SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmervip    78

Jesli miałeś niezgodności np w wielkości działki to decyzje powinieneś dostać a jeśli wszystko było ok to nie rozsyłają


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

ja pikole jakie to wszystko chore :D

dopłaty rolonsrodowiskowe :rolleyes:

a do bobrów tez dopłacaja ?

albo nic nie masz wspólnego z rolnictwem albo ochrone srodowiska masz za nic jeżeli nie będziemy dbac o srodowisko daleko nie zajdziemy bo za pare lat chronione gatunki ptaków będziemy oglądac w książkach nic za darmo nam nie daja ,żeby przystapic do programu trzeba postepowac zgodnie z cała procedura wymogów dla danego pakietu przy ptakach ważne jest okres legowy nie znam się dokładnie mam zamiar kosic po okresie legowym przestrzegac zaleceń pakietu co do nawożenia i srodków ochrony roślin od 2005-2009 miałem program rolnośrodowiskowy ale wtedy pakietów było znacznie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a co jest warta ta trawa koszona w sierpniu? Pod koniec sierpnia 3 pokos się zbiera. Unia zrobiła pranie mózgu niektórym. Ptaki mają dosyć miejsca na miedzach przy rowach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Wszystko zależy jaka. Ja dzięki temu mam za darmo paszę, bo ktoś skosi na swój koszt (bo i tak musi, a orkanem to więcej paliwa niż zwykłą kosiarką) a ja tylko przewracam, prasuję i zabieram. Dla mnie dobry układ. Siano też nie najgorsze.

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

albo nic nie masz wspólnego z rolnictwem albo ochrone srodowiska masz za nic jeżeli nie będziemy dbac o srodowisko daleko nie zajdziemy bo za pare lat chronione gatunki ptaków będziemy oglądac w książkach nic za darmo nam nie daja ,żeby przystapic do programu trzeba postepowac zgodnie z cała procedura wymogów dla danego pakietu przy ptakach ważne jest okres legowy nie znam się dokładnie mam zamiar kosic po okresie legowym przestrzegac zaleceń pakietu co do nawożenia i srodków ochrony roślin od 2005-2009 miałem program rolnośrodowiskowy ale wtedy pakietów było znacznie mniej

Ale tak działa natura- dowiedz się ile w ciągu roku z różnych powodów znika gatunków zwierząt na świecie a świat dalej funkcjonuje Człowiek ma za mało wiedzy aby zrozumieć zasadę tego działania - swego czasu w jakimś parku w USA odstrzeliwano wilki aby ochronić zagrożone sarny - efekt był taki że namnożyło się ich tyle że zagroziło to istnieniu całego parku bo wszystko zjadały U nas podobnie dzieje się z bobrami A te wszystkie dopłaty ekologiczne są na tyle nieskoordynowane i niespójne że wcale nie wiadomo jaki to da efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
a co jest warta ta trawa koszona w sierpniu? Pod koniec sierpnia 3 pokos się zbiera. Unia zrobiła pranie mózgu niektórym. Ptaki mają dosyć miejsca na miedzach przy rowach.
Nic nie jest warta, jednak zaproponuj mi co mam zrobić z prawie 3,5ha łąk, w dzierżawę nie dam bo każdy weźmie ale za darmo albo z łaski podatek zapłaci. Jak tak to wolę wziąć JPO+PZ+RS (830,30+238,93+1370=2439,23 zł z hektara) i trawę okranem przeciąć a pierwszy deszcz sprawi że ją wbije w ziemię.

2,4tysia odjąć podatek i koszenie to i tak sporo zostaje Szczególnie że cała praca to pamiętać o złożeniu wniosku na wiosnę razem z tym od dopłat bezpośrednich i 1-5 sierpnia wykosić a jeszcze we wrześniu znajomy zrobi jeden pokos.

 

 

PS: My robiliśmy 4 pokosy jak było bydło.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no i konkretnie napisałeś nie chodzi tu o żadne chronienie ptaków tylko o kasę bez wysiłku. Ty korzystasz z tego przy okazji bo większość kasy z tego programu idzie do ludzi którzy nie mają nic wspólnego w rolnictwem tylko posiadają ogromne obszary łąk. Właśnie dla nich jest ten program. Wymogi prawie żadne a kasa duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

To i ja się wypowiem o tych ptaszkach skoro już wyżej o nich pisałem. Mam 5 ha łąk, które znajdują się w obok dosyć dużej strugi. Drenacja już dawno tam nie działa i co roku jest tam mokro jak cholera. Kosić przeważnie kosi się pod koniec czerwca i z całego tego terenu zbieram jeden pokos na sezon. Na więcej z tych łąk liczyć nie mogę. Więc nic mi nie szkodzi poczekać te dodatkowe trzydzieści pare dni na koszenie, na dodatek będzie pakiet rolnośrodowiskowy, a i ptaszki sobie dzięki temu będą lepiej żyły. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no to niestety zbierasz byle co z tego pola bo w końcu czerwca to masz słomę i nasiona tak naprawdę a nie paszę.

 

Ja na tych ptaszkach czekam aby dokonać konserwacji urządzeń melioracyjnych bo jak kupiłem to było podmoknięte, dwa lata męczę urzędnika i powoli jakoś idzie, podejrzewam że jak skończy on swoją pracę to będzie już po 5 letnim zobowiązaniu RS a ja będę miał czyściutkie rowy ;)

Może kiedyś wróci się do utrzymywania bydła to będzie jak znalazł ;)

Wbrew pozorom można dokonywać bieżącej konserwacji urządzeń melioracyjnych czyli wg mnie czyścić rowy zwykłą koparką ;)

 

W Twojej sytuacji kupiłbym sączka w kokosie (nawet tym PE) i go położył obok starej drenacji i miałbyś 5ha łąki/pastwiska i te 4 pokosy w roku (z działki przy rzece tyle zbieraliśmy). Masz teraz ekstra kasę z ptaszków to zainwestuj w sączek i koparkę, faktury przedłożysz w U.Gminy i dostaniesz ulgę w podatku rolnym (1/4 poniesionych kosztów).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

ONW zawsze było w październiku a teraz przysłali decyzję że na dwóch działkach po ileś tam arów mi ucinają. Orientuje się ktoś czy teraz długo będzie trzeba czekać na przelewy ? Co raz to większe złodziejstwo, do podatku to coraz ziemi przybywa nie wiem skąd a do dopłat ubywa. Chyba pisaliście że w tym roku ma nie być modulacji, a tu bach, parę dni przed rozpoczęciem wypłat mówią w agrobiznesie że jednak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

 

Wbrew pozorom można dokonywać bieżącej konserwacji urządzeń melioracyjnych czyli wg mnie czyścić rowy zwykłą koparką ;)

 

W Twojej sytuacji kupiłbym sączka w kokosie (nawet tym PE) i go położył obok starej drenacji i miałbyś 5ha łąki/pastwiska i te 4 pokosy w roku (z działki przy rzece tyle zbieraliśmy). Masz teraz ekstra kasę z ptaszków to zainwestuj w sączek i koparkę, faktury przedłożysz w U.Gminy i dostaniesz ulgę w podatku rolnym (1/4 poniesionych kosztów).

 

Możesz sprecyzować z tą ulgą podatkową po oczyszczeniu rowów na własny koszt? Praktykowałeś coś takiego ? Do furii doprowadza mnie ile kasy kasy muszę co roku oddawać w podatkach. Macie jakieś inne pomysły na ulgi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

A można łąki prysnąć randapem by ze 2 lata nie kosić i mieć spokój, czy to wbrem agencji i wymogom? Żadnych eko i rolnośrodowiskowych nie mam tylko podstawowe +onw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

z tymi ulgami na podatek za poniesione koszty przy inwestycji wszystko zależy jakie ma podejście burmistrz,decyzję dzisiaj dostałem pomnieszoną bo przekroczyłem 2 tyś.euro dość dziwne bo poprzednie dopłaty też przekroczyły tę kwotę i nic nie było ujmowane, spotkał się ktoś z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

 

 

Możesz sprecyzować z tą ulgą podatkową po oczyszczeniu rowów na własny koszt? Praktykowałeś coś takiego ? Do furii doprowadza mnie ile kasy kasy muszę co roku oddawać w podatkach. Macie jakieś inne pomysły na ulgi?

zbuduj obore albo chlewnie to będziesz miał ulgę 25% z kosztów. Tylko nie możesz tego robić na kredyt wszystko za gotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

z tymi ulgami na podatek za poniesione koszty przy inwestycji wszystko zależy jakie ma podejście burmistrz,decyzję dzisiaj dostałem pomnieszoną bo przekroczyłem 2 tyś.euro dość dziwne bo poprzednie dopłaty też przekroczyły tę kwotę i nic nie było ujmowane, spotkał się ktoś z tym?

dyscyplina finansowa pow 2k euro -standard w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

możesz to rozwinąć?zdecydowana większość ma dopłaty powyżej tej kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeczytałbyś kilka stron wcześniej. Ja i kilka innych osób pisało o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ONW to pomoc krajowa, więc nie powinna być liczona. Dyscyplina jest wprowadzona w całej Unii, bo to w unijnym budżecie brakuje pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Jesli miałeś niezgodności np w wielkości działki to decyzje powinieneś dostać a jeśli wszystko było ok to nie rozsyłają

 

Rozsyłają :mellow: Ja nie mialem żadnej poprawki a dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Miała być modulacja mała około 2,5% a dokładają więcej niz w tamtym roku 10%- pow 5tys euro a dla tych co mają powyżej 300tys euro tylko 4%. Była mowa,że nie bedzie istotnego zmniejszenia dopłat. Cicho sza wszystko aż do samego końca tak nas traktuje PO PSL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Dwa tygodnie temu miałem kontrolę z RŚ. Jak wiadomo jak sie ma kontrolę to kase przelewają na samym końcu. Czy dopłaty bezpośrednie i onw normalnie dostane (zawsze było to przełom grudnia/stycznia) czy dopiero na końcu( kwiecień/czerwiec) ????


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj