Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2011-2013

2511 odpowiedzi na ten temat

#201 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:27

Dopłaty 2011-2013 Jak Polskim rolnikom ma być źle myśleć jak kolega @ west i robić interes życia... :D Nie zapomnij o sąsiadach chętnie cię po*jebią do US... :rolleyes: Pozdrawiam

Edytowany przez danield28, 15 grudzień 2011 - 21:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2011-2013 Dzisiaj, 20:26
  •  

#202 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:33

Dopłaty 2011-2013 Eh... Czyli jak zwykle brakuje im na premie sobie,a jak brakuje no to do rolnika po pięniądz bo ma za dużo... Skoro już likwidują Krus to mogliby od razu dać dopłaty od dochodu. Moim zdaniem dla wszystkich byłoby lepiej i ziemia byłaby tańsza. No może więcej byłoby papierkowej roboty (przeważnie dla tych co nie są na vacie).

#203 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 16 grudzień 2011 - 08:17

Dopłaty 2011-2013

@Atsihosam będzie zmiejszenie 10% po przekroczeniu 5tys. euro to wiadomość z pierwszej ręki od dyrektora oddziału w Poznaniu.

@farmermf spokojna głowa dla pewności przejmuje ona też część zobowiązań kredytowych wraz z tymi działkami, i po drugie gdzie jej będzie lepiej jak nie z tak zaradnym rolnikiem jak ja. Za dobrze obrabiam jej działki by miała mnie zostawić ;)

ale jest prosty sposób, połowę ha oddam koledze w dzierżawę , abym ja jak i on mieścili by się w 5tyś euro i ok , dowiedziałem się że użędnicy w gminie dostali po 800zł karpiowegi, i w styczniu dostaną 13-stki, nie rozumiem mają pewną dobrze płatną pracę i jeszcze takie premie, w tych czasach, gdzie podatki , opłaty podnieśli , wiele ludzi nie mają za co nakryć stół wigilijny, a tu taki cwan, burmistrz by się wstydził

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 12:11

Dopłaty 2011-2013 Suzuki, a wiesz ilu to trzeba mieć kolegów by wszystko rozpisać? Ten limit 5tyś ojro był celowy i udeża jak zwykle w gosp średnie i w zwyż. Po za tym średni i tak nie rozpisze bo przy pierwszym naborze na prow leży i kwiczy na końcu listy bo mało ha wykazał. Robi się jakaś komulacja nieprzyjaznych zjawisk, susza, paliwo, nawozy, podatek( w mej gminie za płace razy 2 czyli 72zł za q żyta), składki. haracz unijny. O ile mniej zarobimy czy tez mniej dopłat dostaniemy to wiadomo że budzet na tym straci, bo mniej pieniądza wróci do państwa. Jak mnie orzną w skali roku na 50tyś to np. maszyny nie kupię co za tym idzie nie dam miejsca pracy, a jak nie ma miejsca pracy to brak podatków i jeszcze bulić zasiłki trzeba.

#205 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 grudzień 2011 - 13:24

Dopłaty 2011-2013 a jak tam z przelewami z ARiMR?
U mnie dziś na koncie nie było jeszcze bezpośrednich :(
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#206 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 16 grudzień 2011 - 13:38

Dopłaty 2011-2013 Decyzja w sprawie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego z dnia 24.11.2011 kasy brak :(
Zetor Team

#207 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 16:03

Dopłaty 2011-2013 i nie będzie czytajcie wcześniejsze posty do 15 stycznia wstrzymane

#208 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 21:44

Dopłaty 2011-2013 ja w sumie nie mam co narzekać, do 2 grudnia miałem 80%kasy na kącie. :) Zawsze to jakaś odmiana niz we kwietniu, maju, a w najlepszym wypadku w lutym. :)

#209 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 17 grudzień 2011 - 10:07

Dopłaty 2011-2013

Suzuki, a wiesz ilu to trzeba mieć kolegów by wszystko rozpisać? Ten limit 5tyś ojro był celowy i udeża jak zwykle w gosp średnie i w zwyż. Po za tym średni i tak nie rozpisze bo przy pierwszym naborze na prow leży i kwiczy na końcu listy bo mało ha wykazał. Robi się jakaś komulacja nieprzyjaznych zjawisk, susza, paliwo, nawozy, podatek( w mej gminie za płace razy 2 czyli 72zł za q żyta), składki. haracz unijny. O ile mniej zarobimy czy tez mniej dopłat dostaniemy to wiadomo że budzet na tym straci, bo mniej pieniądza wróci do państwa. Jak mnie orzną w skali roku na 50tyś to np. maszyny nie kupię co za tym idzie nie dam miejsca pracy, a jak nie ma miejsca pracy to brak podatków i jeszcze bulić zasiłki trzeba.

i tu się zgodzę

#210 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 10:34

Dopłaty 2011-2013 Ja wczoraj dostałem protokół z kontroli metodą FOTO robionej w sierpniu. Długo się czeka w takich przypadkach na decyzje z agencji ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 11:08

Dopłaty 2011-2013

i nie będzie czytajcie wcześniejsze posty do 15 stycznia wstrzymane

Czytałem czytałem tylko wychodzi na to że w w mojej okolicy nikt nie dostał kasy. Po prostu wiem po innych klientach banku kto w nim ma konto i są tam naprawdę różni gospodarze (i Ci mali i Ci duzi) a ja nie pytam w banku czy wpłynęła moja dopłata tylko czy są jakieś przelewy z ARiMR.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#212 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2011 - 12:51

Dopłaty 2011-2013 Dziwicie się że nie ma kasy na koncie za dopłaty ,a co powiecie na to że w mojej okolicy jeszcze nikt nie dostał nawet decyzji o przyznaniu płatności ?.Są małe gospodarstwa i duże ,jedni ubiegają się tylko o JPO a inni o JPO ,UPO ,PZ ,OM czy płatność cukrową i decyzji nikt ze znanych mi osób nie otrzymał .

Mają obowiązek zapłacić do 30 czerwca to kiedyś zapłacą -tylko kiedy .

Tak samo było ze zwrotem akcyzy za ON -zapłacili ostatniego dnia .

#213 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 15:25

Dopłaty 2011-2013 akcyzę za ON miałem chyba 2-3 tygodnie przed upływem terminu (wrócił stary wójt i się stara).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#214 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 15:47

Dopłaty 2011-2013 Modulacja dopłat od przyszłego roku o 10% jest pewna... 10% tych zabranych pieniędzy trafi do drugiego filara czyli do PROW na programy... Jeśli chodzi o projekty zmian na przyszłą WPR to dojdzie do zmian wniosków na dopłaty bezpośrednie jak jest to w niektórych krajach zachodnich... Co do ONW będzie na pewno ale ograniczą te obszary tak aby było ich o połowę mniej a pieniądze z nich również będę przerzucone prawdopodobnie do drugiego filaru... Pozdrawiam

#215 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 17 grudzień 2011 - 16:18

Dopłaty 2011-2013

Ja wczoraj dostałem protokół z kontroli metodą FOTO robionej w sierpniu. Długo się czeka w takich przypadkach na decyzje z agencji ?

Po takiej kontroli dopłaty na moim koncie pojawiły się w końcu maja t.j. w tym roku. ;[ :lol:
kto sieje ten zbiera....

#216 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 17:09

Dopłaty 2011-2013 @danield28 z tym że te potrącone 10% zasili drugi filar bym nie liczył to idzie raczej w oszczędności budżetowe bo ta kwota będzie uszczuplana z części którą dopłaca budżet naszego państwa czyli z UPO i wątpie żęby Rostowski zgodził się te zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na rolnictwo.
Tak to się narazie tłumaczy rolnikom aby za bardzo nie protestowali, że przeznaczą na modernizacje a faktycznie zobadczycie figę mogę iść o zakład.
Łatwo im to przejdzie bo zmiana ta dotyka według szacunków ok 13% gospodarstw czyli ok 35tys gospodarstw, więc co to za grupa można ich poświęcić.
Pozostałe małe gospodarstwa tego nie odczują a nawet śmiem twierdzić że nawet się cieszą że dokopują znów tym obszarnikom, kolejny raz po powyżsce składki KRUS oraz składce zdrowotnej. <_<

#217 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 17:30

Dopłaty 2011-2013 west, nie za mało, 13% tylko ma większe dopłaty niż 22tyś? Zgadza się, nie wiem co za kretyn znów w nowym Prowie zapisał, że będzie niskotowarówka. Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Znów dziela rolników, najpier na tych z jednym krusem, 2 krusami, do 15ha i powyżej, teraz do 22tyś i powyżej, później na tych co będą bulic co miesiąc za księgową i ci co będą się śmiali z tych większych co muszą zapier...ać 2 razy więcej by zostało tyle co tym mniejszym. Debilizm.

#218 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 18:00

Dopłaty 2011-2013 Divide et impera :D .

#219 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 18:00

Dopłaty 2011-2013

@danield28 z tym że te potrącone 10% zasili drugi filar bym nie liczył to idzie raczej w oszczędności budżetowe bo ta kwota będzie uszczuplana z części którą dopłaca budżet naszego państwa czyli z UPO i wątpie żęby Rostowski zgodził się te zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na rolnictwo.
Tak to się narazie tłumaczy rolnikom aby za bardzo nie protestowali, że przeznaczą na modernizacje a faktycznie zobadczycie figę mogę iść o zakład.

Może tak być nie mówię, że nie ale wiem to od osoby z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi... Po za tym są to pieniądze UE, które muszą trafić do rolników więc do budżetu nie wrócą...

powyżsce składki KRUS oraz składce zdrowotnej.

Ja już teraz stwierdzisz, ze składka KRUS jest wysoka to lepiej zakończ już prowadzenie gospodarstwa bo ZUS cię zabije... Patrząc na dzisiejszą wartość pieniądza to 36 złotych nie jest wiele...

@farmermf z tymi 13 % to może być prawdą gdyż w Polsce prawie 700 tys. gospodarstw ma dopłaty do 1000 euro więc jest to możliwe... Zresztą przez najbliższe 20-30 lat na pewno nie zniknie pomoc dla mały gospodarstw bo co zrobić z tymi ludźmi, którzy tylko tam wegetują a mają 50+ lat, pracy nigdzie nie znajdą... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 18:21

Dopłaty 2011-2013 Niech ktoś da dla @jaro bana za pisanie w obcym języku na forum. Nie każdy jest na tyle inteligentny jak ja by to przetłumaczyć w google. :lol:
Danield28 spójrz po swej okolicy i policz rolników którzy utrzymują się z 4ha. Ja się rozejrzałem i widzę tylko takich co biora dopłaty za te 4ha, i tak już nie koniecznie wiedzą gdzie te ha leżą. Pisałem juz o przypadku, ze człowiek zamiast się rozwijac to sprzedał krowę by na niskotowarówkę się załapać.