Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2011-2013

2511 odpowiedzi na ten temat

#241 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 21:26

Dopłaty 2011-2013

To teraz w imie sprawiedliwości dziejowej chcesz się zemścić i dokopać tym większym?
Jak czujesz się pokrzywdzony to możesz wystąpić do państwa o zwrot zagrabionego majątku nie ja Ci go odebrałem więc te żale nie kieruj pod moim adresem, to co posiadam to efekt pracy kilku pokoleń. Mój dziadek też był gnębiony najpierw przez okupanta obowiązkowe dostawy, spalone gospodarstwo za komuny też kontygenty, prześladowania za przynależność do Batalionów Chłopskich itp.
I teraz mam być jeszcze ja gnębiony w wolnej Polsce że mam większe gospodarstwo niż średnia krajowa chyba sobie jaja robisz.
A co do skorzystania przez kilkuhektarowców z PROW to niby co mieli sobie kupić? 200 konny ciągnik? nową przyczepę?
Na małe gospodarstwa sprzętu wydajnego używanego jest od groma.

@west-a kto Ci powiedział że mam jakieś małe (co prawda nie wiem co uważasz za małe) gospodarstwo ?-z dzierżawami mam ciut ponad 60 ha.
Dalej-nie czuję się pokrzywdzony-zauważyłeś gdzieś że coś takiego napisałem (pisać o czymś a ronić krokodyle łzy to chyba dwie różne sprawy ?) ?-i gdzie to niby pisałem żeby Ciebie (dużego gospodarza) gnębić ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2011-2013 Dzisiaj, 19:06
  •  

#242 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 21:30

Dopłaty 2011-2013 Problem polega na tym, że : gospodarstwa poniżej 15 ha mają już dość trudną sytuację (chyba, że mają dużą produkcję zwierzęcą np kilka kurników) i raczej trudno będzie się im rozwijać.. np dokupując ziemię po 40 tys/ha.
Gospodarstwa 15 - 40 ha mający jeszcze szanse na rozwój, aby w przyszłości przetrwać teraz najbardziej będą pokrzywdzone bo są uważane jako gospodarstwa wielkotowarowe?
Co do gospodarstw powyżej 100 ha to nie ukrywajmy, że zbankrutować przez to nie zbankrutują, ale i tak nie znaczy, że trzeba im należne dopłaty zabrać.
Ogólnie jak kilka osób wspominało wcześniej, denerwują nas cwaniaczki co mają ziemię i tylko z dopłat żyją a ziemia jest wydzierżawiona, lecz nikt tego raczej nie zmieni, bo Ci którzy mogliby to zmienić najczęściej są posiadaczami niemałych areałów.

#243 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 21:37

Dopłaty 2011-2013

kolego farmerfm a powiedz skąd się zrobiłeś takim wielkoobszarowym gospodarstwem bo nie chcę cie tu oskarżać ani nic z tych rzeczy ale chyba za uczciwe pieniądze to żaden tego nie kupił tylko przez wtyki lub upadek pgr-ów w których pracował wuj dziadek, lub inny oczywiście nie wszyscy ale tak często jest i jak już mówiłem w żaden sposób nikogo nie oskarżam a to co myślę mogę powiedzieć. prawdom jest to,że sporo osób nie inwestuje tych nisko towarówek tylko kasę rozwali. ale są tacy co chcą inwestować a nie mają jak w mojej okolicy gospodarstwa są bardzo rozdrobnione bo takie było przez ustrój nie było pgr tylko małe gospodarki to i teraz są małe nie było jak ich za grosze kupić to nikt nie kupił. i nie powinno być tak że mniejszy ma mieć jakieś fory ale niech też nie będzie w takiej pogardzie bo też chce żyć i pracować ma też rodzinę i chce aby jego dzieci chodziły na studia. odnośnie PROW to chyba małe gospodarstwo nie ma szans dostania dofinansowania bo się liczą punkty, czyż nie ??? a składki z krusu powinny być np do hektara mało ha mała składka i mała emerytura dużo ha duża składka duża emerytura żadnych przedziałów 5, 15 czy 50 ha. i żeby nie było nie bylo oprócz dopłat bezpośrednich żadnych dotacji nie biorę, gdyż mam za dużo esu na nisko towarówkę a za mało na dofinansowanie.

wcale nie jestem obszarowcem. Prowadzę gospodarstwo od 10 lat. Ni 1ha nie mam po pgrze. To co było od pokoleń i to co dokupuje co roku. Co do gruntów po pgrach to znam temat, i żaden w jasnych okolicznościach nie zmienił właściciela. Nie chodzi mi by wytępić małe gospodarstwa wszystkie , a jedynie szarą strefę. Po co dotowac tych co to przejadają i sie śmieja tylko , ze durny rząd rozdaje kase za darmo, a niby ma kryzys i dziurę w budżecie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 21:43

Dopłaty 2011-2013 Masz średnie gospodarstwo i tak trzymaj, z Twoich postów wywnioskowałem że masz żal do tych co mają większe gospodarstwa niż Ty bo niby nie utrzciwie się ich dorobili np na krzywdzie Twoich przodków.
Jeśli źle to odczytałem to przepraszam, ale często się to w dyskusji z mniejszymi rolnikami przewija że jak masz kilkaset ha to koniecznie musiałeś komuś ukraść, zakombinować itp patrz post powyżej gucik131.
A tak poważnie gucik131 jeśli nie masz w swojej okolicy szans na rozwój to sprzedaj swoje gospodarstwo i kup większe np. w naszym rejonie. U nas można kupić dobre grunty już nawet do 20 tys/ha chcesz to dam ci namiar na znajomego który chce sprzedać w jednym kawałku 32ha III-IV klasy za 20tys/ha. Do tego Agencja ma w przyszłym roku wystawić do sprzedaży kolejne kilkadziesiąt ha. W jakiej cenie u was ziemia?

#245 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 21:48

Dopłaty 2011-2013 Jakbym miał żal to jak żyłbym z najbliższą rodziną ?:D -mój brat cioteczny ma ponad 1000 ha i odstawia rocznie 25 tys tucznika (a że dokupił jeszcze jedno gospodarstwo ostatnimi czasy więc będzie chyba 35-40).
Co do oferty którą złożyłeś @gucikowi to nie zdziw się że zapewne nie skorzysta-moja rodzina mieszka w mojej miejscowości od ponad pięciuset lat-raczej ciężko rozstać się wtedy...

#246 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 17 grudzień 2011 - 21:53

Dopłaty 2011-2013 odnośnie przejada-czy dopłat jak najbardziej wytępić . ja mam propozycje odnośnie krus-u ja np płace krus ok 350 zł mam ok 15ha czyli wychodzi ok 23 zł na 1 ha dzielone na 3 miesiące wychodzi ok 8 zł na 1ha miesięcznie. i niech każdy płaci 8 zł miesięcznie z ha i będzie git nikt do nikogo pretensji nie powinien mieć oczywiście ja to sobie tak policzyłem ale niech np wyliczeniem będzie średnia krajowa z powierzchni i składka krus. kto m mało pola mało zapłaci kto ma dużo zapłaci więcej i wszyscy będą zadowoleni oczywiście świadczenia emerytalne niech też muszą być proporcjonalne do wpłat tylko nie wiem co z taksówkarzami zrobić aj :/
zawszę będę uważał, że w większości przypadków bez kombinacji się nie obeszło aby mieć taki areał. dziękuje nie skorzystam z oferty ja też tu mam przodków którzy mieszkają tu od pokoleń,poza tym ciekawe skąd bym miał taki kapitał na to, może ty sobie dokup. nie narzekam na szanse rozwoju bo nie interesuje mnie gospodarstwa 100 i więcej ha trzeba uprawiać płody bardziej opłacalne, a bardziej pracochłonne i daje się rade. mnie chodzi tylko o to że te mniejsze gospodarstwa też szanujcie bo nie wszyscy korzystają z mopsu czy gopsu i są alkoholikami są też tacy, że mają taką gospodarkę bo mieszkają w takim regionie polski, a chcą pracować i utrzymywać się z gospodarstwa z zamiłowania.

Edytowany przez gucik131, 17 grudzień 2011 - 22:07.

#247 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 21:56

Dopłaty 2011-2013 gucik wiesz, nie skomentuję twej propozycji. A ile zapłaci ten co ma 2ha i 10 000szt swiń sprzedaje rocznie? Drobiarze, pieczarkowcy, itp? Musi byc od dochody by jak najsprawiedliwiej było i tyle.

#248 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 21:58

Dopłaty 2011-2013 Gucik131 .Propozycje to możesz sobie wsadzić.... . Jak ktoś potrafi dostać dopłaty wcale się nie wysilając - jego sprawa. Jak ktoś chce zapi....lać za darmo - to też jego sprawa. Sam sobie odpowiedz kto jest mądrzejszy :)

#249 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:04

Dopłaty 2011-2013 Zapytaj się kto jest uczciwszy-ale wiem że ta "przypadłość" :D nie w cenie teraz...
@farmermf-spróbuj mieć 2 ha i 10 tys świnek...

#250 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:07

Dopłaty 2011-2013 Ja się cieszę że mój dziadek nie kierował się w swoim życiu sentymentem a przyszłością rodziny i sprzedał kilkanaście mórg w Goździkowie pod przysuchą i kupił kilka ha na ziemiach odzyskanych, bo teraz byłbym pewnie w podobnej sytułacji klnąc naswój los.
Nieraz potrzeba odważnych decyzji ale każdy robi jak chce to wolny kraj.
Odnośnie składki to powinna być uzależniona od dochodu bo hektar hektarowi nie równy, krok pierwszy wprowadzenie podatku dochodowego, krok drugi zróżnicowanie składek na jego podstawie, krok trzeci zróżnicowanie świadczeń i tyle w temacie

Edytowany przez west, 17 grudzień 2011 - 22:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:07

Dopłaty 2011-2013 @jaro czemu nie? Umowy z rolnikami na odbiór gómna , pasza z zakupu. To był tylko przykład, a ty jak zwykle musisz się uczepić. No taka natura chyba. :D

#252 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:09

Dopłaty 2011-2013 Jaro. Uczciwszy? ha, ha - dobre. Zapytaj o uczciwość Orlen, Zakłady Azotowe, dilerów itp. :)

#253 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:10

Dopłaty 2011-2013 Nie czepialstwo tylko to co napisałem ciut powyżej-jak się ma w najbliższej rodzinie tak dużego hodowcę to siłą rzeczy coś tam się wie...

@maniek-"Jaro. Uczciwszy? ha, ha - dobre. Zapytaj o uczciwość Orlen, Zakłady Azotowe, dilerów itp. :)"-takim tłumaczeniem "że inni są jeszcze gorsi" można się rozgrzeszyć ze wszystkiego-dziękuję postoję.

Edytowany przez jaro, 17 grudzień 2011 - 22:14.

#254 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:10

Dopłaty 2011-2013 niech będzie od dochodu ale z vat- em też idą ładne kombinacje mnie by pasowało8 zł od ha płacił bym tyle samo:D

#255 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:11

Dopłaty 2011-2013 Może morskich dałoby się wyzywić?

Edytowany przez zorzyk2, 17 grudzień 2011 - 22:13.

#256 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:14

Dopłaty 2011-2013 Dobre :D .

#257 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:14

Dopłaty 2011-2013 Tak z tej dyskusji wynika, że najlepiej niech zostanie tak jak teraz, bo jakby się nie zmieniło to będzie grono rolników niezadowolonych.... więc lepiej niech rządzący za dużo nie kombinują bo zaczną się strajki.

#258 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:21

Dopłaty 2011-2013 no to nie rozumiem o co chodzi ja płace 8 zł na ha a jak ktoś ma jeszcze mniej pola płaci 15 zł na ha a znam takie przypadki a jak wy byście panowie tyle płacili to co by się stało przecież ma być po równo płacone to daje równą stawkę. bo przecież dla małych nie może być żadnych przywilejów, to dla czego ma być dla dużych??? :D

#259 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:24

Dopłaty 2011-2013 gucik, czy ilośc hektarów odzwierciedla dochód gospodarstwa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:25

Dopłaty 2011-2013 równo to nie znaczy sprawiedliwie! tylko uzależnienie składek i podatków od uzyskiwanego dochodu pozwoli raz na zawsze uciszyć wszelkie spory.