Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny

65 odpowiedzi na ten temat

#61 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 18:15

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny ale poluzowane i scięte sróby na przednim moscie zgrzytanie w szkrzyni i biały dym to chyba nie w każdym ja bym proponował cos z JD serii 5020 prawie nic elektroniki i jak narazie niezawodny . posiada rame i silnik łaczony ze skrzynia wałem dzieki czemu nie sa przenoszone drgania na cały ciagnik a na sam silnik . Kto ma janka wie ze jak sie zapala i gasi mało z pod maski nie wyskoczy gdyz buja sie na poduszkach.Mój chodzi z agregatem uprawowym 3m i jakos sobie radzi wystaczy full obciazników na przodzie i szerokie opony i spokojnie mozna ruszac na wmiare równe tereny jak u mnie .Zastanów sie jeszcze nad pronarem te nowe całkiem ciekawe ciagniki.
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny Dzisiaj, 14:13
  •  

#62 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 19:21

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny Coś z Pronarów np. Pronar 5135 z serii P5
Pronar 5122 z serii P7
Pronar Zefir 85

Lub coś z drugiej generacji jak np. Pronar 82TSA

Napewno są to ciągniki nie odbiegające a nawet lepsze od Zetorów Ursusów i Belarusów (wg mnie ;) ) A ceno nie są też droższe od wymienionych.
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#63 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 23:11

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny coś dodam od siebie chciaż to nie mój przedział mocy;belarus-cena tylko ładna,ursus-prubują coś zrobić,bankrut bez kasy coś wykombinuje(prowizorka),zetor-mówicie części tanie,do tych nowych chyba nie kupowaliście,tylko filtr oleju silnikowego,,bo hydrałliki,powietrza to do NH oryginał tańszy.700mtg wysprzeglik poszedł w zetorze od starszych wersji za 40 zł nie pasuje,220 trza zabulić.radziłbym coś zachodmiego z mechamicznych traktorów,nieodbiegają jakością od tych rozbudowanych odpowiedników(za EHR i biegi pod obciążeniem się płaci),te mechaniczne modele są wcenie zbliżonej lub nawet mniejszej niż zetor w tej samej mocy.pozdrawiam kaszub.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#64 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 00:49

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny Orientowałem się w Valtrze serii A i New Holland'ach. No i rzeczywiście cena jest porównywalna za ciągniki o porównywalnej mocy. Ale za to masą i udźwigiem TUZ zetor bije obydwa a mi jest potrzebny własnie ciągnik do ciężkiej roboty (m. in. pług obracalny), więc zostanę przy forterze. Zasięgnąłem tez opinii użytkowników z moich okolic i niby nie mają większych zastrzeżeń do zachodnich ciągników, ale jednak zbytnio zachwyceni nie są :P

#65 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 13 czerwiec 2009 - 07:17

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny A moze jednak Belarus?? nie opowiem Ci jak sie sprawuje bo takiego nie mam ale zapytaj @Wolf19 on ma Belarusa i chyba ma 40ha doradzilby Ci czy warto czy nie :P

Pozdrawiam: Wacek21
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 16:37

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny zgadam się z masą ciągników,ale lżejszy idzie dociążyć,odchudzić nie idzie,sam mam zetora 7341 i nhtd80d,td ma lepszy uciąg.podnośnik niby słabszy,nie zauważyłem,i to bez siłowników,przedni balast w standardzie,mniej to pali i lepiej dopasowane przełorzenia.kolega ma belarusa i z 3 skibową sprężynówką idzie ciężko,ja robie 4.pozdrawiam kaszub.

Dodaj odpowiedź