Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2011-2013

2511 odpowiedzi na ten temat

#561 Share LukaszT6030

LukaszT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:26

Dopłaty 2011-2013 Dokładnie kolego, zlikwidować dopłaty a zrekompensować to odpowiednimi cenami za towary jakie odstawiamy. Wszystko drożeje i to nieraz po kilka razy a cena np. trzody chlewnej od kilku lat w tych samych granicach, co najwyżej minimalne podwyżki od cen maksymalnych,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2011-2013 Dzisiaj, 11:24
  •  

#562 Share mareckii2006

mareckii2006

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:48

Dopłaty 2011-2013 Oczywiscie,najlepiej zlikwidowac doplaty, a podniesc nasze ceny;ewentualnie wrocic do takich cen ropy,nawozow ,jakie byly zanim zaczely sie doplaty. Prawda jest taka,ze doplaty wcale nie sa dla nas,tylko przechodzac przez nasze rece napedzaja caly sektor gospodarki(wymienione wczesniej nawozy,czy ŚOR).
@pawelol111 jesli chodzi o kredyty,kiedys tez nastawilem sie ze do konca lutego wplyna doplaty,wiec splace kredyt. Dobrze ze w ostatniej chwili skołowałem wtedy inną kase,bo czekajac na te doplaty zostałbym z palcem w ...(wiesz gdzie). Od tej pory nie uwzgledniam doplat w zadnych planach finansowych,przynajmniej tych terminowych,bo mozna sie niezle przejechac ,no i nerwy stracic...

#563 Share andrzejl

andrzejl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 luty 2012 - 12:58

Dopłaty 2011-2013 LukaszT6030 nie informują o kontroli na miejscu. Przypadkowo zobaczyłem ,że ktoś po polu chodzi.
Kontrola polegała na pomiarach powierzchni działek i robieniu zdjęć odkrytego szpadlem kawałka ziemi
i fotografowanie całej działki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2012 - 15:21

Dopłaty 2011-2013 U mnie decyzja leży od 13 stycznia, a kasy jak nie było tak nie ma.

#565 Share ice2006

ice2006

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,ekologia,sport,technika rolnicza i nie tylko

Napisany 24 luty 2012 - 22:11

Dopłaty 2011-2013 najlepiej u mnie było kontrole miałem 2 lutego i mieli mi za 2 góra 3 dni przywieżć protokół do podpisania a tu kicha zjawił sie tylko jeden gościu co był na kontroli 22 bo drugi sobie poszedł na urlop , przywiózł mi papiery do podpisania niby to był protokół z kontroli ale nie zostawł bo jeszcze musi coś tam uzupełnić miał podrzucić pod koniec tygodnia no i tak mi sie wydawało że to będzie dzisiaj ale sie jakoś nie zjawił a najlepsze jest toże dostawałem listy z arimr najpierw że wniosek z działalności rolnośrodowiskowej zostanie rozpatrzony do końca grudnia potem do końca stycznia a teraz do końca lutego,panowie to jest poprostu śmiech na sali jaja sobie robią czy co najbardziej to mnie wkurzy gościu co mnie kontrolował ten co poszedł na urlop mówi że on musi od poniedziałku do piątku charować a rolnicy sobie w zime odpoczywają a kasa na konto wpływa.

ps a na protokole kazał mi napisać że protokół otrzymałem 3 lutego

#566 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 26 luty 2012 - 09:04

Dopłaty 2011-2013 no i stało się, dziś w programie rolniczym powiedzieli że od tego roku gospodarstwa które otrzymają powyżej 5 tyś EURO dopłat będą potrącać 10% , takie moje pytanie, czy jak się deklaruje działki do dopłat to czy one muszą być potwierdzane dokumentem że są moje czy dzierżawione, chodzi mi po głowie by zakombinować by wujek kilka ha moich wpisał do swojego wniosku i wziął dopłaty na siebie, tak bym ja i on się mieścił w tych 5tyś euro , to czy on będzie musiał okazać dokument że albo kupił , albo dzierżawi ode mnie , czy chodzi o to aby tylko się działki nie zdublowały, (żeby wszystko zostało po staremu, tylko żeby dopłaty dostał wujo) jak ktoś zrozumiał o co mi chodzi proszę o radę kogoś z wiedzą

#567 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 26 luty 2012 - 09:12

Dopłaty 2011-2013 Agencji to nic nie interesuje czyja to jest ziemia. problem pojawia się wtedy gdy na jedną tą sama działkę złożą 2 osoby, wtedy jest to weryfikowane i osoba która nie ma do tej działki praw zostanie ukarana.
Z Twojego profilu wynika, że jesteś Młodym Rolnikiem, więc nie wiem co do Premii miałes zadeklarowane na ilu ha będziesz gospodarował lub kupiłeś grunty na kredyt preferencyjny i nie możesz ich dzierżawić.... więc w twoim przypadku bym nie ryzykował.

Edytowany przez Darekpol, 26 luty 2012 - 09:14.

#568 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 26 luty 2012 - 09:33

Dopłaty 2011-2013

Agencji to nic nie interesuje czyja to jest ziemia. problem pojawia się wtedy gdy na jedną tą sama działkę złożą 2 osoby, wtedy jest to weryfikowane i osoba która nie ma do tej działki praw zostanie ukarana.
Z Twojego profilu wynika, że jesteś Młodym Rolnikiem, więc nie wiem co do Premii miałes zadeklarowane na ilu ha będziesz gospodarował lub kupiłeś grunty na kredyt preferencyjny i nie możesz ich dzierżawić.... więc w twoim przypadku bym nie ryzykował.

masz rację, jestem w d....e, na 5 lat

#569 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 26 luty 2012 - 09:41

Dopłaty 2011-2013 Gdybyś nie był zobowiązany biznesplanem z młodego rolnika to byś mógł tak zakombinować,czemu nie. agencja nie wymaga do dopłat aktu notarialnego ani żadnych umów, zgłaszasz dane działki i tyle, a tak musisz 5 lat odczekać, ja też sie skusiłem na ,,młodego" i teraz takie kombinacje odpadają.

#570 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 26 luty 2012 - 11:52

Dopłaty 2011-2013 jak dobrze w tej sytuacji,że ziemię posiadam od 2004r i dopłaty pobieram na siebie i ojciec na siebie-napewno zaje.....by nam 10% za friko. Swego czasu jak poszedłem do pracy chciałem ojcu "wydzierżawić" swoją ziemię żeby w razie zwolnienia mieć prawo do kuroniówki-jak dobrze,żę zostało po staremu :P :P

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 26 luty 2012 - 16:53

Dopłaty 2011-2013

Gdybyś nie był zobowiązany biznesplanem z młodego rolnika to byś mógł tak zakombinować,czemu nie. agencja nie wymaga do dopłat aktu notarialnego ani żadnych umów, zgłaszasz dane działki i tyle, a tak musisz 5 lat odczekać, ja też sie skusiłem na ,,młodego" i teraz takie kombinacje odpadają.

Czyli wytarczy złożyć do akencji np. sąsiada mapki jeśli sąsiad nam da i agencji to wystarcza? Przecież tam będą dane sąsiada w jaki sposób je zmienić?

Nie wiem jak to jest normalnie ale przy młodym rolniku chcą umowę dzierżawy poświadczoną przez notariusza lub gminę itp. i do tego mapki potem
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#572 Share supermichal13

supermichal13

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze Motoryzacja, rolnictwo, robienie filmów rolniczych.

Napisany 26 luty 2012 - 17:45

Dopłaty 2011-2013 Mam takie pytanie bo jest już koniec lutego a my jeszcze nie dostaliśmy nawet potwierdzenia na dopłaty

A oglądałem w Agrobiznesie ze jak do konca listu nie przyjdzie dotacja to ma przyjc list
jaki jest powut braku dotaci.

Ale tego nawet niema
Zapraszam na kanał na YT http://www.youtube.c...13?feature=mhee

#573 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 26 luty 2012 - 20:16

Dopłaty 2011-2013 Do agencji żeby dostać dopłatę to nie musisz mieć nawet mapki, poprostu dopisujesz dane działki do tabelki razem ze swoimi działkami. A mapkę do tej nowej działki przyślą ci w następnym roku. Tak właśnie jest jak kupujesz nową ziemię albo dodzierżawiasz i bierzesz dopłaty. Warunek jest tylko jeden. W tym samym roku właściciel danej działki nie może złożyć wniosku o dopłatę do tej działki co ty bo wtedy lipa <_< .

#574 Share Jacooo

Jacooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 26 luty 2012 - 23:02

Dopłaty 2011-2013

Drodzy Rolnicy, czy słyszeliście ,że nasz rząd zamierza obniżyć o 10% dopłaty bezpośrednie tym rolnikom którzy dostają rocznie powyżej 5tys euro dopłat? Jeśli wiecie coś więcej na ten skandaliczny temat proszę piszcie.

http://www.ppr.pl/artykul-nizsze-platnosci-uzupelniajace-dla-rolnikow-167384-dzial-17.php

Tu są dokładniejsze informacje a propo zmiejszenia doplat bezposrednich my w szczecinie zaczynamy strajk koło bramy byłej stoczni szczecińskiej 29.02.12 o 11.00 zachęcem innych agrofotowiczów do przyłączenia się, a jak tam w innych częściach Polski tez będą strajki niczym z ACTA?

Klub Posiadaczy Kumurunów

#575 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 26 luty 2012 - 23:14

Dopłaty 2011-2013

Mam takie pytanie bo jest już koniec lutego a my jeszcze nie dostaliśmy nawet potwierdzenia na dopłaty

A oglądałem w Agrobiznesie ze jak do konca listu nie przyjdzie dotacja to ma przyjc list
jaki jest powut braku dotaci.

Ale tego nawet niema

My też taką sytuację mieliśmy, Dokładnie 23 lutego ojczulek był w ARiMR w tej sprawie, pani sprawdziła i się okazało że 14 wysłali decyzję. Poczta działa jak działa, niestety, nic nie poradzisz. Na szczęście w piątek dostaliśmy decyzję. Nam powiedzieli wtedy że praktycznie każdy kto nie ma wstrzymanej wypłaty(wyjaśnienia po kontrolach, odwołania itp) to już miał do połowy lutego naliczoną płatność. Ci co mają odroczki dostaną listy.

#576 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 27 luty 2012 - 15:48

Dopłaty 2011-2013 kiedy mają iść kolejne przelewy?

#577 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 27 luty 2012 - 17:06

Dopłaty 2011-2013 Decyzję dostałem razem z ojcem , tego samego dnia 5 tygodni temu . Jego kasa wpłynęła 2 tyg temu a u mnie cisza.
wschodni koniec mazowsza.

#578 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 27 luty 2012 - 17:23

Dopłaty 2011-2013 My dostalismy tylko rolnośrodowiskowe ,a dopłat bezpośrednich jak i cukrowych nima ;[ .Panowie czy może być to związane z zakupem nowych gruntów które wpisaliśmy w płatności ,dodam że kontroli nie mieliśmy a wszyscy znajomi już kase dostali?

mareckii2006
Nikt Ci do tamtych cen nie wróci,moim zdaniem powinni zainteresować się Zakładami Azotowymi i nie tylko ,mają czysty monopol ,robią co chcą z nami .Szary robotnik
w Kędzierzynie -Koźlu zarabia 5000tyś .I tu jest pies pogrzebany ;)

#579 Share mareckii2006

mareckii2006

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 luty 2012 - 17:58

Dopłaty 2011-2013 5tys...do życia z amało,do śmierci za dużo,jak to ładnie się mawia.
Zdaję sobie sprawe,że nikt nie wroci do tamtych cen. Dlatego trzeba się jakoś ogarnąć i prosperować ,póki nie ma tych "wielkich"dopłat,a nie tylko biadolić ,że kasy nie przysyłają;)
A co do kasy,dziś decyzja RŚ,pieniążki rownież dziś na koncie(szok):) Reszty ani widu,ani słychu;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 27 luty 2012 - 20:25

Dopłaty 2011-2013 mareckii2006
Ja tam nie biadole tylko nie ogarniam tematu zawsze dopłaty mieliśmy do końca lutego a w tym roku -lipa :P ,nie wiem czym to jest spowodowane-czy nie czasem zakupem ziemi ,nikt mi nie chce w ARIMR powiedzieć.Nawozy ,paliwo ,ŚOR mam więc bidy nie ma i troche pszenicy mam do sprzedania ale czekam na lepszą cene ;)