Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny

65 odpowiedzi na ten temat

#41 Share michalik

michalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 grudzień 2007 - 22:28

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny sorki ale dopiero doczytalem inne posty. Jak ma miec 100km to oczywiscie john deere 6330. O 6320 nie ma co marzyc jak ma byc na prow. nie kiniecznie musi to byc premium, ale cos zacos. Jedno mnie dziwi zlozyłes wniosek na prow a nie masz wybranego modelu i marki ciagnika, dziwi mnie to bo tez mam zlozony wniosek ale wszystko musi byc dopiete na ostatni guzik?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny Dzisiaj, 15:08
  •  

#42 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 09:18

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny Mój wniosek był składany trochę w ostatniej chwili (właściwie oferta i sam wniosek zostały wypisane w ciągu jednej nocy). Ale w "agencji" mówili, że ofertę można jeszcze zmieniać, byłe zgadzała się cena i moc. A we wniosku mam napisane "ciągnik 100KM, cena brutto 200 000 zł) i oprócz ciągnika biorę jeszcze pług 4 skibowy, obracalny i agregat upr-siew 3m. O marce nie ma ani słowem.

powiedz co ciebie konkretnie interesuje to postaram się odpowiedzieć

moc max, moment obrotowy, skrzynia biegów, max. wydatek pompy, udźwig podnośnika, wom (czy są obroty ekonomiczne ew. szybki wom i przy jakich obrotach silnika). No i jakie jest wyposażenie w tych 200tys
z góry dzięki

#43 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 11:43

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny Moc nominalna 105KM wg normy 97/68 EC

Skrzynia PQ plus 24/24, Auto Quad z ecoshift i AP są niedostępne podobnie jak TLS

wydatek pompy chyba 65l/min

udźwig podnośnika 51kN,w premium jest 59kN

wom: ja mam 540(obroty silnika 2143),540E(1684) i 1000(2208)
ale można tez chyba wziąć 540E,1000 i 1000E

wyposażenie full wypasem nie jest
ale w tych 200tys to będziesz miał klime,radio,kogut,deske przesuwaną razem z kierownicą,siedzenie mechaniczne(za to lepsze dopłata 4tys zł),oczywiście jak cen nie podniosą jak zaczną się zakupy na PROW ;)

aha a tu sobie poczytaj o momencie obrotowym i silniku: http://www.deere.com...c...330SL&tM=FR
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#44 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 12:44

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny Aha czyli całkiem znośnie.
A jak jest z elektroniką w JD, bo przyznam się, ze chciałbym mieć tego jak najmniej ;)

#45 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 14:09

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny elektroniki i tak nie unikniesz nawet jak weźmiesz np taki classic czyli biedniejszą wersję, elektroniki będzie na pewno mniej niż w premium ale np silnik jest z CR i tu już musisz mieć elektronikę. no ale na plus dla jd to zmniejszyli liczbę bezpieczników, teraz znajdują się za siedzeniem operatora nie wiem czy tak było w 6020premium
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#46 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 14:19

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny No elektroniki tak do zera to się w żadnym współczasnym ciągniku nie da wyeliminować. Chodzi o to, żeby było jej możliwie najmniej i w razie czego, zeby dało się ja naprawić bez potrzeby wzywania serwisu.

#47 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 14:36

No elektroniki tak do zera to się w żadnym współczasnym ciągniku nie da wyeliminować. Chodzi o to, żeby było jej możliwie najmniej i w razie czego, zeby dało się ja naprawić bez potrzeby wzywania serwisu.

no np taki bezpiecznik jak tylko masz zapasowy to sam sobie wymienisz ale ja nie licze że poradzę sobie z elektroniką jak bedzie cos poważnego,licze na to że po prostu nawalać to nie będzie

podam prosty przykład mam prasę rolującą z 98r claasa myślałem że wszystko sam w miarę naprawię jak się zepsuje,i w miarę umiejętności to co związane z mechaniką naprawiam ale niestety np takiego automatycznego obwiązywania już zrobić nie umiem i serwis w zimę będzie to musiał naprawić ;)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#48 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 02 grudzień 2007 - 15:40

deske przesuwaną razem z kierownicą

czy to jest jakaś opcja? inna mozliwość ustawienia deski występuje?

#49 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 15:47

czy to jest jakaś opcja? inna mozliwość ustawienia deski występuje?

chodzi o to że deska rozdzielcza przesuwa się razem z kierownicą(via 6020premium),bo np w poprzedniej serii 6020se takiego 'bajeru' ;) nie było
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#50 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 02 grudzień 2007 - 17:10

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny w se się zgodzę ale w 6020 już była, tylko dalej od kierownicy-teraz jest bardzo blisko i myslałem, ze to nie koniecznosc-a jednak. Czy to jest lepszy to w sumie nie wiem, ale wyglada gorzej-moim zdaniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share michalik

michalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 19:10

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny To szypki jestes wniosek w jedna noc, no no to masz duze doswiadczenie, a ktory masz numer i z jakiego wojewodztwa jestes?
pozdrawiam

#52 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 20:31

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny hmm... który nr to nie pamiętem, ale agencji mówili, że będą zbierać, aż wydadzą 120% kasy przeznaczonej na ten rok. Jestem z lubelskiego. Ponoć ma unas nie decydować kolejność składania wniosków lecz dokładność ich wypełnienia (w moim na pewo będą błędy, więc trochę poczekam na rozpatrzenie).
Tak prawdę mówiąc to z tym wnioskiem była szybka decyzja i nie wiem co z tego wyjdzie, ale warto spróbować ;)

#53 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 18:25

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny Temat jak najbardziej aktualny, ojciec "zakochał" się w belarusie a dokłądniej to chyba w cenie i upiera się że nie ma po co przepłacac, przekonywac do proximy czy może jednak warto zaoszczedzic te 20 kilka tyś na rzecz tura czy jakiegoś sprzętu?

#54 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 18:35

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny Proxima lepsza komfort, jakość, serwis, i podnośnik. Warto dolożyć i kupić proxime.

#55 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 18:44

Proxima lepsza komfort, jakość, serwis, i podnośnik. Warto dolożyć i kupić proxime.

Niby tak, ale poza komfortem, który napewno jest lepszy w proxime to czy tak naprawde ta proxima zrobi więcej mtg bezawaryjnie tzn do głównej naprawy silnika czy skrzyni i mniej drobnych awarii będzie miała? Mtz niby "złom" bez urazy ale tak obserwuje i znam kilka mtz od nowości i zetorów i mtz to twarda sztuka, a jak będzie z tymi nowymi/?
Proxima bardziej taka "plastikowa" w pneumatyce dużo a belarus też z tą skrzynią synchro i boshem i przodem na krzyżakach czy to będzie takie cacy?

#56 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 14:41

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny Nie bierz Belarusa bo sie z nich olej leje , a w Zetorach duzych pada chydraulika Najlepszy bylby dla ciebie ursus bo masz blisko czesci no i jest trwaly

#57 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 14:47

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny konrad masz agrofarma? napisz ocś o nim jak się sprawuje ile pali?

#58 Share sdcrisis

sdcrisis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 15:02

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny a ja bym ci radził coś z NH bo duzo dobrych opini jest w mojej wiosce o nich np takiego NH T6020...

#59 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 15:45

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny a nie myśleliście o Pronarze?
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja. <br /><br />Zapraszam wszystkich uzytkowników z okolic Włocławka, torunia, Brodnicy i okolic na prv ! ;)

Napisany 21 czerwiec 2008 - 17:06

Nie bierz Belarusa bo sie z nich olej leje , a w Zetorach duzych pada chydraulika Najlepszy bylby dla ciebie ursus bo masz blisko czesci no i jest trwaly

Powiem tak, nie masz Belarusa a piszesz ze sie leje. Szkoda tylko że u mnie się jeszcze nic nie polało. Zal.pl
Technika Rolnicza! (.pl)

Dodaj odpowiedź