SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Witam chciałbym zapytać czy dopłaty bezpośrednie można pobierać tylko do jednego hektara i jakie kryteria trzeba spełnić by dostać dopłaty.

Przepraszam jeśli napisałem post w niewłaściwym dziale ale nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Byłbym bardzo wdzięczny jeśli mógłby mi ktoś to wytłumaczyć.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

musisz udać się do arimr i złożyć wniosek o nadanie numeru gospodarstwa. Nie na przeszkód żeby na tak małe gospodarstwo dostawać dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Koledzy ile jest do hektara JPO + UP złotych bez żadnych obcieć? Bo sprawdzałem na stronie ARMIR i wychodzi 943,86 do hektara ja mam 12 hektarów to powinienem tyle dostać a otrzymałem 894 zł do hektara.

 

 

 

Miałeś na pewno jakąś uprawę na jakimś areale do której nie ma UPO np. ziemniaki .

 

@wlascicielziemski - numer gospodarstwa jest nadawany obszarowi / gruntowi na który chcesz brać dopłaty czyli na adres w tym wypadku pola, swoje dane wpisujesz takie gdzie mieszkasz sam Ty . - jeśli dobrze pamiętam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli nie był płacony krus ani żadne inne podatki rolne od tego gospodarstwa i nie była tam prowadzona zarejestrowana działalność rolna. Tylko podatek gruntowy był płacony to też można składać wniosek o dopłaty bezpośrednie?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kasy ni ma,decyzji ni ma(24ha),żyć trzeba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKakal26    26

Ja Śląskie Jeszcze niemam

 

Ale decyzji niemają teraz przysłać tak słyszałem tylko prosto kasa na konto

 

Decyzje maja dostać tylko ci co sie im cos niezgadzia w dokumetach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Niektórzy powinni dostać ...

 

@wlasciciel ziemski - musisz podejść do lokalnego arimr i dowiedzieć się w tej kwestii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U nas jak nic nie bylo tak nic nie ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskow7    0

Cześć,

 

Słuchajcie jak to jest z decyzjami papierowymi może ktoś się orientuje.

Dotychczas z tego co pamiętam przychodziła pisemna decyzja a potem po jakimś czasie pieniążki na konto. Teraz doszły mnie słuchy, że takowych decyzji juz nie będzie, trzeba sprawdzać saldo na koncie. Czy ktoś może przytoczyć artykuł w którym ARIMR wyraźnie zaznacza, że decyzji nie będzie. Lub potwierdzić słuszność tego co mi się obiło o uszy?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Gadałem z sąsiadem decyzja mu przyszła 4 tysie w plecy jest :/ Kupił trochę łąk i mu tego nie zaliczyli... Złodzieje :/ A we wszystkich terminach się zmieścił .... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak dokładnie a o "dawaniu" dopłat , wsparć pogramami unijnymi to głośno krzyczą tylko nikt nie mówi ile w górę idą środki produkcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

U mnie na początku grudnia ONW wpłynęło i do tej pory cisza żadnej decyzji odnośnie dopłat podstawowych ONW czy RS kontroli żadnej nie miałem. a kasa co nam obcinają trafi do urzędasów nowo zatrudnionych (ciotki wujów siostry synów byle tylko kogoś wepchnąć mimo ze zielonego pojęcia nie ma) będą jeździć i sprawdzać czy na krowiej d*pie nie siedzi jedna mucha za dużo.

Ortografię także będą sprawdzać!

Edytowano przez danielhaker
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Lubelskie pow. Luków cisza. Może dlatego bo miałem kontrole związaną z MR to będą moje pierwsze dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

Nowy minister i dopłat nie ma ,a decyzja jest od początku grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercik1995    25

ojciec pytał się w banku kiedy ostatnio były przelewy to powiedziała mu ze 5 grudnia :P

i od tamtej pory nic nie było ja też jeszcze nie dostałem nadal czekam :)

woj mazowieckie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj