SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mocher    8

dzisiaj poszło parę $$$ także można sprawdzać konta kto został szczęśliwcem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dziś w agrobiznesie głos zabrał sam szeryf Kalemba, owszem przyznał ze wypłaty kuleją i w grudniu wypłacono zaledwie 1,5 mld. ale wszystko jest na dobrej drodze i w styczniu już zostanie wypłacone ponad 4,5 mld. a do końca lutego zrealizują 70% wniosków. Ciekawe kiedy będzie następne sprostowanie? swoją drogą czy nie lepiej byłoby zrobić coś dobrze a później się chalić, niż najpierw dużo obiecywać a potem robić głupią minę do złej gry?

tutaj z tego miejsca jako plantator tytoniu proszę pana ministra o nie wprowadzanie opinii publicznej w błąd ponieważ powinien wiedzieć ze kilkadziesiąt tysięcy plantatorów tytoniu otrzyma dopłaty wszelkiego rodzaju czy obszarówka czy cukrowa czy Rś czy niezwiązana w moim przypadku będzie to 5 rodzai dopłat po zliczeniu skupu tytoniu co jest zastosowane po raz pierwszy czyli po 31 marca co zaskutkuje wypłatą kwiecień maj czerwiec a najpewniej maj czerwiec tak więc napewno nie wszyscy dostana pieniądze przed wyjściem w pole


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tjun    0

tjun i jak z wypełnianiem przez neta nie ma problemów z mapkami lub innych problemów. chciałem w zeszłym roku też tak wypełnić tylko że straszyli że system wypełniania mapek nie do konca dopracowany ipt.

 

 

Również się bałem wypełnić przez internet, w biurze powiedzieli mi, że oni tego jeszcze nie rozkminili tak do końca i mają z tym problemy (przeważnie z drukowaniem tego wniosku, przeglądaniem itd) mimo to złożyłem. Problemów większych jako tako nie ma. Trzeba solidnie przeczytać instrukcję. Najwięcej problemów chyba sprawia narysowanie i dopasowanie powierzchni gruntów. Ku zdziwienio kolego wlkpmder dziś dostałem RŚ. A już bałem się, że coś źle wypełniłem. Według mnie jest to bardzo dobry pomysł, bo teraz przy wypełnianiu wniosku masz wszystko na tacy (nie trzeba ponownie rysować tylko jest to już w bazie, chyba że grunt jakiś doszedł) zaoszczędza się czas, latanie po doradcach i pieniążki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Dzisiaj dostałem kasę za RS. Lubelskie

Edytowano przez mati0907

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

W tym roku wyjątkowo szybko mi kaskę przelali.

ONW miałem na początku grudnia a w sobotę dopłatę główną.

Tak przeważnie miałem w lutym a 2 lata temu w kwietniu.

Nie wiem czy kupować nawóz czy czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja górskie dostałem pod koniec listopada a obszarówki ani słychu ani widu Powiat.Olkusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Dzis byłem w BP w Lublinie i pytałem o dopłaty to Pani powiedział,że od dowództwa dostali informację iż przelewy będą realizowane od 10 stycznia.Oby była to większa ilość niż w grudniu czego Wam i sobie życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Ja tylko ONW dostałam 17 października a pozatym na razie nic więcej. A ostatnie dwa lata zawsze w grudniu kasa była z bezpośrednich. Kujawsko Pomorskie.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Decyzji z RS nie dostanę bo podobno nie wysyłają tak mi odpowiedzieli w AR . Ale naliczone do wypłacenia podobno mam. tylko decyzja z ONW bedzie bez zmiany .

 

Czy ktoś dostał już kasę po nowym roku na konta . Wypłacana już czy czekają do 15 jak koledzy piszą. Bo ,nie w agencji powiedziano ze do 20 wszystkie naliczania z2012 maja być wysłane już na konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haef    0

dzisiaj 18.00 dostałem

 

warm-maz. za przeprosze

niem

 

niby nie czekają na nic . h..j ich jeden wie jak to u nich idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U nas też zaczynają już spływać pół wioski już dostały więc pewnie do końca tygodnia będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Z jakiego rejonu WLKP jesteś jeśli można wiedzieć jaki areał ?

 

powiat Turek powierzchnia trochę ponad 20ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A więc dziś spore zdziwko,ponieważ pojawiła się decyzja,a w agencji nieuki siedzą,bo pytałem czy jak obejmuje mnie modulacja to czy dostane decyzję to powiedzieli,że nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tam gdzie modulacja i gdzie jakiekolwiek zmiany w dopłatach to decyzja będzie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Ja nawet jeszcze decyzji nie dostałem a o kasie nawet nic nie słychać :/ A jak tam w u innych userów z Lubelskiego ?


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Ja decyzje na wszystko dostałem bez żadnych modulacji a we wniosku też nic nie zaznaczałem, może dlatego że pierwszy raz dopłaty dostaję. Kasa za ONW w październiku a RS w tym tygodniu. Obszarówki nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie pochodze z oklic przemysla i mam pytanie nie dostalem jeszcze decyzji z doplat z agencji i mam takie pytanie czy moge to gdzies i jakos sprawdzic?

Edytowano przez zibi16245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

W swoim biurze powiatowym, zapytaj na jakim etapie jest rozpatrywanie Twojego wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj