Skocz do zawartości

Zdjęcie

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK)

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MIRAS699

MIRAS699

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 22:58

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) WITAM mam szkołę rolniczą i w przyszłości ubiegał będę się o do finansowanie na młodego rolnika (75 tyś dają) będę miał 10h pola od dziadka i hodowle bydła mięsnego chce sobie kupić ładowarkę teleskopową i tu moje pytanie na jakie unijne dofinansowanie mogę jeszcze liczyć oprócz tych 75tyś,bo słyszałem że nie da się dwa razy dofinansowywać jednej maszyny czy to prawda?Planuje przejście na VAT jak będę miał większe wydatki od zarobków to nie badzie to przeszkadzało?Myślałem że jak bym brał ładowarkę to na firmę co wy o tym myślicie bo na gospodarstwo mogą nie bać co wy o tym myślicie proszę o rady jak najlepiej kupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) Dzisiaj, 07:38
  •  

#2 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 23:47

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) Coś kiepską tą szkołę ukończyłeś. Są odpowiednie tematy to tam poszukaj lub zapytaj.

#3 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 25 listopad 2011 - 00:20

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) ładowarka teleskopowa na 10 hektarów..."fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 25 listopad 2011 - 07:03

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) spokojnie z tą fantazją kolega wspomina coś o firmie być może ta planowana przez niego ładowarka może robić powiedzmy na dwóch etatach (w firmie i na gospodarstwie). Ale jeśli miała by pracować tylko na tych 10ha rzeczywiście fantazja :P .

#5 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 25 listopad 2011 - 07:26

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) powodzenia życzę...
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#6 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 08:16

WITAM mam szkołę rolniczą i w przyszłości ubiegał będę się o do finansowanie na młodego rolnika (75 tyś dają) będę miał 10h pola od dziadka i hodowle bydła mięsnego chce sobie kupić ładowarkę teleskopową i tu moje pytanie na jakie unijne dofinansowanie mogę jeszcze liczyć oprócz tych 75tyś,bo słyszałem że nie da się dwa razy dofinansowywać jednej maszyny czy to prawda?Planuje przejście na VAT jak będę miał większe wydatki od zarobków to nie badzie to przeszkadzało?Myślałem że jak bym brał ładowarkę to na firmę co wy o tym myślicie bo na gospodarstwo mogą nie bać co wy o tym myślicie proszę o rady jak najlepiej kupić.

Rzadko sprawdzający wniosek akurat w MR czepiają się maszyn, to nie MGR gdzie są normy doboru, tu zazwyczaj rolnicy kupują to co chcą za te pieniądze np ciągnik 120km na 11 ha :D
Tak to prawda że nie może maszyna być 2x dofinansowana, ale te 75 tyś możesz założyć że to będzie wkład własny do kredytu

Edytowany przez Marcin 80, 25 listopad 2011 - 08:17.

#7 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 08:37

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) Nie zgodzę się z tym, iż nie można sfinansować inwestycji dwa razy. W przypadku młodego rolnika, bo o nim mówimy, można skorzystać na przykład z wspomnianych 75 000 zł oraz z modernizacji gospodarstw rolnych(tylko akurat teraz nie ma modernizacji ze względu na brak środków...).
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#8 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 25 listopad 2011 - 10:35

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) A w ogóle dostanie 75tysi na 10ha ziemi? U nas minimum to 12ha żeby startować na MR.

It's My Life...

JD...

#9 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 10:50

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) no skoro kolega twierdzi, że będzie sie ubiegał to chyba sprawdził sobie to podstawowe info :rolleyes:

#10 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 11:19

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) Oj wątpię. Pewnie ktoś mu powiedział albo gdzieś tak sobie przeczytał, że jest taki program i trzeba mieć tylko 10 ha ziemi i wykształcenie rolnicze to będzie składał. Wątpię żeby dokładnie sprawdził o jakie warunki tam chodzi. Bo gdyby to zrobił to i dowiedziałby się o innych programach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MrKrzysiu12

MrKrzysiu12

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 12:30

WITAM mam szkołę rolniczą i w przyszłości ubiegał będę się o do finansowanie na młodego rolnika (75 tyś dają) będę miał 10h pola od dziadka i hodowle bydła mięsnego chce sobie kupić ładowarkę teleskopową i tu moje pytanie na jakie unijne dofinansowanie mogę jeszcze liczyć oprócz tych 75tyś,bo słyszałem że nie da się dwa razy dofinansowywać jednej maszyny czy to prawda?Planuje przejście na VAT jak będę miał większe wydatki od zarobków to nie badzie to przeszkadzało?Myślałem że jak bym brał ładowarkę to na firmę co wy o tym myślicie bo na gospodarstwo mogą nie bać co wy o tym myślicie proszę o rady jak najlepiej kupić.

Tak ci sie tylko zdaje że dostanies te 75tys bo prawdopodobnie w 2012 ostatnie pieniądze wychodzą a potem to nie wiadomo ostatnio tak w tv gadali
A i żeby to wogóle dostać to tżeba miec prawie 11ha wienc musiał byś powienkszyć
Ale co z tego że powienkżysz jak sie w ue kasa w 2012 roku skonczy???
A i poszukaj w google bo niecały tydzień temu był taki sam prawie temat i tam też pisało ile ha i co i jak
POZDRO :)))

#12 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 12:55

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) specjalnie takie błędy ortograficzne robisz?
He nic że podkreśla nam wyraz na czerwono :D

#13 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 13:02

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) Co do ha to my mamy 10,46 i nam przyznali. Z tym ze u nas sporo punktów ESU było za krowy. Z tego co mówił chłopak który robił nam ten wniosek to w naszym regionie minimum 10,23ha trzeba. Mazowieckie

#14 Share Kris5

Kris5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Sport, Rolnictwo

Napisany 25 listopad 2011 - 14:20

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) witam

Aktualnie jestem w trakcie studiów ale mam możliwośc zrobienia dwuletniego studium rolniczego i zdobyć wykształcenie rolnicze, w przyszlości przejmę gospodarstwo po rodzicach i jak myślicie jejst sens robić to studium skoro nie wiadomo co za parę lat się wydarzy czy bedą jakieś dotacje unijne czy dać sobie spokuj i skupić się tylko na studiach bo takie studium to tylko dodatkowe obowiązki?

#15 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 25 listopad 2011 - 14:26

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) to zależy, co chcesz robić w życiu. nic na siłę. chcesz być rolnikiem, to bądź, nie to nie. i wiedz, że w ym fachu nic nie jest nigdy pewne. raz na wozie...
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#16 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 25 listopad 2011 - 15:13

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) Do MR jest potrzebne 10,36 ha w woj świętokrzyskim podobno wszyscy dostali MR,tak że i on masz szanse.

#17 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 21:58

Nie zgodzę się z tym, iż nie można sfinansować inwestycji dwa razy. W przypadku młodego rolnika, bo o nim mówimy, można skorzystać na przykład z wspomnianych 75 000 zł oraz z modernizacji gospodarstw rolnych(tylko akurat teraz nie ma modernizacji ze względu na brak środków...).

Masz rację odstępstwo to dotyczyło bo chyba możemy tak teraz powiedzieć tylko MR

#18 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 09:12

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) W niektórych województwach wystarczy mieć średnią areału danego regionu aby otrzymać dofinansowanie na młodego rolnika(np w łódzkim). Nie mniej jednak w ciągu bodajże trzech lat od otrzymania dofinansowania należy zobowiązać się do powiększenia gospodarstwa wielkości minimum średniej krajowej, uzyskując tym samym stan 4 ESU.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#19 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 26 listopad 2011 - 22:47

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) Tak że za to 75tysi dokupisz sobie 3ha ziemi i będziesz spełniał warunek (...)w ciągu bodajże trzech lat od otrzymania dofinansowania należy zobowiązać się do powiększenia gospodarstwa wielkości minimum średniej krajowej, uzyskując tym samym stan 4 ESU.
:)

It's My Life...

JD...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 17:06

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK) Wnioski na MR można cały czas składać czy są okresowo nabory?