SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Slomek    186

Czy ktoś z Was brał dopłaty z tytułu : " Rolnictwo Zrównoważone" i siał jako roślinę jedną z trzech jęczmień z domieszką grochu? Dziś w gazecie wyczytałem że już nie dostaniemy tej dopłaty choć według programu podpisanego na 4 lata jeszcze powinna być. Powodem tego jest jakaś zmiana i teraz ponoć trzeba siać np groch w czystym siewie bądź w mieszance z trawą? Wyczytałem to w gazecie pomorskiej? Czy to jest prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweeter211    0

witam:) jak wyglada sprawa u ktorych sa juz doplaty, mieliscie doplaty do zwierzat takze? bo mi powiedzieli ze opoznilo sie z doplatami zwierzecymi i one wchodza do bezposrednich czy jakos tam razem, prosze o podpowiedz w tej kwestii poniewaz decyzja 30.11 a konto zero. decyzja z 30listopada a mowili ze wnioski z doplatami do zwierzat opoznia sie jak to jest?

Dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Wszystkie dopłaty już na koncie, przysłali już nawet nowy wniosek na 2013 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Ja też dziś dostałem...ale decyzje na obszarówkę.Zdziwiło mnie to bo nie łapie się na modulacje ani tez nie mam potraceń pokontrolnych.Jak się doczytałem to mi ją przysłali bo odmówili mi w niej(decyzji)przyznania płatności zwierzęcej(w tym miejscu wychodzi nie znajomość przepisów przez urzędników mojego ARiMR-u). Patrzę dalej i czytam a tam,że jestem w plecy jakieś 281 zł w stosunku do roku wcześniej.Okazało się,ze stawki JPO(płaci Unia)wzrosły lecz stawki UPO(płaci nasz piękny kraj) spadły z 274,23zł do 211,80zł-nie ma też żadnego uzasadnienia tej obniżki.Pewno kasa na premie poszła.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

JPO rośnie a UPO maleje bo co roku zwiększa się udział środków unijnych a zmniejsza krajowych , tak jest od samego poczatku dopłat w Polsce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Przedwczoraj w agrobiznesie mówili ,ze do końca stycznia 5.99 dla 806tys rolnikow , a w lutym mają wypłacić 3,231mld - więc szału nie ma co do ilości ale tragedii też nie.

Natomiast 90% wniosków jest już obsłużonych przez ARIMR i tyle osób mogłoby już dostać dopłaty ale Rostowski nie daje kasy na dopłaty.

 

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/29012013-1210/9690575

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADAMEK28    0

Dzisiaj wpłynęła dopłata, decyzja z 18 grudnia B) ... dobrze że jeszcze w styczniu.

 

możecie napisać ile macie hektarów?

moja decyzja jest z 5 grudnia i cisza .....moja cierpliwośc się kończy....

 

Wiecie może jakie ma być temo wypłat w lutym?

 

ślimacze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomek7    0

Dzisiaj wpłynęła dopłata, decyzja z 18 grudnia B) ... dobrze że jeszcze w styczniu.

Czyli dostałeś pierwszy, ja mam decyzje z 17 grudnia,ale dostałeś wszystko?


rolnik15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

dopłaty uzupełniające w 2013 takie same jak 2012 czyli wnioski podobne od 2014 ma niebyc płatności uzupełniających nie mylic z płatnościami specjalnymi pewnie UPO w 2013 będzie jeszcze nizsze sa o srodki wypłacane z krajowego budżetu będą jak co roku zmiany w dopłatach rolnośrodowiskowych w tym roku rząd co roku robi nowele rozporządzenia i miesza w pakietach szczegółów nie znam pozdrawiam zachęcam rolników do płatności specjalnej do roślin strączkowych motylkowych w plonie głównym bo płatność znacząco wzrosła i będzie rosła na szczegółne znaczenie tych dotaji obecnie jest to 672,56 na ha nie można jej łaczyc z miedzyplonami z rolnośrodowiskowych ale mamy JPO ST I UPO WPORÓWNANIU ZE ZBOŻAMI SZCZEGÓLNIE JAK KTOS NA SŁABE GLEBY OBECNIE UPO DO ZBÓZ TO TYLKO 211,80 CZY MACIE WNIOSKI NA 2013 I Z KTÓRYCH WOJEWÓDZTW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

widze ze kolega powyzej zacheca do kombinacji :)

a co szanowny kolega ''produkuje'' we własnym gospodarstwie jesli mozna zapytac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

możecie napisać ile macie hektarów?

 

 

wnioskowane 45ha

 

 

 

Czyli dostałeś pierwszy, ja mam decyzje z 17 grudnia,ale dostałeś wszystko?

 

Kwota, która była w decyzji, oczywiście z modulacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Ciekawe ile w tym roku będzie wynosiła dopłata do strączkowych. 672 zl w tym roku, w poprzednim było tylko chyba 210zl, a więc spora podwyżka. Na pewno ta kwota wpłynie na wzrost uprawy strączkowych w tym roku (sam planuje tak zrobić) i żeby się tylko nie okazało, że w tym roku będą mniejsze dopłaty. No ale trzeba zaryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Jak sie ludzie rzucą na strączkowe to oczywiście że dopłata będzie mniejsza - jest pewien budżet ,który zostanie podzielony na dane hektary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Wczoraj przysłali, przez te ostatnie dni stycznia dużo osób dostało, pewnie żeby statystyki zwiększyć że to jednak w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dziś RS z ptaszków jest na koncie, brakuje jeszcze podstawowej płatności.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ede    0

Nikita_Bennet a miałeś decyzje jeżeli tak to ile tygodni od wydania na przelew czekałeś .

Dzięki za odpowiedz!!!

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

decyzja z 8 stycznia 2013, dziś RS na koncie.

Cieszy mnie to bo nie mam pomysłu na te łąki a ten RS sprawi że spłacą się same a potem może wydzierżawię je komuś.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

łódzkie powiat pabianice i nic i nic i zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Czekałem i wkońcu sie doczekałem, przedwczoraj dotarł i do mnie przelew, decyzji brak a przelew jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj