Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2011-2013

2511 odpowiedzi na ten temat

#161 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 09:29

Dopłaty 2011-2013 Najbardziej cierpi tu Polska bo jest jako baranek ofiarny złożona można powiedzieć bo nasz złoty jest naciągany przez durnowatych analityków którzy się z innymi nie zgadzają, jakby brali średnią z tych wróżek to Euro powinno 4zł kosztować a nawet ciut mniej.
Co do dopłat to jak ktoś nie potrafił gospodarzyć przed UE to i dopłaty mu nie pomogą a bardziej pogrążą bo juz całkiem przestanie myśleć. U nas miał być ciągnik bez dopłat wymieniony na nowy ale że okazja była to się skorzystało. To powiem wam że trzech ludzi dzwoniło do teścia i pytali chamsko skąd pieniądze mamy że stać nas na ciągnik nowy, bo oni nie mają nawet na remont swojego starego a ziemi tyle samo a zapiziała że szkoda patrzeć.
Aby zarabiać trzeba nie ty co mieć studia bo i po studiach wszyscy nie są mądrzy, ale o tyle się znać na tym co się robi i mieć zamiłowanie i nie bać się nowego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2011-2013 Dzisiaj, 15:51
  •  

#162 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 10:37

Dopłaty 2011-2013

Wystarczy trochę pomyśleć, przeczytać gazetę, posłuchać radia czy włączyć TV i zrozumieć dlaczego nawozy i paliwo drożeje, w pewnym stopniu od państwa to zależy, ale większości wypadków gospodarka globalna robi swoje... Pozdrawiam

Z tym czytaniem gazet i oglądaniem telewizji to trochę przesadziłeś. Dziś media (nie tylko u nas) nie podają suchych faktów - są one zawsze "okraszone" komentarzem, żebyś myślał tak jak ktoś ci narzuca. Zachęcam do samodzielnego myślenia.....

#163 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 15 grudzień 2011 - 10:50

Dopłaty 2011-2013

Według twojej teorii już powinienem być bankrutem. A jakoś się rozwijam. Przed wejściem do UE widywałem nowe traktory(nawet w moim gospodarstwie się taki znalazł), nowe obory czy inne maszyny. Ludzie rozwijali tylko że byli to Ci którzy mieli łeb na karku, którzy potrafili liczyć. A dzięki UE do swoich 10 letnich ciągników kupili następne nowe, pozmieniali kombajny czy wybudowali następną oborę. I rozmawiając z nimi nigdy nie usłyszałem narzekania na zbyt późne wypłaty dopłat czy refundacji, nie słyszałem żeby narzekali na to że nie mają za co kupić nawozów czy paliwa. Cześć jedynie narzekała na zbyt niskie limity w MGR no i tradycyjnie na niską opłacalność(przy okazji chwaląc się nowym kombajnem). A reszta? A reszta rolników to ludzie którzy dalej prowadzą swoje gospodarstwa dzięki dopłatom, dotacjom i nadzieją, że się będą rozwijać łącząc ledwo koniec z końcem bo prostu nie nadają się do tego. Nie każdy musi być rolnikiem ale niektórzy próbują robić to na siłę.

W takim wypadku , jeśli to nie tajemnica , powiedz co hodujesz ? ile masz pola i co uprawiasz ?

Czytam , czytam i nie dowierzam :huh:

Czyli jak od zeszłej jesieni do tegorocznych żniw ceny zbóż byly wysokie , a ceny trzody chlewnej cholendarnie niskie to Twoim zdaniem itak dało się żyć i jeszcze mieć "naskładane" pieniędzy ?
Czy Ty aby napewno mieszkasz w Polsce ?

P.S. Dopłat na koncie nadal nie widać .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 11:27

Dopłaty 2011-2013

Z tym czytaniem gazet i oglądaniem telewizji to trochę przesadziłeś. Dziś media (nie tylko u nas) nie podają suchych faktów - są one zawsze "okraszone" komentarzem, żebyś myślał tak jak ktoś ci narzuca. Zachęcam do samodzielnego myślenia.....

Człowiek myślący wie w którym momencie jest ten komentarz... Dla sprostowania chodziło mi o dane dotyczące np. kursu walut...

Co do trzody chlewnej to teraz słychać raczej zadowolenie producentów tych zwierząt, że cena jest w porządku ale tylko dlatego, że euro jest drogie...

Analizując kurs euro wychodzi tak...

Plusy drogiego euro 4,5 zł:
- Wyższe dopłaty bezpośrednie
- Droższy krajowy surowiec typu trzoda chlewna, wołowina, zboża
Minusy drogiego euro 4,5 zł:
- Droższe nawozy spowodowane tym, że opłacalny staje się eksport na rynki zachodnie, wyższe dopłaty bezpośrednie krajowych rolników, dodatkowo wraz z umacnianiem się euro umacnia się dolara co wypadku nawozów potasowych ma znaczenie gdyż surowiec jest importowany z Białorusi
- Droższe paliwo gdyż kurs dolara jest wysoki co powoduje większą cenę baryłki ropy w czasie zakupu

Oczywiście w grę wchodzą podatki, które w paliwie mają 50% wartości, i nie jest to dobrą rzeczą aby to było jasne tylko czy nasz kraj stać na niskie ceny paliwa poprzez obcięcie podatków, niestety nie... Można obniżyć podatki w paliwie, ale kosztem czego wyższej składki do KRUS, mniejsze liczby leków refundowanych, płatną edukacją...

Co do innych działań z programów PROW jestem jak najbardziej za, zdecydowanie większe pieniądze powinny trafiać do tego filara choćby kosztem dopłat bezpośrednich gdyż z tych działań typu "Modernizacja gospodarstw rolnych", "młody rolnik", "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" korzystają wyłącznie rolnicy, natomiast jak dobrze wiemy dopłaty bezpośrednie są dawane lekarzom, prawnikom itp. co jest potwierdzeniem, kasa z dopłat jest nagrodą za posiadanie ziemi a nie za to że ktoś się na niej napracuje... Pozdrawiam

Edytowany przez danield28, 15 grudzień 2011 - 11:29.

#165 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 13:42

Dopłaty 2011-2013 A wiecie że od przyszłego roku następuje modulacja dopłat i wszystkie pow. 5tys euro będą pomniejszane o 10%.

Edytowany przez west, 15 grudzień 2011 - 13:42.

#166 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 16:04

Dopłaty 2011-2013 @west, podaj źródło tych informacji które mnie i zapewne ciebie również nie cieszy. ;[

#167 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 16:30

Dopłaty 2011-2013 witam ja mam decyzje z 28.11 dostałem ją 02.12 kasy jeszcze nie ma .ktoś ma decyzj
e z tego dnia i dostał już pieniążki

#168 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 17:12

Dopłaty 2011-2013

A wiecie że od przyszłego roku następuje modulacja dopłat i wszystkie pow. 5tys euro będą pomniejszane o 10%.

Też o tym słyszałem od pewnego urzędnika. Nie ukrywam że mi podniosło to ciśnienie i to mocno

#169 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:21

Dopłaty 2011-2013 Ja się zgodzę z ostatnim akapitem wypowiedzi @danield28 , z tym ,że niestety i przy np. "Młodym rolniku" zdarzają sie cwani , na których stoi tylko ziemia a faktycznie gospodarzy kto inny ;)

Co do + i - kursu euro , to mam wrazenie ,że już lepiej jak jest drogie i ceny artykułów eksportowanych są dobre , niż by później miało potaniec -> ceny artykułów spadną , ale środki do produkcji (paliwo , nawóz) jak wiemy juz nie za bardzo , no przynajmniej nie współmiernie .

Z tymi dopłatami to pewnie muszą komuś ująć ,żeby komus dodac <_< - słyszeliscie o dopłatach wyższych o 25% dla "młodych rolników" ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#170 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:45

Dopłaty 2011-2013 Taką mam informację ze spotkania z przedstawicielem Agencji otrzymałem potwierdzenie że wypłata dopłat na ten rok jest już praktycznie zakończona oraz zdradził mi tą nieprzyjemną ciekawostkę że od przyszłego roku wszyscy Ci co otrzymają pomoc od ARiMR w kwocie większej niż 5tys. euro w to wliczają się nie tylko dopłaty bezpośrednie ale i wszystkie płatności np cukrowa, do owoców, rolnośrodowiskowe ONW itp to po zliczeniu wszystkiego jak przekroczą tą sumę to zostanie im odjęte 10% od całości a nie tylko od przekroczonej kwoty.
Tak niby jest zapisane w traktacie akcesyjnym że po dojściu przez naszych rolników do 100% płatności wprowadzona zostanie tego typu modulacja. ;[

Edytowany przez west, 15 grudzień 2011 - 18:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:03

Dopłaty 2011-2013 Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:50.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#172 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:11

Dopłaty 2011-2013 Czyli że co ?-walą nas jak chcą :D -Europa równych szans dobre sobie...

#173 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:16

Dopłaty 2011-2013 http://www.ppr.pl/artykul-od-2012-r-doplaty-dla-rolnikow-beda-malec-147394.php
Tu też coś mam.
@jaro, walić to oni nas dopiero zaczną. ;[

#174 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:24

Dopłaty 2011-2013 Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

#175 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:29

Dopłaty 2011-2013 Masz mnie :D .

#176 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:46

Dopłaty 2011-2013

W takim wypadku , jeśli to nie tajemnica , powiedz co hodujesz ? ile masz pola i co uprawiasz ?

Hodowcą nazwać mnie nie można. Zajmuję się tylko produkcją roślinną i z czego prawie połowa gruntów mam w dzierżawie w zamian za dopłaty.

Czyli jak od zeszłej jesieni do tegorocznych żniw ceny zbóż byly wysokie , a ceny trzody chlewnej cholendarnie niskie to Twoim zdaniem itak dało się żyć i jeszcze mieć "naskładane" pieniędzy ?

Widocznie dali skoro Ci hodowcy (nie wszyscy) dalej modernizowali sobie park maszynowy albo potrafili córce na prezent ślubny dać dom. I nie twierdzę, że jest tak u wszystkich. Są osoby które i zwinęły hodowlę. Po prostu zbyt często mierzymy ludzi swoją miarą. Skoro ja nie potrafię to jakim cudem jemu to się udaję. I tworzymy teorie co musieli zrobić aby to zrobić.

Co do innych działań z programów PROW jestem jak najbardziej za, zdecydowanie większe pieniądze powinny trafiać do tego filara choćby kosztem dopłat bezpośrednich gdyż z tych działań typu "Modernizacja gospodarstw rolnych", "młody rolnik", "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" korzystają wyłącznie rolnicy, natomiast jak dobrze wiemy dopłaty bezpośrednie są dawane lekarzom, prawnikom itp. co jest potwierdzeniem, kasa z dopłat jest nagrodą za posiadanie ziemi a nie za to że ktoś się na niej napracuje... Pozdrawiam

Rolnikom powinno dać się wędkę a nie rybę. Bo zapominamy już jak i czym te ryby się łowi.

A wiecie że od przyszłego roku następuje modulacja dopłat i wszystkie pow. 5tys euro będą pomniejszane o 10%.

Modulacja była wiadoma od 2003 roku. Od 2005 roku była wprowadzona w krajach starej UE a od 2012 lub 2013 ma być wprowadzona w całej UE. Więc nie jest to żadna nowość. Tylko albo ktoś zapomniał o tym fakcie poinformować wcześniej albo rolnicy tego usłyszeć nie chcieli.

#177 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:58

Dopłaty 2011-2013 Oczywiście o owej "modulacji" (swoją drogą fajna nazwa) była wzmianka na 126 stronie komentarza do załącznika nr 24 dotyczącego poprawki nr.15 (wiecie na 7 stronie tego tam drobnymi literkami pisanego aneksu oznaczonego 3 gwiazdkami).Sęk w tym że dokument ten był wydany tylko w języku flamandzkim...
Ciekawe co nas jeszcze czeka ?-kto czytał "Rok 1984" ręka do góry-z kim walczy obecnie Eurazja ?:D

#178 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:08

Dopłaty 2011-2013 Nie czytasz takich rzeczy jaro? Co jak co ale po Tobie bym tego się nie spodziewał. Przecież uchwały UE powinno się czytać do kawy każdego poranka.

#179 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:10

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:10

Dopłaty 2011-2013 O ty że niektórzy o tym wiedzieli wcześniej to wiadomo, ale nie była ta wiedza przekazywana. Cały czas mami się rolników że trzeba dążyć do wyrównywania dopłat z krajami starej uni, i chwali sie że doszliśmy do maksymalnych dopłat zapisanych w traktacie ale że później się zabierze z tego 10% to już nikt jakoś szczególnie nie rozgłaszał.
Znowu zmiana ta uderza w większe gospodarstwa takie powyżej 15ha to jest kolejny cios po pseudoreformie KRUS, nałożeniu składki zdrowotnej teraz obcięcie dopłat w moim przypadku będzie to blisko 21 tys. rocznie mniej.
Jak żyć Panie Premierze, jak żyć...!