SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

slaw17    22

Tak ale w zeszłym roku. Pieniądze przyszły dwa tygodnie szybciej niż decyzja (jpo i upo).


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja tam ONW dostałem

 

w pażdzierniku ale decyzji dopłat nie dostałem do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

ja również czekam z utęsknieniem na kasę i obserwując cenę nawozów mam coraz smutniejszą minę:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam coraz smutniejszą minę:rolleyes:

 

Po Emotikonce powiedział bym że raczej zadowoloną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

ja tam ONW dostałem

 

w pażdzierniku ale decyzji dopłat nie dostałem do tej pory

Czytając takie wpisy i nie mając decyzji trzeba jednak w banku pytać :D

 

Kolejna ciekawostka czy może być kontrol i mierzyć pola(dokładnie nieużytki) nie informując o tym rolnika? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

Pieniądze z ONW przyszły juz w październiku, decyzja JPO, UPO i PZ przyszła 23 listopada, pieniędzy jeszcze wczoraj nie było na koncie, ale z tego co wiem miały być dziś i jutro przelewy z agencji. Podobno 50% rolników z podlasia dostanie dopłaty jeszcze przed końcem roku.:) Tak mówili w obiektywie tydzień temu. Ale jak będzie zobaczymy;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Decyzje były wysyłane do dnia dzisiejszego. Decyzji nie otrzymałem i w tym roku nie otrzymam, prawdopodobnie dopiero w 2012 roku otrzymam decyzje i pieniążki ;[

 

Wszystko przez upierdliwe kontrole z OSNu

 

 

Edytowano przez akaku

Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

przyszła w końcu decyzja z obszarowych, i ręce opadają, tyle co w tamtym roku, tyle samo i w tym , tyle samo upraw i łąk, byłem pewien że ze względu na euro będą większe, ale okroili mi z PZ, mimo że mam więcej sztuk bydełka, to do krów które miałem na stanie w zeszłym roku jest większy DJP, niż do byczków ( te ich chore przeliczenia) mam nadzieje że po 2013 roku wejdą dopłaty do produkcji

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dzis otrzymalem decyzje doplat bezposrednich a pare dni wczesniej onw a pieniedzy poki co ni hu hu

kto zna daty przelewow agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Do moich rodziców wczoraj przyszła decyzja :D ... Szkoda tylko że kasa ciągle ta sama jak np. w tamtym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Decyzja w piątek przyszła tj 2 grudnia bodajże ;) A kasy ni ma w zeszłym roku była 02 grudnia a w tym roku nie wiadomo :(

 

Ps Wiadomość dnia wg operatorek miotły w pewnym gim " Ta unia to przez dopłaty do tych rolników się rozj** " Jak to usłyszałęm to myślałem że pojadę do tego gim i wybuchnę ... Te ku Miastowe i te ich gadanie na tematy o których nie mają pojęcia...


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Decyzja w piątek przyszła tj 2 grudnia bodajże ;) A kasy ni ma w zeszłym roku była 02 grudnia a w tym roku nie wiadomo :(

 

Ps Wiadomość dnia wg operatorek miotły w pewnym gim " Ta unia to przez dopłaty do tych rolników się rozj** " Jak to usłyszałęm to myślałem że pojadę do tego gim i wybuchnę ... Te ku Miastowe i te ich gadanie na tematy o których nie mają pojęcia...

aż zaniewmuwiłem , szkoda że nie powiedziały,, na h--j nam potrzebni rolnicy''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Ps Wiadomość dnia wg operatorek miotły w pewnym gim " Ta unia to przez dopłaty do tych rolników się rozj** " Jak to usłyszałęm to myślałem że pojadę do tego gim i wybuchnę ... Te ku Miastowe i te ich gadanie na tematy o których nie mają pojęcia...

 

Wiesz jeśli ktoś słyszy w telewizji że 40% budżetu UE to tylko Rolnictwo to jak ma myśleć... Po za tym rolnicy i media, zapominają o sensie dopłat bezpośrednich, które są po to aby rolnicy mogli produkować tania żywność.. Natomiast rolnicy są pewni, że unia im daje kasę bo stwierdziła, że to naprawdę pokrzywdzona grupa ale niestety jakby tak było dlaczego nie dostają tego wsparcia też inne grupy społeczne, które również są biedne... Więc taka sprzątaczka, która zarabia za pewne minimalną krajową nie potrafi tego zrozumieć, że rolnicy dostają kasę a żywność jak była droga tak jest więc ja się ludziom nie dziwię...

 

aż zaniewmuwiłem , szkoda że nie powiedziały,, na h--j nam potrzebni rolnicy'

 

Nawet jakby tak powiedziały to co z tego, USA ma około 300 mln ludzi a nadwyżka żywności wynosi 300% uwierz mi, że bez problemu pokryła by zapotrzebowanie całej Polski i na pewno nie była by to żywność droższa od naszej...

 

Decyzja przyszłą przedwczoraj, kasy na razie brak... Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziś otrzymałem decyzję ( JPO UPO TUZ ST )Zeszłoroczną decyzję miałem dopiero w marcu. Jednym słowem poprawa

Kasa może jeszcze w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Decyzję otrzymałem w połowie listopada a kasa 2 grudnia była już na koncie. Wnioski składałem w ostatnim mozliwym terminie, więc myślę, że data złożenia wniosku nie ma wielkiego wpływu na datę wypłaty pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

Robert812, a kiedy przyszła decyzja, jeśli można wiedzieć???

Edytowano przez mgilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

ja decyzje dostałem 22 listopada, a pieniądze na koncie były już 6 grudnia. Nie ma co w tym roku się pospieszyli, w zeszłym to do kwietnia czekałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

My decyzje tez dostaliśmy, i dziwię się innym wyszło tak samo u nas wyszło wiecej niz było do tej pory. Teraz tylko czekać na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja wczoraj dostałem już kasę a jutro ją wydam <_<, i jeszcze braknie ;[


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Wie ktoś ile się czeka na protokół z kontroli obszarowej???

Dziś miałem "gości" w terenówce... :huh:

Nikt nie dzwonił, podjechali pod dom, wyszedłem i powiedzieli, że prawie wszystkie działki poddane kontroli już znaleźli...

Gdy się zapytałem czy wszystko ok, to w zasadzie powiedzieli, że "w porządku" ale protokołu mi nie pokazali, ma przyjść pocztą.

Wię ktoś ile się na niego czeka??

Aha, mam łake ( pewnie na niej byli) siano na niej skosiłem i jest zwałowane przewracarką ( czyli jakby w stóg ). nie zbieram jej bo siano jest niskiej jakości i nigdy nie dosycha, bo tam mokro. Kontrolerów nie pytałem bo się bałem, ze bedą się rzucać. Wie ktoś czy tak można zrobić.

czytałem i pisze, że można zestogować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj