SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

arcy    4

Dostaliście wszyscy już dopłaty ?

 

w lutym dostałem decyzje i do tej pory brak przelewu na konto :]

 

województwo Małopolskie

 

 

 

Inspektor z Weterynarii był nas tylko odwiedzić zlecił wybielenie chlewni i o umycie okien chyba on nie wstrzymał przez to dopłaty ?

Edytowano przez arcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

witam. podpisuje z pewnym panem umowę dzierżawy i twierdzi on że bierzę dotację za polę na którym nie dzieję sie kompletnie nic od 10 lat i miejscami rosną już brzozy ? twierdzi że dostaje a mi chcę odstąpić tą część którą dostanie za uprawę... tylko jestem ciekaw jakią on dostaję kwotę mniej więcej za to ....chociaż nie słyszałem że wgl da się brac za to pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Podepnę się pod temat dopłat akurat dzisiaj w obiadowym agrobiznes telewizyjnym był temat taki że rolnicy składający wniosek przez internet (dostaje się login z agencji )wnioski ich rozpatrywane są w pierwszej kolejności robi ktos tak czytający to forum jest to sprawa do zrobienia przez jako tako rolnika co umie włączyć i wyłączyć komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W tym roku nie ma UPO!!! Bandyci znów otwierają kolejną furtkę dla kombinatorów, naciągaczy i "gumofilców" z "warszafki"...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti177    26
Napisano (edytowany)

Dziś złożyłem wniosek na kolejne dopłaty. Przez te zmiany przepisów to było kreślenia co nie miara, ale usłyszałem ciekawą rzecz że od następnego roku jeśli nie ma się żadnych zmian to wniosek składa się raz na 5 lat. Słyszeliście coś o tym?

Wydaje mi się, ze skoro nie ma dopłat uzupełniających, to taka wersja jest bardzo możliwa do wykonania, ale nigdzie o to nie pytałam.

 

I nie tylko w tym roku kolego master20002 , jak już zabiorą UPO , to wątpliwe, żeby nagle je przywrócili. W naszym kraju tak jest ze wszystkim. Jak już raz chleb podrożał, kiedy zboże miało rekordową cenę, tak już nie staniał , chociaż np. żyto było jednego roku nawet po 180 zł. Ludzie palili nim w piecach i nic nie staniało, ani mąka, ani chleb.

Edytowano przez Beti177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj