SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bolid20    98

Ja miałem kontrolę w listopadzie a dziś przyszła decyzja o przyznaniu płatności

Edytowano przez bolid20

-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

ja miałem kontrole 13 12 2012 a dzis pismo ze sie nie wyrabiaja ze wzgledu na złozony charakter sprawy oraz techniczne problemy z przeprowadzeniem wszystkich kontroli wydanie decyzji do 30 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Dziś sąsiad dostał pismo że sie nie wyrabiają w ARiMR i dopłaty bede do 28 czerwca na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Dzisiaj dostałem decyzje w sprawie dopłat bezpośrednich i ONW oraz informacje, że dopłaty rolnośrodowiskowe mają być naliczone do 30 kwietnia. Teraz zostało czekać na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Czyli u mnie to samo co u slawekz1975 że wniosek zostanie rozpatrzony do 30.04.2013 i pewnie kasa będzie dopiero w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Czy nie nadchodzi czas, aby podziękować Kalembie i całemu PSL!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

To co podaje ARIMR dotyczące zrealizowanych dopłat to wielka ściema i propaganda jak za komuny.

Gdzie te miliardy, które trafiły już na konta rolników? skoro w niektórych rejonach zrealizowane wypłaty wynoszą około 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

To co podaje ARIMR dotyczące zrealizowanych dopłat to wielka ściema i propaganda jak za komuny.

Gdzie te miliardy, które trafiły już na konta rolników? skoro w niektórych rejonach zrealizowane wypłaty wynoszą około 30%

W moich okolicach już bardzo dużo ludzi dopłaty dostało po za mną oczywiście także ja jestem w stanie w to uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

Wiec tak, mój ojciec decyzja z 31 grudnia 2013 pieniadze na koncie dziś ok 16.00, Ja jeszcze nie mam decyzji była u mnie kontrola fotograficzna, dostałęm pisemko o przedłużeniu postępowania do 30 kwietnia i czekam. Obaj mamy powyżej 45 ha we wnioskach i jesteśmy ze ślaskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

u mnie i kilku sąsiadów też są pisemka,że decyzja będzie do 30 kwietnia-wszyscy mieli kontrolę w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Kontrola w całej wsi przez firme geodezyjną w listopadzie wyrywkowo jeszcze raz przez warszawe i narazie cisza oczywiście poprawki ,obcięcia zwroty z ONW-u są ale kasy nikt nie dostał .A tak wogóle to dostali tylko nieliczni więc niewiem z kąt te dane z agrobiznesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dopłaty brak przysłali tylko pismo że decyzję obszarową i rolnośrodowiskową wydadzą do 30 marca , najlepsze że 2 listami przysłali te pisma do dopłat bezpośrednich jednym a do rolnośrodowiskowych drugim tego samego dnia , jeszcze na dodatek są jacyś nie przytomni bo daty im się popierniczył na jednym piśmie jest że zostało napisane 28 marca 2013 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W moich okolicach już bardzo dużo ludzi dopłaty dostało po za mną oczywiście także ja jestem w stanie w to uwierzyć.

 

 

W naszym rejonie też dużo osób już dostało.

 

pow. Ciechanów


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Dzisjaj przysłali do mnie i do kilku sąsiadów pisemka,że decyzja będzie do 30 kwietnia - wszyscy mieli kontrolę fotograficzną w żniwa. Generalnie w mojej okolicy (Lublin) nikt kasy nie dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

U mnie z pół wsi dostało te pisemka, a mi dziś przeleli kasiore :)


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Decyzja 20.02, tego samego dnia odwołanie od decyzji. Dziś decyzja o uznaniu mojego odwołania, kasy brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Dziwne,ja mam decyzję z 23 stycznia a dopłat nadal nie mam.Czy jest jakaś logika w tym szaleństwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Wkoncu cos drgneło decyzja jakies 3 tygodnie temu na onw a 5marca na koncie reszty ni widu ni słychu... Starszemu przyszło pismo ze dezyzja zostanie wydana do konca maja wiec chyba w czerwcu dostanie bo kontrol była na jesieni a do tej pory zadnego protokołu pokontrolnego nie wysłali co oni tam kur.... robia żal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj