SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marulekk    5298

@bomek7

decyzje to miałem tylko z ONW ale to było w październiku


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

Dzisja też dostalem...... ale tylko dezycję na onw rś i obszarowe oczywiście po modulacji kurcze pewnie kasa w marcu jak dobrze pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Kasa na koncie, RŚ w połowie stycznia, Obszarówka w zeszły poniedziałek decyzja z początkiem grudnia. Szkoda tylko, że nie dostajemy kasy w Euro nie zostalibyśmy tyle oskubani, ale dobre i co Chłopa w h**a zrobić. 29 września kurs euro wynosił 4,18 dzień później czyli wtedy co naliczone miały być dopłaty po 4,11 z tego co wiem przez obniżenie kursu o 7gr wszyscy rolnicy razem stracili 125mln złotych. Ja przez kurs Euro jestem stratny tys zł po modulacji drugi tysiąc ;[


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Coś kolego nie zgadzają mi się te twoje wyliczenia.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

witam mam pytanie jakie płatnośći sa nliczane gdy :

sa zboza jpo upo

burak jpo cukrowa

trwale laki historyczyne jpo paszowe

lucerna jpo straczkowe

a co sie dzieje z tymi i innymi gdy wmiesza sie w to rolnictwo zrownowazone

1) platnosc do straczkowych lub innych znika ?

2) czy modulacja obejmuje zrownowazone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370

U mnie też w końcu przyszły, przelew z 31 stycznia. Lubelskie gmina Bychawa, ok 11h + krówki :D Oczywiście kwota nie zgadza się z moimi obliczeniami, ale oczywiście nie ma gdzie sprawdzić z czego obcieli bo nie ma decyzji :ph34r: Na szczęcie różnica niewielka- parę dobrych piwek (28zł) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pojechałem dzisiaj do mojego oddziału arimr, jestem z lubelszczyzny. Pracuje tam moja kuzynka, i stwierdziłem że ją podpytam co i jak z tymi wypłatami.

A więc miejscowy odział prowadzi wypłaty dopiero z decyzji z początku grudnia... Z tego co się dowiedziałem to nie wypłacają zbyt dużo. A według kuzynki najprawdopodobniej kasy mogę się spodziewać dopiero za jakiś miesiąc albo półtora... :blink:

Wcześniej nic z tego raczej nie będzie... Trzeba czekać :ph34r:

 

Vincent szaleje... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

kurde jak wy robice ze juz macie te doplaty..

Dziś rodzice dzwonili do arimr i nasz wniosek jest dopiero podobno obrabiany w warszawie i nie wiadomo kiedy bedą pieniądze..

bede musiał kupować nawozy z odroczonym terminem platności co oznacza znacznie wyzsze ceny..

fkcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32
Napisano (edytowany)

Ale farmazony piszecie żeby już dobitniej nie pisać.

 

Przecież kasę ślą z centrali, żaden oddział nie ma na to wpływu, ani nie ma zielonego pojęcia kto dostanie i kiedy.

W oddziale mogą sobie co najwyżej do wróźki zadzwonić żeby im powiedziała kto wcześniej dostanie.

Edytowano przez speeeder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

dokładnie kolega ma racje wnioski jak sa sprawdzone i wysyłane do centrali (wawa)a oni przelewaja kase według wpłyniecia albo uznania jak ich zawieje i pewnie zaleznie od tego ile kasy im brakuje w innych dziedzinach na przelewy dla nas czs jeszcze maja ( 30 czerwca )

cierpliwosci wpłyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

kasy jak nie było tak nie było ale za to wniosek dzisiaj przyszedł na 2013 :D ...żal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Decyzja RŚ i ONW na początku stycznia. Kasa za RŚ dzisiaj no koncie. Pozostałych decyzji jak i kasy na dzień dzisiejszy brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Ale farmazony piszecie żeby już dobitniej nie pisać.

 

Przecież kasę ślą z centrali, żaden oddział nie ma na to wpływu, ani nie ma zielonego pojęcia kto dostanie i kiedy.

W oddziale mogą sobie co najwyżej do wróźki zadzwonić żeby im powiedziała kto wcześniej dostanie.

 

Ok. to jeśli oddział powiatowy nie ma wiedzy to dlaczego podaje takie informacje?

Kolejny punkt do listy nie agencji rządowej a towarzyskiej.

Dobija to czekanie..

Z tego co wiem, w sąsiednich powiatach znajomi już mają wszystko u siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66
Napisano (edytowany)

Dotacji wgl nie powinno być!! bo przez nie jesteśmy tylko uzależnieni w pewnym stopniu... niech by każdy dostał odpowiednie wynagrodzenie co do wykonanej przez siebie pracy! a nie ze coś produkujesz i nie wiesz czy to wgl sprzedasz i po ile :(

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

 

Ok. to jeśli oddział powiatowy nie ma wiedzy to dlaczego podaje takie informacje?

Kolejny punkt do listy nie agencji rządowej a towarzyskiej.

Dobija to czekanie..

Z tego co wiem, w sąsiednich powiatach znajomi już mają wszystko u siebie...

 

W oddziale podadzą ci informacje, czy z Twoim wnioskiem było wszystko w porządku i czy nie było błędów i że masz decyzję do wypłaty a także czy masz modulację czy nie i na tej podstawie powiedzą Ci że nie będziesz miał opóźnionej wypłaty i tyle!

 

Dwa lata temu też długo nie miałem dopłaty a kasa mi był bardzo potrzebna, dostałem w oddziale nr do centrali.

Bardzo ciężko jest się tam dodzwonić, albo cały czas zajęty albo nie odbierają, kiedy w końcu ktoś odebrał to poinformował mnie tylko w jakich najbliższych dniach będą realizowane przelewy, czyli kiedy jaśnie łaskawy Rostowski skapnie coś ze swojego portfela które dostał z Unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomek7    0

Na innym forum ludzie piszą,że dostają dopłaty bezpośrednie 2 miechy od decycji,a Rś 1 miesiąc,zobaczymy czy się sprawdzi u mnie za 9 dni


rolnik15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Dotacji wgl nie powinno być!! bo przez nie jesteśmy tylko uzależnieni w pewnym stopniu... niech by każdy dostał odpowiednie wynagrodzenie co do wykonanej przez siebie pracy! a nie ze coś produkujesz i nie wiesz czy to wgl sprzedasz i po ile :(

 

 

 

zgadzam sie z toba w 100 %

najlepszy i najpewniejszy interes na tym to maja ci co nic nie produkuja na słabych ziemiach, wtedy taki ma onw, jpo plus uzupełniajace płatnosci, i do tego jeszcze zakombinuje z rolnosrodowiskowa dopłata i juz ma ok 2 tys do ha i po co mu robic ? lezy na wznak i sie smieje a ilu takich co całe pgr poprzejmowało, dało w dzierzawe i własnie w ten sposób sie bogaci

to jest patologia

powinno byc tak jak w usa czyli ceny gwarantowane przez rzad na dany rok

wtedy siejesz pszenice i znasz jej minimalna cene, np. na swiatowych rynkach cena pszenicy jest po 60zł ale rzad ustalił ze minimalna cena na granicy opłacalnosci rolnika to 80zł wtedy dopłaca ci do kazdego 100kg 20zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

ale gdyby nie dopłaty to co piąte gospodarstwo by upadło

a ziemia leżała i krzakami porastała

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

dzieki temu byłaby tansza a nie to co teraz sie wyrabia, krzycza po 50 tys za ha i co z tego ze sa dopłaty, kiedy zwróci ci sie taka inwestycja ? po smierci ?

w tych realiach ziemia rolna powinna byc góra po 10 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Widzę że w kolejnym temacie kolega koma666 żali się na drogą ziemię... Co Ci z tańszej ziemi jeśli zabraliby dopłaty? Na 5 klasie żyto da 3-4 t. 3x700zł = 2100zł. Odejmij koszty, wynajmij kombajn - jedynie słoma zostanie. Są dopłaty więc mimo słabych zbiorów można sporo kasy wyciągnąć. Przez to bogacą się nie tylko obszarnicy ale i zwykli mali rolnicy którzy dzięki tym dopłatom mogą funkcjonować.

 

Wg Ciebie po jakim czasie ziemia rolna powinna się "zwracać"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

po pierwsze to łazisz za mna po forum i szukasz zaczepki

po drugie ja na V klasie osiagam 4-5 ton/ha pszenzyta

 

a tak wogóle to jak mnie pamiec nie myli, pisałes ze bez dopłat wyciagasz 2 tys/ha wiec czemu sie przejmujesz ze ziemia by potaniała ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zaglądam na różne tematy, nic do Ciebie nie mam, mamy inne zdania i tyle.

Osiągam 2 tys i więcej ale nie z 5 klasy. Patrzę nie tylko na siebie ale i na np moich sąsiadów. Nie są nastawieni na rozwój a jedynie na utrzymanie tego co mają. Jeśli z 10ha wyciągną po 2 tys i dostaną kolejne 2 tys z różnych programów to mają 40 tys - za to można przeżyć. Jak im zabierzesz dopłatę to nic dobrego ich nie czeka. Ziemi nie dokupią bo nie mają za co - kasa idzie na przeżycie a i nie ma od kogo kupić bo jest 3 czy 5 rolników którzy biją się o grunty. Sprzedać też nie zechcą bo sam wiesz jak jest z pracą - bezrobocie rośnie - a te pare tys zawsze się przyda. Sprzedaje się tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

U mnie przyszły 30 stycznia:) Podkarpacie:)Później przyszły na dłużej starczą :D


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj