Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2011-2013

2511 odpowiedzi na ten temat

#261 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:27

Dopłaty 2011-2013 Tyle że jak znam życie więksi cwaniacy wykażą niższy dochód.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2011-2013 Dzisiaj, 17:28
  •  

#262 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:30

Dopłaty 2011-2013 I koło się zamyka? :) chyba nie ma idealnego rozwiązania, ale podatek dochodowy byłby najbliższy sprawiedliwemu rozwiązaniu tego problemu.

#263 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:36

Dopłaty 2011-2013 Tak napewno Ci co po nocach pracuja płacili by jeszcze wieksze podatki a co nic nie robia i teraz nie płaca to nic by nie płacili po wprowadzeniu dochodowego (teraz wszyscy płaca gruntowy a po wprowadzeniu dochodowego u mnie na wsi płaciło by trzech] taka zacheta do pracy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:43

Dopłaty 2011-2013 a moim zdaniem powinno oddzielić gospodarstwa które nic nie produkują i pozbawić je dopłat. Teraz promuje się gospodarstwa ekstensywne i te które nic nie produkują. Wiele osób dobrze żyje z tego że mają ogromne obszary ziemi która nie jest uprawiana tylko koszona raz w roku. Nie wiem jaki jest sens dotowania czegoś takiego. To tak jakby ktoś mający ogromną pusta hale produkcyjną żył sobie dobrze z tego że ja ma. Oczywiście nie bronię nikomu mieć nawet i 1000ha odłogu ale po co mu dawać dopłaty?

#265 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:44

Dopłaty 2011-2013 nie ilość ha nie odzwierciedla dochodu i na pewno podatek od dochodu byłby sprawiedliwy, tylko nie którzy są tak cwani, że w rozliczeniach podatkowych dochodu nie mają!i żeby nie było tak że to oni nie będą chodzić do gopsu no bo przecież dochodu nie mają! co jest dla mnie już totalnym nie porozumieniem. zawsze cwany i przebiegły się wywinie.

#266 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:55

Dopłaty 2011-2013 Od tego są intytucje kontrolne w US żeby takich cwaniaczków wyłuskiwać i surowo karać. Wszystko jest wstanie każdy udokumentować gdy będzie prowadził księgi rachunkowe nikt na ładne oczy się nie wywinie.
Myślicie że w innych branżach 100% przedsiębiorców jest uczciwych? Normalne że znajdzie się kilku cwaniaczków ale wcześniej czy później wpadną a kara wówczas powinna być surowa i nieuchronna.
Damian40000 masz rację ale kto ma zmienić te rozporządzenia jak Ci co to ustalają sami posiadają po kilkadziesiąt ha plantacji orzecha lub łąki ekologiczne?

#267 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 grudzień 2011 - 23:01

Dopłaty 2011-2013

a moim zdaniem powinno oddzielić gospodarstwa które nic nie produkują i pozbawić je dopłat. Teraz promuje się gospodarstwa ekstensywne i te które nic nie produkują. Wiele osób dobrze żyje z tego że mają ogromne obszary ziemi która nie jest uprawiana tylko koszona raz w roku. Nie wiem jaki jest sens dotowania czegoś takiego....

już odpowiadam - chodziło o zdjęcie sporej nadwyżki żywności z rynku aby państwa UE nie musiały wspierać przechowalnictwa, żeby nie było skupu interwencyjnego itp.
Mówiąc krótko dały farmerom kasę za to że nie będą produkować. Zmniejszy się ilość żywności na rynku i nie trzeba będzie jej przechowywać a zarazem mniej żywności to i cena będzie wyższa czyli dochód farmera większy.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#268 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 23:07

Dopłaty 2011-2013 tylko że nadwyżki dawno już nie ma wszystkie zapasy gdzieś zniknęły albo raczej nigdy ich nie było a z tego co widzę to "ekologi" jest coraz więcej.

#269 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 23:09

Dopłaty 2011-2013 Racja, gdyby wszyscy mieli jakąś produkcję zwierzęcą mleko kosztowałoby teraz po 50 gr, cena kg tucznika 2 zł itd.

#270 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 18 grudzień 2011 - 08:00

Dopłaty 2011-2013

a moim zdaniem powinno oddzielić gospodarstwa które nic nie produkują i pozbawić je dopłat. Teraz promuje się gospodarstwa ekstensywne i te które nic nie produkują. Wiele osób dobrze żyje z tego że mają ogromne obszary ziemi która nie jest uprawiana tylko koszona raz w roku. Nie wiem jaki jest sens dotowania czegoś takiego. To tak jakby ktoś mający ogromną pusta hale produkcyjną żył sobie dobrze z tego że ja ma. Oczywiście nie bronię nikomu mieć nawet i 1000ha odłogu ale po co mu dawać dopłaty?

bo Polska miała być płucami europy (dlatego są zalesienia)a żywność kupować od starej eu.

Gucik131 .Propozycje to możesz sobie wsadzić.... . Jak ktoś potrafi dostać dopłaty wcale się nie wysilając - jego sprawa. Jak ktoś chce zapi....lać za darmo - to też jego sprawa. Sam sobie odpowiedz kto jest mądrzejszy :)

Mądrzejszy czy cwańszy?
Ale z tym trzeba uważać bo jak komuna padała to ci mądrzejsi wzięli sprawy w swoje ręce(tzn otworzyli interesy) a zaraz w 1994 zostali sami cwańsi (ci co mieli stare układy tzn towarzysze) bo tamtych banki wykończyły i to głównie przez kurs walut(za dużo tłumaczenia). A wszystko było ustawione wcześniej. Zresztą teraz z mieszkaniowymi frankami jest podobnie

Nie chodzi mi by wytępić małe gospodarstwa wszystkie , a jedynie szarą strefę. Po co dotowac tych co to przejadają i sie śmieja tylko , ze durny rząd rozdaje kase za darmo, a niby ma kryzys i dziurę w budżecie.

Bo rząd daje także zapomogi z mopsu i kuroniówkę. Ja jestem za tym aby wszystko zlikwidować ale wtedy prowu też by nie było. I chodzi mi o to że jak dokładać to niech każdy ciągnie ile może albo nikomu nic nie dawać ( także prow i dopłaty).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 grudzień 2011 - 09:47

Dopłaty 2011-2013

bo Polska miała być płucami europy (dlatego są zalesienia)a żywność kupować od starej eu.
...

Wiesz, Hitler chciał tak zrobić ale mu nie wyszło. Teraz pieniądze z UE zrobią to za niego. Polska będzie miejscem wypoczynkowym dla europy, ptaszki, jeziora, zero przemysłu (bo większość upadnie).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#272 Share TheJano321

TheJano321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 09:54

Dopłaty 2011-2013 Ja decyzję dostałem pod koniec listopada a dopłaty do tej pory nie ma :(

#273 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 grudzień 2011 - 16:25

Dopłaty 2011-2013 Decyzja dotarła w tym tygodniu to już połowa sukcesu :lol:

#274 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 14:54

Dopłaty 2011-2013 dzis dzwoniłem i kasa po nowym roku będzie ogólnie płacona wlkp.pow.gniezno

#275 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 15:15

Dopłaty 2011-2013

równo to nie znaczy sprawiedliwie! tylko uzależnienie składek i podatków od uzyskiwanego dochodu pozwoli raz na zawsze uciszyć wszelkie spory.

Właśnie, że nie. Podatek pogłówny jest najbardziej sprawiedliwym. Bo niezależnie czy jesteś bogaty czy biednym płacisz taki sam podatek. Bogaty i biedny jest traktowany tak samo. Dlatego KRUS w obecnej formie jest dobry czyli mając 10ha czy 200 płacisz tyle samo i tyle samo dostaniesz. Oczywiście należy go tak zreformować aby KRUS był możliwie samowystarczalny. A jak ktoś chce większe świadczenia niech sam się o to zatroszczy. Bo w końcu to jemu ma zależeć na spokojnej starości czy państwu?

a moim zdaniem powinno oddzielić gospodarstwa które nic nie produkują i pozbawić je dopłat. Teraz promuje się gospodarstwa ekstensywne i te które nic nie produkują.

Pomocy w stylu dostajesz kasę bo coś tam masz(np. ziemię) nie powinno być w cale. Skutki widzimy dzisiaj. Pomoc powinna być za działanie, czyli czyli nisko-oprocentowane kredyty na rozwój, zwrot części kosztów np. zakupu maszyn czy paliwa albo tak jak jest to w USA czyli dopłata do sprzedawanych towarów jeśli cena sprzedaży była poniżej jakiegoś minimum wcześniej ustalonego. Taki system pozwoli na wywalanie osób które kupują ziemię tylko dla dopłat czy innych dotacji albo tylko po to są rolnikami.

#276 Share sezam

sezam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 15:42

Dopłaty 2011-2013 A ktoś z was w lubelskim dostał już dopłatę

#277 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 16:41

Dopłaty 2011-2013 Ja już wszystkie dopłaty otrzymałem,woj łódzkie.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#278 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:05

Dopłaty 2011-2013 My dzisiaj dostaliśmy tylko decyzję ONW, po raz pierwszy oddzielnie. Od początku dopłat otrzymywaliśmy razem bezpośrednią i ONW. Pewnie pieniędzy należy spodziewać się po 15 stycznia?

#279 Share mariusz1978

mariusz1978

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:11

Dopłaty 2011-2013 witam ja mam decyzje z 22.11 i tez czekam na kase woj.lodzkie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:57

Dopłaty 2011-2013 StasiekS

Dlatego KRUS w obecnej formie jest dobry czyli mając 10ha czy 200 płacisz tyle samo i tyle samo dostaniesz.

Tak było przed pseudoreformą KRUS i to mi pasowało, dodatkowo opłacałem sobie składki w funduszu emerytalnym i było ok.
Teraz płacę 3,5 raza większą składkę niż jednohektarowiec a świadczenia będę miał takie same jak on ;[ .

Edytowany przez west, 19 grudzień 2011 - 21:58.