą nią całe życie robić(bez urazy dla tych rolników). A co Ci się nie podobało w pracy Cariera Mateo?

#13 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 31 październik 2007 - 16:46

Carrier czy talerzówka??? Tak wszystko spoko ale cena jest spora :D jeśli chodzi o carriera ja bym siez zastanowił nad pottingerem moim zdaniem równie dobre wykonanie jak w vaderstadzie to jest POTTINGER TERRADISC i polecam to gdyż widziałem jak to robi :) sam miałem brac lecz nie wypaliła dopłata :/ Aha i jeszcze jedno cena mniejsza!!

#14 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 19:21

Carrier czy talerzówka??? Byłem dziś u dealera i wypytałem się o cariera. za 3,5 m z wałem stalowym-58tys netto. Za 4 metrowego 63,500 złotych. Zaczep kosztujke 10 tys złotych ale co mnie najbardziej rozwaliło to obciązniki za komplet chcą 6 tys złotych -szkęka mi opadła normalnie. Za 425 chcą 105 500 złotych. Zobaczę jeszcze ale chyba skłonię się ku zawieszanej wersji. Załatwiłem sobie że na wiosnę dostanę na testy 3,5 m maszynę, pościmy ją po orce i zobaczymy co potrafi, nie stety nie mogę jej dostać na żniwa a w tedy lepiej bym ją wytestował.

#15 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 20:13

Carrier czy talerzówka??? Dzisiaj zrobiłem 20 ha po kukurydzy zmienilem swoje zdanie po zrobienu 5ha po ustawialem go i i teraz to robota idzie co prawda trzeba robic po ukosie i wtedy jest super a po zbozu to rewelka jelonek sobie idzie i nic nie robi jak juz bede go barl to napewno 3,5 bo w tym widze ze ma duzy zapas mocy. Co do głegokosci to po kukurydzy robie 10cm a po zbozu okolo 7cm.

#16 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 20:44

Carrier czy talerzówka??? @mateo12 z jaką prędkością pracujesz Carrierem i o ile się orientujesz jakie wychodzi zużycie paliwa l/ha?

#17 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 20:50

Carrier czy talerzówka??? Po kukurydzy to okolo 14km/h no wyszlo mi po 17l/ha.

#18 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 21:10

Po kukurydzy to okolo 14km/h no wyszlo mi po 17l/ha.

17 litrów nie na hektar tylko godzinę? co daje ok 5l/ha :D

#19 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 21:21

Ale jak się go weźmie na dofinansowane to nie jest źle, to myślałem że więcej będzie kosztował. A propos uni kumpel miał Aresa to dwa tygodnie tylko stał u niego w gospodarstwie. Tak się na niego wnerwił że powiedział nigdy więcej polskiego nic. Tależe zaczeły się rozkręcać a jak je rozkręcił to widok fatalnego uszczelnienia zadecydował, dealer zabrał maszynę. Ja mam Vanderstada wał i jest super tam wszystko jest dopracowane i chodzi jak powinno. Ja się nawet zastanawiam nad Carrierem 425 żeby dokupić do niego jeszcze Agrila i byl lepiej wykorzystany- zobaczymy jeszcze. Mieszkam niedaleko Uni to wiem co się tam dzieje robią masówkę a jak jeszcze ten PROW wejdzie to będzie masakra aby szybko i dużo , fak poprawili jakoś ale i tak sporo tegop sprzetu nie jest dopracowana, ludzie też wynoszą co się da z fabryki , większość maszyn w mojej okolicy jest malowana farbą z Uni(ale jej tam idzie , że aż tyle wyniosą). Znajomy kupił Marsa w tym roku i już dwa zęby mu pękly bo natrafiły na większe kamienie co pokazuje jaka to jest jakoś. Ja kieś moim kongskilde uderzyłem w kamień graniczny nawet mi się patrzeć nie chciało ale okazało się że tylko ząb długo spężynował walnięcie i jest cały. W moich rejonach mówi się tak unia jest dobra ale dla małych do 50 ha oni mogą nią całe życie robić(bez urazy dla tych rolników). A co Ci się nie podobało w pracy Cariera Mateo?

kiedyś przeprosisz polski sprzęt.....
Ursus & JD Rulezzzz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 18:48

Carrier czy talerzówka??? greg93 czy ja powiediałem że nic polskiego już nie kupię-zacytowałem wypowiedź kumpla. Ja też kupuję polski sprzęt mam opryskiwacz z pilmetu , a teraz kupuję przyczepę z Metaltechu. Ja nie mowię że sprzęt polski jest zły ale generalnie tak jest mało jest marek godnych zaufania a ta unia to już kategorycznie nie. Ja chyba kupię 4 metrową wersję cariera jeszcze zobacze.

Dodaj odpowiedź