SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Agrest    25512

Byłem w biurze agencji i zapytałem kiedy wpłyną dopłaty. Uzyskałem taką odpowiedź : jeśli nie miałem kontroli i nie uprawiam tytoniu to do końca stycznia powinny wpłynąć w całości. Tylko skąd mam wiedzieć, że nie miałem lub nie będę miał kontroli, skoro cały czas pracownicy ganiają po polach. A kontrolę administracyjną to w każdej chwili mogą wymyślić - wytypują jedną działkę do komputerowego pomiaru powierzchni i już jest kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie rzucili Ci "do końca stycznia", żebyś ich nie męczył, jak to oni mają w zwyczaju, ale jeśli byłoby to prawdą to mamy jakiś punkt odniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Sąsiad dostał część między świętami a sylwestrem i około 10 stycznia resztę- dziwne trochę że tak na raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

na raty to jeszcze sukces, gorzej bo wielu nawet jeszcze dopłat za 2013 nawet nie powąchało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

Co tak się czepiacie że nie ma..mają czas do końca czerwca i nie sztuka wypłacić w grudniu, a co dalej by robili. I tak jest sukces że już tylu dostało bo przecież w polsce to wszystko na ostatni dzień.

Ja byłem 31 grudnia to nie było, a teraz nie byłem. Mam za świnki na życie i mi tam kiedy dadzą to będzie. Przyjąć w budrzecie domowym wpływ dopłat na maj i bez nerwów żyć a nie tupać nogami pod bankiem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Kolego racja niewile tu możemy poradzić ale każdy inaczej sobie kalkulował - jak ktoś zawsze otrzymywał w maju to OK ale jak przed gwiazdką a tu nadal cisza to się nie dziw, że psioczy i będzie psioczył

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moi drodzy nie załamujcie się tak od razu. Ja dzisiaj dostałem decyzję na bezpośrednie. Miałem 11 czerwca kontrolę z weterynarii i było kilka błędów. Dokładniej to nie zdążyłem zakolczykować nowo urodzonych cieląt. Pech chciał, że handlarz ch### nie dostarczył mi numeru siedziby do której pojechały krowy. U mnie w okolicy jest chora sytuacja. Sam w rzeźni nie sprzedasz, bo handlarz ma lepsze dojście. Koniec końców ciapnęli mnie na 5% dopłat plus 700 zł współczynnik korygujący. W tym roku nie obowiązują chyba żadne reguły wysyłania decyzji tym co mieli kontrole lub ich nie mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25512

Ostatnio napisałem, że Ci którzy nie mieli kontroli, oraz nie mają dopłat do tytoniu otrzymają całość prawdopodobnie w styczniu. I oto dziś dostałem decyzję, więc pewnie niebawem będą pieniądze na koncie.

Co mnie najbardziej zdenerwowało - to modulacja krajowa. Potrącają 10% nadwyżki z 5000euro z uzupełniającej płatności krajowej. W praktyce to wygląda tak , że przy małej ilości zbóż to potrącenie zabierze nam całe UPO i nawet dobierze się do pozostałych płatności. Uważam, że skoro modulacja jest krajowa to powinna dotyczyć tylko płatności krajowych. Modulacja unijna 2,45365800% ( :blink: ) dotyczy tylko płatności z budżetu unii, a krajowa wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dokładnie jak pisze Rolnik 1973 u nas w grudniu dostali i najwięksi i mali gospodarze tak więc regóły nie ma i jakoś planuję sobie tak że jak dostanę w czerwcu to zasiane muszę mieć w marcu kwietniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dopłatę to trzeba traktować jako GRATIS zawsze się przyda najgorzej jak ktoś już ma dziurę na tą dopłatę i pieniądze potrzebne na wczoraj.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Moim skromnym zdaniem dopłaty powinny być dostarczone najpóźniej do końca marca, bo wiadomo na co one idą nawozy, ś.o.r, paliwo, mat. siewny itd. Jeszcze Ci więksi w razie biedy wynegocjują sobie termin do końca czerwca i ok. ale Ci co mają po 5-10ha to większe firmy nawet nie chcą z nimi rozmawiać i wogóle o jakimś terminie płatności (przynajmniej w mojej okolicy) i czasem różne sytuację losowe jakie mają miejsce,prowadzą do tego, iż dopłata nie zbędna a tu czasem w pole czas startować a dopłat nie ma.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Żeby było sprawiedliwie to dopłaty powinny być wypłacone w przeciągu kilkunastu dni ( bo tak to jednego roku dopłata co 6 miesiący a drugiego co 18 miesięcy).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Czasem tak jest, że ma ktoś odłożone na wiosnę ale czasem jak to bywa złośliwość martwych rzeczy jedna poważna awaria ciągnika i oszczędności diabli wzięli i wtedy niestety dopłaty stają się niezbędne do załatania dziury w budżecie.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dzisiaj przyszła decyzja. Niecałe 400zł potrącenia. No i 3ary zabrane z jednej działki ale to już tradycja że zabierają parę arów co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z kolegą który dostał decyzje 5 grudnia i do dziś ani grosza. U mnie 5 dni później i podobnie więc to jest różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego piszecie że unia ma czas do czerwca. Zawsze i co roku było że od decyzji 2 tygodnie i pieniądze na koncie a w tym roku to ja nie wiem co jest grane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

w małych GR jak ktoś ma tylko zboże to z reguły trzyma do wiosny żeby lepszą cene dostać czyli ma też jeden wpływ, w każdym razie w zeszłym roku przed świętami miałem kupiony nawóz i paliwo a teraz nici- bez dopłat nie ma z czego na wiosne wystartować taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

U mnie od początku uni decyzje między 25.11 a 6.12 i pięniądze zawsze po 1 marca. I gdzie tu 2 tyg od decyzji. W tym roku decyzja 5.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nigdy nie było tak że 2 tyg od decyzji muszą być pieniądze na kącie i nigdy nie bedzie tak że pieniądze do wszystkich trafią w kilkanascie dni bo to nie mozliwe .. czas jest do konca czerwca i bedą dawać tak po trochu termin długi .. nic nie poradzimy .. a teraz pomyslcie panowie co by było gdyby nie było dopłat


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Razor19945    0

Witam. Ja w tym roku dostałem decyzję około 4 czy też 6 grudnia i do tej pory cisza. Zawsze było tak że w przeciągu 2 tyg pieniądze były na koncie. W tym roku jest wszystko pomieszane nie miałem kontroli mam jakieś potracenia, i do tego piszą że będzie wypłacone w ratach. To nasz kraj tak wstrzymuje pieniądze dla rolników. Żaden z urzędników na pewno nie zdaje sobie sprawy jaka jest sytuacja polskiego rolnika na wsi. Zawsze rolnicy są stawiani na tor boczny ;/ zawsze na końcu.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj