SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SIEWCA    24

Myślę, że trzeba zamknąć już rok 2010 w temacie dopłaty, po to by nie mieszać poprzedniego sezonu z nowym 2011-2012


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Niby korzystnie ale myślałem ze będzie lepiej ;)

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Ciekawe kiedy przyjdą decyzje za podstawową bo R-S już decyzje dawno przyszły i płatność też.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja jeszcze nic nie dostałem (żadnej decyzji i tym bardziej bieniędzy). Wydaje mi się, że realnym terminem o jakim mogę myśleć jest czerwiec <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Zauważyłem że agencja zawsze wypłaca najpierw tym co mają trzodę albo sama produkcję roślinną ci co mają bydło dostają później już któryś rok z rzędu to się powtarza w mojej okolicy. Decyzję sąsiadów przyszły jakieś dwa tygodnie temu a mojej jak zwykle nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w tamtym roku jak dostałem decyzję 23grudnia to zaraz za telefon i zamówiłem nawóz przez podwyżka vatu obiecałem zapłacić do 1 lutego myślałem że się wyrobią z wypłata a tu się okazało że kasa dopiero w marcu była. Żeby zapłacić w terminie musiałem się dobrze uwijac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Panowie, ile tych dopłat za ten rok naliczyli? Bo chwalicie że korzystnie a nie wszyscy wiedza ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

witam ja decyzje tez ze 2tygodnie temu dostałem ;) ale kiedy kasa to nie wiadomo. a wysokosc na niecałe 24 ha (23.94 jak dobrze pamietam) ponad 31tys. no i 1.25ha w tym roku dopisałem :rolleyes: w tamtym roku było 27tys. wiec jest tyle wiecej. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

ONW juz dawno wydane na paliwo ok 7 tys zl a obszarowka decyzja przyszla w czwartek. Jeszcze tylko R-ś zostalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Panowie, ile tych dopłat za ten rok naliczyli? Bo chwalicie że korzystnie a nie wszyscy wiedza ile?

JPO-710 zł.

UPO-274zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Ile muszę mieć zwierząt na 12ha użytków rolnych (w tym 3ha użytków ornych a reszta to TUZ); żeby dostać dopłaty zwierzęce?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Ile muszę mieć zwierząt na 12ha użytków rolnych (w tym 3ha użytków ornych a reszta to TUZ); żeby dostać dopłaty zwierzęce?

chyba 1szt na 3 ha ale zapytaj w arimr lub poszukaj na ich stronie


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

Świnie chcesz na TUZ hodować ?? ostro . chyba krowa cielakowi jak już bo inny przelicznik żywa jednostka przeliczeniowa czy jakoś tak się to nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

I co z tego, że dopłaty są wyższe niż rok wcześniej jak ropa tak zdrożała i będzie jeszcze drozsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

O proszę, własnie przyszła mi decyzja JPO i UPO na moje 10,5ha. Czyli moje pierwsze dopłaty odkąd mam ziemię na siebie. Martwi mnie tylko, że moje dopłaty nawet nie wystarczą na paliwo na moją i ojca ziemię,w sumie prawie 40ha. Prawie drugie tyle trzeba dołożyć :/ 5.65zł/litr paliwa - masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj