Skocz do zawartości

Zdjęcie

120.54 ciężko wchodza biegi

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 12 grudzień 2011 - 22:45

120.54 ciężko wchodza biegi ano mam własnie półbiegi pod obciazeniem i rewers elktrohydr.i jest to droga bardzo pompa... ;[ a przedniego tuza mam obslugiwanego wyjsciem jednokierunkowym ,przelaczajac zawor kulowy pod przedni tuzem. ja mam zalany olejem castrol agri MP+ 10w40 stou, i jest git MF3065 tez miałem tym zalany
znalazłem to czego szukałem ..:)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120.54 ciężko wchodza biegi Dzisiaj, 21:15
  •  

#22 Share Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 07:59

120.54 ciężko wchodza biegi Ponowię swoje pytanie "ile jest korków spustowych i gdzie się one znajdują."Chodzi o skrzynię

#23 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 13 grudzień 2011 - 16:58

120.54 ciężko wchodza biegi wejdz pod ciągnik masz pod skrzynią i z tylnego mostu też jak jest umyty to sam będziesz widział razem jest 4

#24 Share Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 08:09

120.54 ciężko wchodza biegi no w końcu konkretna odpowiedź. Kolego a do spuszczenia oleju z silnika są 2 korki. Po każdej stronie miski?

#25 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 14 grudzień 2011 - 09:07

120.54 ciężko wchodza biegi tak

#26 Share Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 23:19

120.54 ciężko wchodza biegi Koledzy jeszcze jedno. Jak spuszczę olej ze skrzyni to pewnie nie wszystko wyleci( w zakamarkach gdzieś zostanie stary olej np. pompa rurki pod spodem ciągnika), czy to co zostanie może spowodować burzenie się oleju. W tych modelach hamulce są zalane w oleju. Czy przy zmianie jest z tym jakiś problem? Po zalaniu nowym olejem trzeba coś odpowietrzać?

#27 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:49

120.54 ciężko wchodza biegi renault mają suche hamulce przynajmiej serie -14 a jak wymieniasz olej w silniku to tez troche zostaje starego i sie nic z nim nie robi. moim zdaniem nie ma się co przejmowac tymi 2 a newet 4 litrami starego oleju jak zostanie.

#28 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:52

120.54 ciężko wchodza biegi moze z 2 litry, seria xxx.4 ma mokre hamulce , nie powinno sie burzyc

Edytowany przez piciaj, 15 grudzień 2011 - 20:53.

znalazłem to czego szukałem ..:)))

#29 Share Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 20:03

120.54 ciężko wchodza biegi Dziś wymieniłem olej w skrzyni. Efekt jest taki że na luzie nie pika i nie zapalają się kontroli STOP. Ale jak chcę włączyć dźwignią od biegów obojętnie jaki biegi zaczyna pikać i włączają się kontroli STOP.Biegi wchodzą z oporem.Jak mam na luzie dźwignie od biegów polowych i szosowych biegi w skrzyni wchodzą ładnie. Gdy chcę włączyć biegi szosowe lub polowe słychać lekkie zgrzyty i szarpniecie.Taki sam efekt jest jak chcę zrobić odwrotnie, czyli mam włączone biegi szosowe lub polowe a chcę włączyć poszczególne biegi zaczyna zgrzytać i czuć szarpnięcie. Co to może być? czyżby coś ze sprzęgłem. Tak jakby nie rozłączało do końca, bo jak ciągnik stoi to czasami czuć jakby chciał ruszyć.Czy można jakoś podciągną sprzęgło?

#30 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 16 grudzień 2011 - 22:05

120.54 ciężko wchodza biegi U mnie jest to samo. Pika bo pewnie pompa już słaba.
a biegi ciężko wchodzą bo pewnie sprzęgło już zużyte.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 13:28

120.54 ciężko wchodza biegi Koledzy dziś pierwszy raz po zakupie wybrałem się ciągnikiem na drogę(ok.30 min na pełnych obrotach) aby rozgrzać olej w hydraulice i zobaczyć czy będzie różnica przy włączaniu biegów. Oto spostrzeżenia:
-Jeśli się jedzie biegi wchodzą bardzo ładnie, nie ma żadnego problemu przy zmianie z niższego na wyższy lub odwrotnie.
Zmieniając biegi z niższego na wyższy wyraźnie czuć jak ciągnik zwalnia.
-Jak się zatrzymałem i próbowałem włączyć któryś bieg były problemy. Nie ma zgrzytu ale trzeba kilka razy próbować wbić . Mniejszy problem jest z włączaniem 1 i 3 . 2 i 4 wchodzi bardzo ciężko.
-Jak wróciłem i chciałem wstawić ciągnik do garażu, pojawił się problem z rewersem(mam taki,że przełączam na desce rozdzielczej, przód-tył). Mianowicie nie reagował na zmianę. Zaczęły się na desce palić wszystkie kontroli od niego(w różnej konfiguracji,np.do przodu i do tyłu razem lub 2 do przodu). Ciągnik w ogóle nie reagował na biegi. Po kilkunastu próbach przełączania,włączył się 2 półbieg i ruszyłem do przodu. Zgasiłem ciągnik i po kilki minutach wszystko wróciło do normy. Później jak zmieniłem rewers znowu zaczęło wariować.Zgaszenie znowu pomogło. W garażu próbowałem ale rewers działał już poprawnie.
Po rozgrzaniu oleju nie ma różnicy w działaniu wspomagania czy podnośnika.
Macie jakiś pomysł na to wszystko .
Powiedzcie mi jeszcze jak to jest ze zmianą półbiegów, czy trzeba wciskać sprzęgło aby je zmieniać?
Zauważyłem że jak je zmieniam na postoju bez sprzęgła to słychać jakby olej zmieniał kierunek, lub załączał się elektrozawór(trudno to opisać), natomiast jak mam wciśnięte sprzęgło jest cisza. Czy to jest ok.

#32 Share edi75

edi75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 11:08

120.54 ciężko wchodza biegi Korki spustowe masz jeden w skrzyni od spodu po srodku i drugi nizej polozony w tylnym moscie tak samo, poloz sie podniego to zobaczysz. :P

#33 Share jaro15

jaro15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 21:53

120.54 ciężko wchodza biegi kolego mam renault 133.54 miałem problem z biegami i szarpiącym sprzegłem ale wkońcu doszliśmy z bratem do tego co z tym zrobić.
1- odpowiedni stan oleju i drożność filtrów
2-odpowiednio połączone styki elektrozaworów i regulacja elektrozaworów email="koscielakjarek@wp.pl
jeśli ktoś ma problem i mógłbym pomóc napiszcie mail w miare możliwosci pomoge!!!!!!!!!!!!!!!!

#34 Share Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 18 luty 2012 - 22:13

120.54 ciężko wchodza biegi Koledzy dziś dokonałem mierzenia ciśnienia popmy hydraulicznej na złączu od wywrotu. Olej nie był rozgrzany do końca(ciągnik pracował 30min na postoju). Ciśnienie wynosi 180 bar, bez znaczenia czy na wolnych czy szybkich obrotach. Czy to jest prawidłowe ciśnienie? Bo mam broblem z biegami.

#35 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 19 luty 2012 - 06:18

120.54 ciężko wchodza biegi Mierzenie ciś na wywrocie nie wiele mówi. Musisz mierzyć na sekcji od skrzyni, później zmierz na orbotrolu.

Edytowany przez andrejus, 19 luty 2012 - 06:18.

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#36 Share Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 20:09

120.54 ciężko wchodza biegi Koledzy gdzie zmierzyć ciśnienie pompy które idzie na skrzynie biegów . Czy są jakieś łącza serwisowe.
Bo mam taki obiaw że jak ciągnik jest zimny to wszystko działa ok, ale jak trochę pojeżdżę to jest problem z rewersem. Nie chce się przełączać i zmieniać półbiegów. Jak troche ostygnie wszystko wraca do normy, i znowu do ponownego zagrzania.

#37 Share jowisz753

jowisz753

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 19:08

120.54 ciężko wchodza biegi Panowie jak dostać się do pompy hydraulicznej w Renault 120.14?

#38 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 10:28

120.54 ciężko wchodza biegi kolego pompa jest z prawej strony, za chlodnica, takie srebrne cus

Polska B

#39 Share Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 21:32

120.54 ciężko wchodza biegi Zmierzyłem ciśnienie na bloku z zaworami. Ciśnienie mierzyłem w na króćciach które są po obu stronach bloku z zaworami,sa zakręcone na klucz 17. Cisnienie jest na poziomie 22-23 bar. Ciśnienie nie spada w miarę rozgrzania. Jest takie somo małe odchylenia są jak dodam gazu ale to gdzieś do 24,5bar. Natomiast jest taki objaw że w momencie jak ciągniki nie chce przełączyć biegów wstecz to na króćciu po lewej stronie ciśnienie skacze od 10-20bar.Wystarczy że zgaszę ciągnik lub wyjme bezpiecznik od sterownika skrzyni i wszystko wraca do normy..Może to sterownik jest odpowiedzialny za ten cały bałagan. Znacie kogoś kto sprawdził by ten sterownik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 21:00

120.54 ciężko wchodza biegi Panowie mam na oku 155-54 1995r w ładnym stanie,ale martwi mnie to,że trochę cięzko wchodzą biegi.Mialem już rożne ciągniki ,ale w renówce naprawdę trzeba urzyć siły żeby przełączyć bieg.Skrzynia całkowicie mechaniczna.Czy może się ktoś wypowiedzieć jak wchodzą biegi w Waszych ciągnikach?A może renówka tak ma mieć?
Na oku jest jeszcze temis 650 2001r w podobnym pieniądzach również z mechaniczną skrzynią,ale na łysych oponach.
Który silnik jest lepszy mwm czy iveco?