Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2011-2013

2511 odpowiedzi na ten temat

#1521 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 23 listopad 2013 - 14:45

Dopłaty 2011-2013

Płatność RS za ptaszki na obszarze n2000 jest na koncie, decyzji papierowej nie dostałem.

Ja mam na łąkach które pozostały z czasów jak trzymali rodzice bydło.
Kwity od ornitologa, potem z nimi do doradcy RS którego np znajdziesz w ODRze a jak chcesz innego to na stronie CDR Brwinów masz listy uprawnionych (i doradców i ornitologów). Potem do wniosku o płatności dołączasz wniosek o RS - u nas jak wchodzisz w RS to doradca ODR wszystko wypełnia (nareszcie po kilku latach trafiłem na sensownego człowieka). Czekasz do 1 sierpnia i kosisz zgodnie z tym co masz w kwitach od doradcy.

Najlepsze że te płatności od kilku lat są wcześniej na kontach niż płatności JPO+UPO. Może jest to niewielki procent dochodu ale zawsze przed gwiazdką jakiś grosz jest bo z JPO+UPO to różnie bywa.

dzięki napisz proszę jak wyglądała sprawa z ornitologiem czy był na miejscu u ciebie na lakach czy mierzył powierzcznie czy robił zdjęcia jak z odpłatnością za opinie ornitologa czy płaciłeś mu od razu czy dopiero po otrzyma niu pieniążków w jaki terminie był u ciebie rano czy popołudniu i czy robił to na sztukejak to u was wygląda ornitolog z Kielc powiedział ze musi prowadzic obserwacje kilka dni jaki tam sa ptaszki tez mam N 2000 I 8 HA ŁAK W PARKU KRAJOBRAZOWYM POZDRAWIAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2011-2013 Dzisiaj, 21:53
  •  

#1522 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 23 listopad 2013 - 16:22

Dopłaty 2011-2013 Trochę ja napiszę o tym bo też mam parę ha w tym pakiecie. Otóż ornitolog musi być i za jego ekspertyzę płaci się 1000zł za 5ha (na początek płaciłem chyba 200zł za koszty dojazdów ornitologa a resztę kiedy znalazł ptaszki i wystawił ekspertyzę). Koszty ornitologa jeśli wykryje ptaszki które są uwzględnione w pakiecie są zwracane przy dopłatach. Ornitolog przyjeżdżał nad ranem jak jeszcze było ciemno i siedział ukryty wyszukując ptaków. Woj. podlaskie

#1523 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 17:59

Dopłaty 2011-2013

Trochę ja napiszę o tym bo też mam parę ha w tym pakiecie. Otóż ornitolog musi być i za jego ekspertyzę płaci się 1000zł za 5ha (na początek płaciłem chyba 200zł za koszty dojazdów ornitologa a resztę kiedy znalazł ptaszki i wystawił ekspertyzę). Koszty ornitologa jeśli wykryje ptaszki które są uwzględnione w pakiecie są zwracane przy dopłatach. Ornitolog przyjeżdżał nad ranem jak jeszcze było ciemno i siedział ukryty wyszukując ptaków. Woj. podlaskie

dzięki kolego za odpowiedz chce skorzystać z tego pakietu zobaczę jak będzie w 2014 w rolnosrodowiskowych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1524 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:04

Dopłaty 2011-2013 Też się zastanawiam, ale nie będzie zbyt kolorowo gdy ornitolog przyjedzie, pobada, pieniążki dostanie a ptaszków nie znajdzie.

#1525 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 listopad 2013 - 18:24

Dopłaty 2011-2013

Trochę ja napiszę o tym bo też mam parę ha w tym pakiecie. Otóż ornitolog musi być i za jego ekspertyzę płaci się 1000zł za 5ha (na początek płaciłem chyba 200zł za koszty dojazdów ornitologa a resztę kiedy znalazł ptaszki i wystawił ekspertyzę). Koszty ornitologa jeśli wykryje ptaszki które są uwzględnione w pakiecie są zwracane przy dopłatach. Ornitolog przyjeżdżał nad ranem jak jeszcze było ciemno i siedział ukryty wyszukując ptaków. Woj. podlaskie

tak było, do 5ha jest 1000 zł, zwracane w pierwszej płatności, powyżej 5ha jest więcej kasy a ile jest zwracane to nie pamiętam.
Mnie nie obchodziło czy był, kiedy był itp. Powiedziałem że potrzebuję opinii i już. Po wykonaniu wiem że był tam kszyk i czajka (są w kwitach) oraz derkacz ale że zależało mi na czasie to uwzględniono te dwa pierwsze bo podobno szybciej gniazdują od derkacza.

Też się zastanawiam, ale nie będzie zbyt kolorowo gdy ornitolog przyjedzie, pobada, pieniążki dostanie a ptaszków nie znajdzie.

ten co robił powiedział mi tak - jest woda->są ptaszki.

Ornitolog pomierzył powierzchni GPSem, porobił zdjęcia, to robił przy mnie. Ponoć obserwował 3 razy, tak wynika z dokumentacji. Przy tym nie byłem bo to już jego robota.
Nie pamiętam dokładnie ale płaciłem mu jak zrobił całość, wtedy podpisaliśmy umowę, kasa i dla mnie dokumentacja.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1526 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:30

Dopłaty 2011-2013 ja pikole jakie to wszystko chore :D
dopłaty rolonsrodowiskowe :rolleyes:
a do bobrów tez dopłacaja ?

#1527 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2013 - 19:46

Dopłaty 2011-2013 Orientuje się ktoś czy w tym roku będą rozsyłane decyzje?

#1528 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 20:11

Dopłaty 2011-2013 Jesli miałeś niezgodności np w wielkości działki to decyzje powinieneś dostać a jeśli wszystko było ok to nie rozsyłają

:) :)

#1529 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 22:35

Dopłaty 2011-2013

ja pikole jakie to wszystko chore :D
dopłaty rolonsrodowiskowe :rolleyes:
a do bobrów tez dopłacaja ?

albo nic nie masz wspólnego z rolnictwem albo ochrone srodowiska masz za nic jeżeli nie będziemy dbac o srodowisko daleko nie zajdziemy bo za pare lat chronione gatunki ptaków będziemy oglądac w książkach nic za darmo nam nie daja ,żeby przystapic do programu trzeba postepowac zgodnie z cała procedura wymogów dla danego pakietu przy ptakach ważne jest okres legowy nie znam się dokładnie mam zamiar kosic po okresie legowym przestrzegac zaleceń pakietu co do nawożenia i srodków ochrony roślin od 2005-2009 miałem program rolnośrodowiskowy ale wtedy pakietów było znacznie mniej

#1530 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 00:40

Dopłaty 2011-2013 błagam cie, ty wierzysz w te bzdury co piszesz ? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1531 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 06:30

Dopłaty 2011-2013 a co jest warta ta trawa koszona w sierpniu? Pod koniec sierpnia 3 pokos się zbiera. Unia zrobiła pranie mózgu niektórym. Ptaki mają dosyć miejsca na miedzach przy rowach.

#1532 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 08:02

Dopłaty 2011-2013 Wszystko zależy jaka. Ja dzięki temu mam za darmo paszę, bo ktoś skosi na swój koszt (bo i tak musi, a orkanem to więcej paliwa niż zwykłą kosiarką) a ja tylko przewracam, prasuję i zabieram. Dla mnie dobry układ. Siano też nie najgorsze.

Edytowany przez grzepo, 24 listopad 2013 - 08:08.

#1533 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 24 listopad 2013 - 11:17

Dopłaty 2011-2013

albo nic nie masz wspólnego z rolnictwem albo ochrone srodowiska masz za nic jeżeli nie będziemy dbac o srodowisko daleko nie zajdziemy bo za pare lat chronione gatunki ptaków będziemy oglądac w książkach nic za darmo nam nie daja ,żeby przystapic do programu trzeba postepowac zgodnie z cała procedura wymogów dla danego pakietu przy ptakach ważne jest okres legowy nie znam się dokładnie mam zamiar kosic po okresie legowym przestrzegac zaleceń pakietu co do nawożenia i srodków ochrony roślin od 2005-2009 miałem program rolnośrodowiskowy ale wtedy pakietów było znacznie mniej

Ale tak działa natura- dowiedz się ile w ciągu roku z różnych powodów znika gatunków zwierząt na świecie a świat dalej funkcjonuje Człowiek ma za mało wiedzy aby zrozumieć zasadę tego działania - swego czasu w jakimś parku w USA odstrzeliwano wilki aby ochronić zagrożone sarny - efekt był taki że namnożyło się ich tyle że zagroziło to istnieniu całego parku bo wszystko zjadały U nas podobnie dzieje się z bobrami A te wszystkie dopłaty ekologiczne są na tyle nieskoordynowane i niespójne że wcale nie wiadomo jaki to da efekt

#1534 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 12:09

Dopłaty 2011-2013

a co jest warta ta trawa koszona w sierpniu? Pod koniec sierpnia 3 pokos się zbiera. Unia zrobiła pranie mózgu niektórym. Ptaki mają dosyć miejsca na miedzach przy rowach.

Nic nie jest warta, jednak zaproponuj mi co mam zrobić z prawie 3,5ha łąk, w dzierżawę nie dam bo każdy weźmie ale za darmo albo z łaski podatek zapłaci. Jak tak to wolę wziąć JPO+PZ+RS (830,30+238,93+1370=2439,23 zł z hektara) i trawę okranem przeciąć a pierwszy deszcz sprawi że ją wbije w ziemię.
2,4tysia odjąć podatek i koszenie to i tak sporo zostaje Szczególnie że cała praca to pamiętać o złożeniu wniosku na wiosnę razem z tym od dopłat bezpośrednich i 1-5 sierpnia wykosić a jeszcze we wrześniu znajomy zrobi jeden pokos.

PS: My robiliśmy 4 pokosy jak było bydło.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#1535 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 12:32

Dopłaty 2011-2013 no i konkretnie napisałeś nie chodzi tu o żadne chronienie ptaków tylko o kasę bez wysiłku. Ty korzystasz z tego przy okazji bo większość kasy z tego programu idzie do ludzi którzy nie mają nic wspólnego w rolnictwem tylko posiadają ogromne obszary łąk. Właśnie dla nich jest ten program. Wymogi prawie żadne a kasa duża.

#1536 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 13:49

Dopłaty 2011-2013 To i ja się wypowiem o tych ptaszkach skoro już wyżej o nich pisałem. Mam 5 ha łąk, które znajdują się w obok dosyć dużej strugi. Drenacja już dawno tam nie działa i co roku jest tam mokro jak cholera. Kosić przeważnie kosi się pod koniec czerwca i z całego tego terenu zbieram jeden pokos na sezon. Na więcej z tych łąk liczyć nie mogę. Więc nic mi nie szkodzi poczekać te dodatkowe trzydzieści pare dni na koszenie, na dodatek będzie pakiet rolnośrodowiskowy, a i ptaszki sobie dzięki temu będą lepiej żyły. ;)

#1537 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 14:26

Dopłaty 2011-2013 no to niestety zbierasz byle co z tego pola bo w końcu czerwca to masz słomę i nasiona tak naprawdę a nie paszę.

Ja na tych ptaszkach czekam aby dokonać konserwacji urządzeń melioracyjnych bo jak kupiłem to było podmoknięte, dwa lata męczę urzędnika i powoli jakoś idzie, podejrzewam że jak skończy on swoją pracę to będzie już po 5 letnim zobowiązaniu RS a ja będę miał czyściutkie rowy ;)
Może kiedyś wróci się do utrzymywania bydła to będzie jak znalazł ;)
Wbrew pozorom można dokonywać bieżącej konserwacji urządzeń melioracyjnych czyli wg mnie czyścić rowy zwykłą koparką ;)

W Twojej sytuacji kupiłbym sączka w kokosie (nawet tym PE) i go położył obok starej drenacji i miałbyś 5ha łąki/pastwiska i te 4 pokosy w roku (z działki przy rzece tyle zbieraliśmy). Masz teraz ekstra kasę z ptaszków to zainwestuj w sączek i koparkę, faktury przedłożysz w U.Gminy i dostaniesz ulgę w podatku rolnym (1/4 poniesionych kosztów).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#1538 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 18:30

Dopłaty 2011-2013 ONW zawsze było w październiku a teraz przysłali decyzję że na dwóch działkach po ileś tam arów mi ucinają. Orientuje się ktoś czy teraz długo będzie trzeba czekać na przelewy ? Co raz to większe złodziejstwo, do podatku to coraz ziemi przybywa nie wiem skąd a do dopłat ubywa. Chyba pisaliście że w tym roku ma nie być modulacji, a tu bach, parę dni przed rozpoczęciem wypłat mówią w agrobiznesie że jednak ma być.

#1539 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 18:41

Dopłaty 2011-2013

Wbrew pozorom można dokonywać bieżącej konserwacji urządzeń melioracyjnych czyli wg mnie czyścić rowy zwykłą koparką ;)

W Twojej sytuacji kupiłbym sączka w kokosie (nawet tym PE) i go położył obok starej drenacji i miałbyś 5ha łąki/pastwiska i te 4 pokosy w roku (z działki przy rzece tyle zbieraliśmy). Masz teraz ekstra kasę z ptaszków to zainwestuj w sączek i koparkę, faktury przedłożysz w U.Gminy i dostaniesz ulgę w podatku rolnym (1/4 poniesionych kosztów).

Możesz sprecyzować z tą ulgą podatkową po oczyszczeniu rowów na własny koszt? Praktykowałeś coś takiego ? Do furii doprowadza mnie ile kasy kasy muszę co roku oddawać w podatkach. Macie jakieś inne pomysły na ulgi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1540 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 29 listopad 2013 - 19:11

Dopłaty 2011-2013 A można łąki prysnąć randapem by ze 2 lata nie kosić i mieć spokój, czy to wbrem agencji i wymogom? Żadnych eko i rolnośrodowiskowych nie mam tylko podstawowe +onw