Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2011-2013

2511 odpowiedzi na ten temat

#1801 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 21:52

Dopłaty 2011-2013

Z tego co zaobserwowałam w rodzinie i u znajomych ,to pieniądze z dopłat wpływają do mniejszych gospodarstw . W sumie chyba jak co roku . ;) Tak jak Mat pisze ,ktoś obraca tą kasą i czerpie z tego zysk .

I jak co roku ludzie myślą iż ktoś obraca kasą na dopłaty - unia zwraca pieniądze za wypłacone dopłaty , a nie daje kasę na dopłaty , a że w budżecie wielka dziura to nie ma kasy na wypłaty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2011-2013 Dzisiaj, 18:19
  •  

#1802 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 22:00

Dopłaty 2011-2013 A to co roku jest dziura ? To ostatnie dwa lata robią cięcia ,a z wypłacaniem kasy zawsze było podobnie ,najpierw tym mniejszym ,by mieli dobrą statystykę .
Odnośnie obracania kasą ...Kolega czy Ty aby w Polsce żyjesz ?

#1803 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 08:03

Dopłaty 2011-2013 ci mniejsi rolnicy to ile mają hektarów waszym zdaniem że im tak wcześnie wypłacają , u mnie w okolicy są prawie same małe gospodarstwa i kasy z tego co wiem to jeszcze nikt nie dostał .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kara grupowa zobacz »

•  

#1804 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 08:07

Dopłaty 2011-2013 Co niektórzy za bardzo się przyzwyczaili do dopłat. Moim zdaniem swoje budżety powinniśmy tak planować nie o oparciu o pieniądze z unii ale o te wypracowane w gospodarstwie. Wtedy nie bylibyśmy tak uzależnieni od dopłat. Wiadomo czasami z przyczyn niezależnych od nas jes to trudne.

#1805 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 21 grudzień 2013 - 09:16

Dopłaty 2011-2013 ONW dostałem w pazdzierniku a reszte teraz w piątek 13 -ego :D

#1806 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 12:00

Dopłaty 2011-2013 ja dostałem decyzje 2 grudnia a pieniędzy nie ma

#1807 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 16:29

Dopłaty 2011-2013

Co niektórzy za bardzo się przyzwyczaili do dopłat. Moim zdaniem swoje budżety powinniśmy tak planować nie o oparciu o pieniądze z unii ale o te wypracowane w gospodarstwie. Wtedy nie bylibyśmy tak uzależnieni od dopłat. Wiadomo czasami z przyczyn niezależnych od nas jes to trudne.

Myślę tak samo jak kolega. Bo czytam i czytam i nie rozumiem w jaki sposób można prowadzić rentowne gospodarstwo rolne opierając się jedynie na dopłatach?? Ja liczyć umiem, i staram się robić tak żeby dopłaty były jedynie dodatkiem do gospodarstwa a nie uzależniać kupna nawozu, środków ochrony roślin bądź paliwa od tego czy dopłaty wpłynęły na konto czy nie. Bo jeżeli ja miałbym się tylko opierać na tych pieniążkach to już dawno zrezygnował bym prowadzenia gospodarstwa i wolał bym pójść gdzieś do roboty, niech się ktoś inny męczy...

#1808 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 17:25

Dopłaty 2011-2013 To lepiej powiedźcie producentom środków do produkcji żeby nie opierali cen na podstawie dochodu rolnika z dopłat :D

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

#1809 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 20:07

Dopłaty 2011-2013 wczoraj przyszła decyzja a teraz czekamy za kasa

#1810 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 grudzień 2013 - 20:16

Dopłaty 2011-2013

Myślę tak samo jak kolega. Bo czytam i czytam i nie rozumiem w jaki sposób można prowadzić rentowne gospodarstwo rolne opierając się jedynie na dopłatach?? Ja liczyć umiem, i staram się robić tak żeby dopłaty były jedynie dodatkiem do gospodarstwa a nie uzależniać kupna nawozu, środków ochrony roślin bądź paliwa od tego czy dopłaty wpłynęły na konto czy nie. Bo jeżeli ja miałbym się tylko opierać na tych pieniążkach to już dawno zrezygnował bym prowadzenia gospodarstwa i wolał bym pójść gdzieś do roboty, niech się ktoś inny męczy...

Lepiej się nie wymądrzaj, jeszcze tak dobrze w Polsce nie jest by dopłaty traktować jak zbędną kasę, na zachodzie żeby nie dopłaty to byśmy widzieli jak by prowadzili rentownie gospodarstwa. Nie no zawsze możesz dopłaty przekazać dla bardziej potrzebujących jak ci na nich tak nie zależy i możesz się bez nich obejść, pokaż że masz gest, a wtedy wciskaj nam tu takie kity. ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1811 Share Henius91

Henius91

Bad Moderator

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2505 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 20:46

Dopłaty 2011-2013 Panie Joker, już dawno by Pan zrezygnował (splajtował) z prowadzenia gospodarstwa gdyby nie dopłaty. każdy potrafi gadać że da radę uciągnąć gospodarstwo bez dopłat i to prawda, da się, ale co na tych polach będzie rosło? w tych czasach paliwo i nawozy są za drogie, żeby tak po prostu mówić że dopłaty są niepotrzebne. no ale jeśli ich nie potrzebujesz, chętnie podam Ci swój nr konta i je przygarnę, Ty sobie bez nich i tak poradzisz, a ja będę mógł kupić parę ton nawozu więcej ;) pozdrawiam Pana ekonomistę :)
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#1812 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 07:18

Dopłaty 2011-2013 Nikt nie mówi ze są niepotrzebne ale tez nie można być w 100% od nich uzależnionym. To jak kase dostanę z dopłat w czerwcu albo może jeszcze pozniej to waszym tokiem rozumowania nowozow i paliwa mam nie kupować.

#1813 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 09:37

Dopłaty 2011-2013 A ja jestem za tym żeby dopłat nie było wcale w całej unii . Dopłaty to my oddajemy firmom za nawozy, środki ochorny roślin oraz inne materiały potrzebne do produkcji. Nie oszukujmy się gdyby nie dopłaty to cene byłyby dużo niższe a tak propaganda że tyle rolnikom się daje i ludzie w miastach często myśla nie wiadomo co to an wsiach nie ma. Przynajmniej dużo patologii by zostało ucięte na pniu.

Programy modernizacji też powinny być zlikwidowane, Jeśli ktoś sie załapie to fajnie a drudzy ? Dziś chcąc kupić jakąkolwiek maszynę to szczękę trzeba z podłogi podnośić. Jedni dostają nowe drudzy muszą się zadowolić używanym.
Wszystko to zbyt dużą dysproporcje ustanawia

#1814 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1906 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 09:41

Dopłaty 2011-2013 Święte słowa nie było dopłat a nawozów więcej siano niż dziś a ci co tak na nie czekają i tak w większości oddają do banku lub przejadają B)

#1815 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 09:47

Dopłaty 2011-2013 Dodam więcej że kiedyś mojego ojca było stac na nowy ciągnik bez dopłat i programów w 1996 roku , a dziś mam szanse kupić coś przyzwoitego z samej produkcji nie mając kilkuset hektarów ? Obecnie chce kupić nowy rozsiewacz(bez programów) ale jak słyszę ceny to nie jestem az na tyle głupi żeby utopić taką ilość własnoręcznie zarobionych pieniędzy w maszynę. Choć bym mógł to trzeba kupić używane i na drugi jeszcze zostanie albo coś innego. Choć sprzęt używany też jest ceniony z gwiazd wzgłedem nowego.

Edytowany przez renovoltage, 22 grudzień 2013 - 09:48.

#1816 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 840 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 12:20

Dopłaty 2011-2013 renovoltage - jestem tego samego zdania. Dopłaty i programy pomocowe doprowadziły do absurdalnego wzrostu cen nie tylko maszyn, ale i ziemi oraz do niesamowitej patologii. Patologia ta obejmuje zarówno rolników, jak i urzędników od najniższego po najwyższy szczebel. Miasto jest coraz bardziej nastawiane na wieś, ale nie zapominajmy, że to z podatków przedsiębiorców i pracowników otrzymuje wieś większość pomocy, a nie z UE!!!

#1817 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1906 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 12:31

Dopłaty 2011-2013 Ta na pewno ,przedsiębiorcy nam dołożą jak najpierw im damy większych głupot kolega nie mógł napisać :D

#1818 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 840 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 12:50

Dopłaty 2011-2013 Kolega chyba nie wie skąd się biorą pieniądze na wszelkie dopłaty :D Pewnie za obiecanki i poklepywania po plecach nam Bruksela daje.

#1819 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 12:53

Dopłaty 2011-2013 Ja nie mówię że dopłaty nie są potrzebne, wiadomo w gospodarstwie każdy grosz się przyda. Jednak nie można opierać gospodarki na tych pieniądzach. A co byście zrobili gdyby zabrali dopłaty?? Już nic byście nie siali bo dopłat nie ma?? Wszystkie ceny dla rolnictwa czy to nasion do siania, paliwa, nawozów, ceny nowych maszyn, śor... itd. Wszystkie te ceny są mocno zawyżane a to z tego względu że są dopłaty i inne programy pomocy. Każdy chce wyciągnąć jak najwięcej kasy. Czy to producenci maszyn czy nawozów. Oni i tak wiedzą że kupić rolnik musi. Więc ceny są windowane w górę. To jest chora polityka UE. Wszyscy na tym zyskują tylko nie my... Gdyby rolnik miał zapewnioną cenę minimalną za jaką może sprzedać swoje zboże, to każdy by wiedział ile może przeznaczyć na produkcję tak żeby mu się najbardziej opłacało, ale nikt tego nie zrobi a dlaczego??

Edytowany przez PanJoker, 22 grudzień 2013 - 12:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1820 Share Henius91

Henius91

Bad Moderator

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2505 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 13:35

Dopłaty 2011-2013 cena paliwa zawyżana jest przez to że rolnik dostaje dopłaty? :huh: co do tego to już chyba sami nie wierzycie w co piszecie... dla mnie ogólnie dopłaty bezpośrednie to trochę pchanie pieniędzy w kieszeń tym wszystkim "nibyrolnikom". jestem w 100% za wprowadzeniem dopłat do produkcji i nie obchodzi mnie, że w tym momencie naskoczą na mnie Ci co mają 3-4 ha, świnię, krowę i 3 kury bo to właśnie taki chce dostać najwięcej bo gada że to jemu najwięcej się należy. guzik prawda. u nas takich jest od groma. oprócz gospodarstwa pracują jeszcze gdzieś na czarno i z tych większych rolników się śmieją, że i tak kasy nie mają, a sami chodzą po zapomogi na gminę. już bym nic nie mówił jakby sami obrabiali tą swoją ziemie, no ale dają ją komuś w dzierżawę i za to chcą całe dopłaty mimo że to ziemia 5 i 6 klasy. dopłaty do produkcji załatwiłyby sprawę. nie ma faktur z dochodów, nie ma dopłat, proste.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy