Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 5140 czy Massey Ferguson 3125

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stiwi6

stiwi6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 21:41

Case 5140 czy Massey Ferguson 3125 Jak wygląda w ich przypadku z awaryjnością i co się najczęściej psuje i jakie są koszty napraw oraz dostępności części. Jak wygląda w ich przypadku z spalaniem i łatwością obsługi. oczekuje głównie odpowiedzi od użytkowników.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 5140 czy Massey Ferguson 3125 Dzisiaj, 02:56
  •  

#2 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 26 listopad 2011 - 22:27

Case 5140 czy Massey Ferguson 3125 kolego posiadam 3125 Dynashift. Spalanie w pługu to jakieś 11-15 l w zależności od kawałka i warunków. Ciągnik prosty w obsłódzę. W lżejszych pracach jest bardzo oszczędny. Ciągnik mamy już 5 albo 6 lat i jak na razie nie było awarii. Ciągnik zwrotny jak na swoje gabaryty. Jakbym miał jeszcze raz wybrać 3125 to z pewnością bym go kupił ale tylko ze skrzynią Dynashift, no ale wiadomo każdy chwali co swoje i to Ty będziesz go użytkował i musisz wybrać ciągnik który będzie Ci bardziej odpowiadał...
Jak tam masz jeszcze jakieś pytania to pisz;)

#3 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 27 listopad 2011 - 09:27

Case 5140 czy Massey Ferguson 3125 Ja mam MF 3095 czyli troche słabszy brat 3125. Spalanie w orce na dobrym kawałku u mnie wychodzi jakieś 11-12 litrów. Mam go prawie 5 lat i nie miałem żadnych awarii. Jak my kupowaliśmy MF to kolega taty kupił Case 5130. Na razie też jest zadowolony, ale raz miał jakąś poważną awarie, nie wiem dokładnie co ale chyba go z pola ściągali, ale ogólnie ciągnik też fajny.

#4 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 09:34

Case 5140 czy Massey Ferguson 3125 a kolega jaką ma skrzynię w swoim 3095?

#5 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 09:40

Case 5140 czy Massey Ferguson 3125 No ja mam Autotronic i trochę żałuję bo teraz wolał bym Dynashift, ale jak kupowaliśmy ten ciągnik to ja takie coś pierwszy raz na oczy widziałem i nie miałem pojęcia że są rożne skrzynie. To był pierwszy ciągnik który oglądaliśmy i od razu kupiony ale nie żałujemy wyboru :P

#6 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 09:44

Case 5140 czy Massey Ferguson 3125 Autotronic to jest 16x16 czy jak to jest??:P zawsze mi się to myla;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 10:00

Case 5140 czy Massey Ferguson 3125 Nie ja mam 32/32. Dwa zakresy A i B po cztery biegi główne plus żółw i zająć i dodatkowo jeden półbieg.

#8 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 10:04

Case 5140 czy Massey Ferguson 3125 to wiem jak już jest;) tylko zawsze nie mogę zapamiętać nazw :P a 16x16 to jaka skrzynia?
Masz może czasem takie coś że pod obciążeniem brakuje Ci przełożeń? Bo jak jeździłem znajomego mf 3060 ze skrzynią 32x32 w transporcie to było czuć górki i czasami aż trzeba było zredukować ale w polu radzi sobie bardzo dobrze:)

#9 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 10:14

Case 5140 czy Massey Ferguson 3125 16/16 to też jest chyba Autotronic tylko że z jednym zakresem. W transporcie najbardziej denerwuje mnie to że jak ruszam z ciężarem to na tym szybszym zakresie 1 z półbiegiem jest za słaba i ciężko jest mu ruszyć, i nie raz musze przełączyć na ten wolniejszy zakres, ruszyć i z powrotem na ten szybszy a tak nie wolno robić. Ale w polu jest super, do wszystkiego można bez problemu dopasować prędkość.

#10 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 10:39

Case 5140 czy Massey Ferguson 3125 no właśnie to jest ten jeden mankament który w skrzyni z dyna nie występuje;) Więc jak kolega decydowałby się na MF to niech szuka ze skrzynia daynashift:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 11:20

Case 5140 czy Massey Ferguson 3125 Tez jestem użytkownikiem MF 3125 Dynashift super sprawa , posiadam go od kilku lat i jestem zadowolony jeśli potrzebował bym założyć tur-a to właśnie do niego. Osobiście polecam MF bo to znany ciągnik prosty w seej budowie oszczędny w spalaniu i jak na swoją klase bardzo zwrotny. Wiem co piszę bo w swoim parku maszynowym posiadam kilka marek i mam porównanie praktyczne. Wcześniej pracowałem na Ursus 1014. Nastepca po nim właśnie był MF i pracuje nim do dziś w między czasie przewineły sie takie marki jak Valtra, JCB , JOHN DEERE ,nie powiem bo każdy z tych traktorów miał swoje wady i zalety ale naj mniej wad ma MF.Może trafiłem na wyjątkowy model kto wie. Case nie miałem dlaczego w czasie kiedy kupowałem MF kilka osób z okolicy kupiło traktory tej marki i było tak że ja na polu pracowałem a tamte stały w warsztacie zawsze coś było z nimi nie tak. Ale każdy kupując używany traktor podejmuje "ryzyko" na własny koszt .Mysle że przy zakupie ciągnika kolega musi sie kierować nie tyle ceną co stanem ciągnika jaki chce kupić (obojętnie jaka by to była marka).