SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

WeSolyRomeK    17

Wie ktoś ile się czeka na protokół z kontroli obszarowej???

Dziś miałem "gości" w terenówce... :huh:

Nikt nie dzwonił, podjechali pod dom, wyszedłem i powiedzieli, że prawie wszystkie działki poddane kontroli już znaleźli...

Gdy się zapytałem czy wszystko ok, to w zasadzie powiedzieli, że "w porządku" ale protokołu mi nie pokazali, ma przyjść pocztą.

Wię ktoś ile się na niego czeka??

Aha, mam łake ( pewnie na niej byli) siano na niej skosiłem i jest zwałowane przewracarką ( czyli jakby w stóg ). nie zbieram jej bo siano jest niskiej jakości i nigdy nie dosycha, bo tam mokro. Kontrolerów nie pytałem bo się bałem, ze bedą się rzucać. Wie ktoś czy tak można zrobić.

czytałem i pisze, że można zestogować.

nie wolno tak robic pod żadnym pozorem a jak się jeszcze nie przyznałeś to masz już całkowicie przesrane, dopłat za ten rok nie dostaniesz...


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

nie strasz chłopaka... jak mówi że mokro to napisze najwyżej uzasadnienie dlaczego nie zebrał powinno przejść... Optymizmu trochę:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

I u mnie była dziś kontrola agencyjna z "wzajemnej zgodności" całe szczęście jest ok ale powiedzieli że na przelew to se musimy poczekać ;[

Ogólnie to dopiero ściganie sie zaczyna przez kontrole i czuje że ta wzajemna zgodność po 2013r to załata dziurę budżetową... naszymi dopłatami <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

co sprawdzali?

pytam bo diesla nie przechowuję na podwórku - przywożę tyle ile mi trzeba jednorazowo (500-600litrów),

ŚOR przywoża mi w dniu oprysku a fakturują raz na dwa tygodnie,

zwierzątek (świnek) mam nadzieję że pozbędę się do końca roku (i nie zaliczę kontroli bo na zwierzakach zawsze mogą coś znaleźć),

księga bydła - już pusto, księga świń - zgodnie ze stanem faktycznym oraz tym co ostatnio powiatowy lekarz sprawdzał,

szambo od domu wywiezione niedawno, rachunek jest,

olejów nie przechowuję, ŚOR nie przechowuję, zboże sprzedaję po żniwach itd

Jedynie podwórko muszę posprzątać trochę (wywieźć złom, poustawiać maszyny->BHP i takie inne drobne rzeczy na które zawsze czasu brak). Ogólnie nie chcę żadnej wpadki czy z ARiMR, KRUSem powiatowym lekarzem itp ale sami wiecie.

 

 

edit.

płatności dziś na koncie nie było jeszcze.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. O ile mniej więcej moze sie przedłużyć przyjscie dopłat bezpośrednich jeśli się miało korekte wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Witam. O ile mniej więcej moze sie przedłużyć przyjscie dopłat bezpośrednich jeśli się miało korekte wniosku?

Jak będziesz miał pecha to może być i czerwiec <_< Ja w tamtym roku miałem poprawkę a pieniądze w grudniu były.

Sprawdzali co gdzie posiane na działkach, I trochę było o porządku na gospodarstwie i parku maszynowym. No i ogólnie dowiedziałem się co mają prawo sprawdzić i za co mogą być sankcje wiec marne nadzieje na przyszłość bo prawo nas wykończy jednym słowem <_<

Ale pozytyw też jest bo -będzie jak w zagranicznych idealnych pięknych gospodarstwach albo wcale nie będzie gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

w nas w okolicy cisza nikt nie dostał żadnej decyzji. A rok temy o tej porze pieniądze już były wydane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

u mnie jak byli z wzajemnej zgodności to tylko pola sprawdzili i się zapytali czy mam zwierzęta. A potem przyjechał piorin i sprawdzał przechowywanie, rejestr, szkolenie i badanie opryskiwacza. To na zlecenie agencji i to też było z wzajemnej zgodności tylko kto inny robił. A protokoły wypisywali na miejscu. I w międzyczasie był jeszcze jeden ale on wszystkie pola i wszystkim sprawdzał. I robił zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pytałem w agencji i nic nie wiedzą miałem 2gi rok z kolei kontrolę zwierząt w 2010 była i w tym roku powtórka z rozrywki nieprawidłowości nie było ale zastanawiam się skąd rok po roku ta sama kontrola czy nie jest to czyjaś przysługa jak myślicie ;) w tamtym roku w styczniu była decyzja ciekawe jak w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@Ferdek, u mnie 3 rok z rzędu kontrola obszarowa, 2 zwierzęca to co mam powiedzieć ;p Nieprawidłowości nigdy nie było, tylko powierzchnia co roku im wychodzi inna(ale w tolerancji) i juz nie wiem ile mam pola.... Kasa pewnie będzie w marcu, podczas gdy ONW wszyscy w okolicy juz wykorzystali, mają decyzję na podstawowe dopłaty, a u mnie nawet decyzji z ONW nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
@Ferdek, u mnie 3 rok z rzędu kontrola obszarowa, 2 zwierzęca to co mam powiedzieć ;p Nieprawidłowości nigdy nie było, tylko powierzchnia co roku im wychodzi inna(ale w tolerancji) i juz nie wiem ile mam pola....
Mi w zeszłym roku chcieli odbrać 13 arów, po rozmowie zeszli do 9 arów. Po zapytaniu czy ich system do mierzenia posiada legalizację/atestację urzędu miar i wag usłyszałem - wie pan co ma pan ponizej 10arów różnicy a to już nie wpływa na zmianę wielkości dopłat. W tym roku wyliczyli mi większą powierzchnię niż mam a ja twardo podałem to co mam w ewidencji gruntów bo tylko tam podane wartości zostały zmierzone przez ludzi z uprawnieniami które są ważne w naszym kraju.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Co do mierzenia to jest porażka. mojemu sąsiadowi zabrali 2h a dali innemu bo granicy nie widzieli jak mierzyli a oni się dogadali i granicy nie mieli, tak jest jak przychodzą sami na pole i mierzą. Co do decyzji to teścia kuzyn już dostał co 500m od nas mieszka i kilku innych my jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Witam. Decyzje dostałem 1 grudnia a na koncie na razie nic nie ma jeszcze(bynajmniej wczoraj nie było).


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

nie strasz chłopaka... jak mówi że mokro to napisze najwyżej uzasadnienie dlaczego nie zebrał powinno przejść... Optymizmu trochę:rolleyes:

 

Będe tak uzasadniał, bo w sumie to prawda jest.

 

Nie wiesz ile czeka się na protokół z kontroli??

Bo nie dostałem go "od ręki", powiedzieli, że przyjdzie pocztą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

U mnie dziś przyszła decyzja ;D

Dość szybko tamtym razem dopiero przyszła 12 marca :huh:


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie przyszła jekiś tydzień temu ;) W piśmie napisano ,że w wyniku kontroli (pierwszej od początku przyznawania dopłat) poszczególne działki są mniejsze o 0,01ha , 0,02 ha - i to na działkach gdzie nie mam żadnych budynków a działka rolna=działka ewidencyjna , a na działce na której są budynki i areał napisany na oko żadnych pomyłek w areale sie nie dopatrzyli :lol: moim zdaniem te kontrole to pic na wodę i tylko denerwują ludzi <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

U sąsiada kontrola obszarowa jest systematycznie od początku co roku i co rok żadnej kontroli nie zgadzała się powierzchnia. Dawali protokół do podpisania a on zawsze mówił jak będzie się zgadzać ze stanem faktycznym to podpisze, początkowo wielka awantura ale zawsze został podpisany protokół zgodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Decyzja za dopłaty rolnośrodowiskowe przyszła a bezpośrednie i cukrowe jeszcze nie.Może już ktoś z was dostał wszystkie płatności .Po jakim czasie po rolnośrodowiskowym przychodzą bezpośrednie i cukrowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

ja dycyzje na ONW mam z dmia 21.11 i jeszcze kasy niemam a bezposredniej i rolnosrodowskowej nawet decyzji niemam <_<

 

to są złodzieje :( ceny ida w góre a oni kasy nie wypłacają tak by coś sie kupiło jakies nawozy i paliwko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj