SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

robert983    38

ja dostałem nowe papiery na przyszły rok a decyzji na rok 2011 jak nie było tak nie ma. dodam tylko że u mnie była kontrola z agencji tak w drugiej połowie wrzesnia ale sąsiad co też miał kontrole dostał juz decyzje. naszczęście paliwo kupione,nawóz też to na kasę się poczeka tylko kto wie jak długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Decyzja leży jakoś od początku stycznia, a pieniążków nadal nie ma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo oceniac,ani nikogo krytykowac,ale widze wiele postow typu" doplat nie ma,a nawoz nie kupiony".

Ale jesli gospodarstwo w ciagu roku nie jest w stanie wypracowac zysku,ktory w tej sytuacji moznaby wydac na nawozy,paliwo,itp.,to byc moze nalezaloby sie zastanowic nad sensem prowadzenia tego gospodarstwa? Nie wyobrazam sobie pracowac caly rok,a jak przyjdzie wiosna,to brak srodkow na nawozy i czekac tylko na doplaty.

Sam nie dostalem jeszcze ani zadnej decyzji,a tytmbardziej doplat( kontrole co rok od trzech lat..). Pozostaje cierpliwie czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

już w zeszłym tygodniu mówili w Agrobiznesie że mają wypłacać pieniądze a na forum już kilka tygodni cisza w tym temacie

Edytowano przez bayer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Koniec lutego się zbliża a decyzji z rolnośrodowiskowych jeszcze nie przysłali <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszT6030    0

Ja czekałem na decyzję, a wczoraj miałem kontrolę na miejscu :( .

Ciekawe w jaki sposób dostanę decyzję do końca lutego?

I co kontrolują jeśli można wiedzieć i czy powiadamiają przed przyjazdem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

no ja w końcu się doczekałem dziś przysłali decyzje odjeli 200zł bo za dużo napisałem.a co do kontroli to nie wiem co u kolegi @andrzejl sprawdzali ale jak u mnie we wrześniu po polach chodzili i mierzyli to nikogo niepowiadamiali. nawet na piśmie jakie mi przysłali to tam pisało że bez powiadomienia kontrola się odbyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

marecki2006 - nie zapominaj że rolnicy mają kredyty do spłaty, różnie było z płatnością za towar np zakłady Bodaczów, a dopłata jakby nie patrzeć jest dochodem - zlikwidujmy dopłaty, podnieśmy ceny i na nawóz kasa się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszT6030    0

Dokładnie kolego, zlikwidować dopłaty a zrekompensować to odpowiednimi cenami za towary jakie odstawiamy. Wszystko drożeje i to nieraz po kilka razy a cena np. trzody chlewnej od kilku lat w tych samych granicach, co najwyżej minimalne podwyżki od cen maksymalnych,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie,najlepiej zlikwidowac doplaty, a podniesc nasze ceny;ewentualnie wrocic do takich cen ropy,nawozow ,jakie byly zanim zaczely sie doplaty. Prawda jest taka,ze doplaty wcale nie sa dla nas,tylko przechodzac przez nasze rece napedzaja caly sektor gospodarki(wymienione wczesniej nawozy,czy ŚOR).

@pawelol111 jesli chodzi o kredyty,kiedys tez nastawilem sie ze do konca lutego wplyna doplaty,wiec splace kredyt. Dobrze ze w ostatniej chwili skołowałem wtedy inną kase,bo czekajac na te doplaty zostałbym z palcem w ...(wiesz gdzie). Od tej pory nie uwzgledniam doplat w zadnych planach finansowych,przynajmniej tych terminowych,bo mozna sie niezle przejechac ,no i nerwy stracic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejl    2

LukaszT6030 nie informują o kontroli na miejscu. Przypadkowo zobaczyłem ,że ktoś po polu chodzi.

Kontrola polegała na pomiarach powierzchni działek i robieniu zdjęć odkrytego szpadlem kawałka ziemi

i fotografowanie całej działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie decyzja leży od 13 stycznia, a kasy jak nie było tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ice2006    4

najlepiej u mnie było kontrole miałem 2 lutego i mieli mi za 2 góra 3 dni przywieżć protokół do podpisania a tu kicha zjawił sie tylko jeden gościu co był na kontroli 22 bo drugi sobie poszedł na urlop , przywiózł mi papiery do podpisania niby to był protokół z kontroli ale nie zostawł bo jeszcze musi coś tam uzupełnić miał podrzucić pod koniec tygodnia no i tak mi sie wydawało że to będzie dzisiaj ale sie jakoś nie zjawił a najlepsze jest toże dostawałem listy z arimr najpierw że wniosek z działalności rolnośrodowiskowej zostanie rozpatrzony do końca grudnia potem do końca stycznia a teraz do końca lutego,panowie to jest poprostu śmiech na sali jaja sobie robią czy co najbardziej to mnie wkurzy gościu co mnie kontrolował ten co poszedł na urlop mówi że on musi od poniedziałku do piątku charować a rolnicy sobie w zime odpoczywają a kasa na konto wpływa.

 

ps a na protokole kazał mi napisać że protokół otrzymałem 3 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

no i stało się, dziś w programie rolniczym powiedzieli że od tego roku gospodarstwa które otrzymają powyżej 5 tyś EURO dopłat będą potrącać 10% , takie moje pytanie, czy jak się deklaruje działki do dopłat to czy one muszą być potwierdzane dokumentem że są moje czy dzierżawione, chodzi mi po głowie by zakombinować by wujek kilka ha moich wpisał do swojego wniosku i wziął dopłaty na siebie, tak bym ja i on się mieścił w tych 5tyś euro , to czy on będzie musiał okazać dokument że albo kupił , albo dzierżawi ode mnie , czy chodzi o to aby tylko się działki nie zdublowały, (żeby wszystko zostało po staremu, tylko żeby dopłaty dostał wujo) jak ktoś zrozumiał o co mi chodzi proszę o radę kogoś z wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Agencji to nic nie interesuje czyja to jest ziemia. problem pojawia się wtedy gdy na jedną tą sama działkę złożą 2 osoby, wtedy jest to weryfikowane i osoba która nie ma do tej działki praw zostanie ukarana.

Z Twojego profilu wynika, że jesteś Młodym Rolnikiem, więc nie wiem co do Premii miałes zadeklarowane na ilu ha będziesz gospodarował lub kupiłeś grunty na kredyt preferencyjny i nie możesz ich dzierżawić.... więc w twoim przypadku bym nie ryzykował.

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Agencji to nic nie interesuje czyja to jest ziemia. problem pojawia się wtedy gdy na jedną tą sama działkę złożą 2 osoby, wtedy jest to weryfikowane i osoba która nie ma do tej działki praw zostanie ukarana.

Z Twojego profilu wynika, że jesteś Młodym Rolnikiem, więc nie wiem co do Premii miałes zadeklarowane na ilu ha będziesz gospodarował lub kupiłeś grunty na kredyt preferencyjny i nie możesz ich dzierżawić.... więc w twoim przypadku bym nie ryzykował.

masz rację, jestem w d....e, na 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Gdybyś nie był zobowiązany biznesplanem z młodego rolnika to byś mógł tak zakombinować,czemu nie. agencja nie wymaga do dopłat aktu notarialnego ani żadnych umów, zgłaszasz dane działki i tyle, a tak musisz 5 lat odczekać, ja też sie skusiłem na ,,młodego" i teraz takie kombinacje odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19550

jak dobrze w tej sytuacji,że ziemię posiadam od 2004r i dopłaty pobieram na siebie i ojciec na siebie-napewno zaje.....by nam 10% za friko. Swego czasu jak poszedłem do pracy chciałem ojcu "wydzierżawić" swoją ziemię żeby w razie zwolnienia mieć prawo do kuroniówki-jak dobrze,żę zostało po staremu :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Gdybyś nie był zobowiązany biznesplanem z młodego rolnika to byś mógł tak zakombinować,czemu nie. agencja nie wymaga do dopłat aktu notarialnego ani żadnych umów, zgłaszasz dane działki i tyle, a tak musisz 5 lat odczekać, ja też sie skusiłem na ,,młodego" i teraz takie kombinacje odpadają.

 

Czyli wytarczy złożyć do akencji np. sąsiada mapki jeśli sąsiad nam da i agencji to wystarcza? Przecież tam będą dane sąsiada w jaki sposób je zmienić?

 

Nie wiem jak to jest normalnie ale przy młodym rolniku chcą umowę dzierżawy poświadczoną przez notariusza lub gminę itp. i do tego mapki potem


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Do agencji żeby dostać dopłatę to nie musisz mieć nawet mapki, poprostu dopisujesz dane działki do tabelki razem ze swoimi działkami. A mapkę do tej nowej działki przyślą ci w następnym roku. Tak właśnie jest jak kupujesz nową ziemię albo dodzierżawiasz i bierzesz dopłaty. Warunek jest tylko jeden. W tym samym roku właściciel danej działki nie może złożyć wniosku o dopłatę do tej działki co ty bo wtedy lipa <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0

Drodzy Rolnicy, czy słyszeliście ,że nasz rząd zamierza obniżyć o 10% dopłaty bezpośrednie tym rolnikom którzy dostają rocznie powyżej 5tys euro dopłat? Jeśli wiecie coś więcej na ten skandaliczny temat proszę piszcie.

 

http://www.agrofoto.pl/artykul-nizsze-platnosci-uzupelniajace-dla-rolnikow-167384-dzial-17.php

 

Tu są dokładniejsze informacje a propo zmiejszenia doplat bezposrednich my w szczecinie zaczynamy strajk koło bramy byłej stoczni szczecińskiej 29.02.12 o 11.00 zachęcem innych agrofotowiczów do przyłączenia się, a jak tam w innych częściach Polski tez będą strajki niczym z ACTA?



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Mam takie pytanie bo jest już koniec lutego a my jeszcze nie dostaliśmy nawet potwierdzenia na dopłaty

 

A oglądałem w Agrobiznesie ze jak do konca listu nie przyjdzie dotacja to ma przyjc list

jaki jest powut braku dotaci.

 

Ale tego nawet niema

My też taką sytuację mieliśmy, Dokładnie 23 lutego ojczulek był w ARiMR w tej sprawie, pani sprawdziła i się okazało że 14 wysłali decyzję. Poczta działa jak działa, niestety, nic nie poradzisz. Na szczęście w piątek dostaliśmy decyzję. Nam powiedzieli wtedy że praktycznie każdy kto nie ma wstrzymanej wypłaty(wyjaśnienia po kontrolach, odwołania itp) to już miał do połowy lutego naliczoną płatność. Ci co mają odroczki dostaną listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj