Skocz do zawartości

Zdjęcie

kocioł na słome

69 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 24 listopad 2011 - 22:13

kocioł na słome http://allegro.pl/ko...htmlmodernizuje kotłownie i chciałbym kupic kocioł na słome.co sadzicie o tym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kocioł na słome Dzisiaj, 08:10
  •  

#2 Share patryk2411

patryk2411

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, internet i motoryzacja

Napisany 25 listopad 2011 - 06:33

kocioł na słome Link nie działa, ten jest prawidłowy:
http://allegro.pl/sh...item=1934004829
Zetor Team

#3 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 08:59

kocioł na słome Podepnę się pod ten temat, bo również ogrzewanie domu za pomocą słomy mnie interesuje.
Z jedną małą różnicą niż autora tematu, bo szukam opinii na temat kotłów na bele okrągłe
1,2m x 1,2m x 1,2m, bądź większe (prasy małej i tak już nie mam, wiec nie ma nawet możliwości zrobić małych kostek).
Jak Wam się sprawuje takie ogrzewanie?
Na ile starcza jedna belka(i po jakiej prasie macie belki , bo prasa a prasa to duża różnica) i przy jakiej temperaturze na zewnątrz?
Jaką powierzchnie domu ogrzewacie?
Wodę w kranie również podgrzewacie, czy tylko ciepło idzie na grzejniki?
Jakieś ukryte koszty eksploatacji takiego pieca występują?
Ile rocznie zużywacie bel/ton słomy do ogrzania swoich domów?
Pozostałe zalety i wady takich pieców?

Na te i wiele innych pytań chętnie wysłucham odpowiedzi użytkowników tychże pieców.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#4 Share wodzu_33

wodzu_33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 10:42

kocioł na słome Ja mam jedno małe pytanko czy może są jakieś fundusze na tego rodzaje energii ??

#5 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 20:17

kocioł na słome Do autora tematu... szukaj kotła z większym paleniskiem tak żeby za jednym razem weszły co najmniej 2-3 kostki. Do Rolnikix ja mam piec na słomę (chyba już 4 lata). Przy tej pogodzie jaka teraz jest spalam ok 1 bal 120x125 (prasa Krone). Przy temp na zewnątrz ok -15 wychodzą mi ok 3 szt. Ogrzewana pow. wynosi ok 150m2 + woda w kranie :D + woda do mycia dojarki, chłodni itp. Przewidywane roczne zapotrzebowanie na słomę to ok 400- 500szt oczywiście latem też się pali w celu ogrzania wody :)
:)

#6 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 25 listopad 2011 - 20:29

kocioł na słome chciałbym uniknąc montazu zbiornika akumulacyjnego bo to zdecydowanie podniesie koszt inewestycji.ale to chyba czytając fora bedzie nieuniknione :blink:
kolego marc jaki duży masz bufor??

#7 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 20:47

kocioł na słome U mnie nie ma zbiornika akumulacyjnego, gdyż u mnie w piecu jest 7000 litrów, więc dodatkowy zbiornik jest mi nie potrzebny. Koszt zbiornika nie powinien być duży. Przecież nie trzeba kupować nowego, można jakiś używany i potem go dobrze zaizolować.

#8 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 25 listopad 2011 - 20:53

kocioł na słome w takim razie gdzie ty masz kolego kotłownie??

#9 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 20:55

kocioł na słome

Przewidywane roczne zapotrzebowanie na słomę to ok 400- 500szt oczywiście latem też się pali w celu ogrzania wody

Ojojoj aż tyle. A byłem już napalony na tego typu inwestycję.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#10 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 21:03

kocioł na słome

w takim razie gdzie ty masz kolego kotłownie??

Za garażami i rurą woda doprowadzona do domu. Może ilość słomy jest duża, ale to wszystko zależy od zimy, metrażu do ogrzewania oraz czy dom jest ocieplony, u mnie niestety nie jest i okna też są stare, więc jest dużo strat.
Zapomniałem dodać :D mi troche sporo wyszło w zeszłym roku bo mróz nie był najmniejszy a słoma była w stogu... a że rok był dosyć mokry to i słoma była mokra, więc wychodziło o wiele więcej :/

Edytowany przez marc, 25 listopad 2011 - 21:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 09:05

kocioł na słome Marc, w piecu który posiadasz spalają się również powtórnie nagromadzone gazy?

W Twoim przypadku rzeczywiście wychodzi sporo tej słomy, 3 belki dziennie spalasz przy mrozie -15 stopni??

Ale można to też inaczej przeliczyć, 500 belek po 7zł(po tyle ja kupuje belki), wychodzi 3500zł.Można za to kupić trochę lepiej niż 4 tony węgla. Sądzę, że około 4-5 ton węgla starczyłoby Tobie na ogrzanie domu + drewno, i tutaj masz dodatkowy koszt, czyli wspomniane drewno. Więc w sumie aż tak bardzo drogo nie wychodzi(przynajmniej z mojej perspektywy).
Można by również ograniczyć zużycie słomy uszczelniając dom, więc z jakieś 100 belek rocznie dodatkowo byłbyś w stanie zaoszczędzić.

Mógłbyś wymienić jakieś dodatkowe wady i zalety użytkowania tego pieca?

Posiada jeszcze ktoś podobną instalację i może się podzielić swoimi opiniami na jej temat?

Edytowany przez Rolnikix, 26 listopad 2011 - 09:07.

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa

#12 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 18:44

kocioł na słome W moim piecu pali się słoma a nie powtórnie nagromadzone gazy. 3 bele wychodziły mi przy największym mrozie w zeszłym roku, niestety słoma nie była ze stodoły, więc była dość wilgotna. Powoli staram się poprawiać termoizolacje domu, więc jakby był ocieplony to na pewno opału wychodziło by mniej.
Co do zalet i wad... wada jest u mnie tylko jedna - niestaranne wykonanie pieca. Zalety-niski koszt ogrzewania

#13 Share zdzislaw45

zdzislaw45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 22:11

kocioł na słome od czterech miesięcy palę w piecu na słomę w młych kostkach
narazie zbieram doświadczenia a najważniejsze ze jest ciepło

od czterech miesięcy palę w piecu na słomę w młych kostkach

do pieca mam bufor 2150litrów plus woda w instalacji ogrzewam 220mw przyszłości chcę podłączyć
chlewnię z dwa grzejniki

od czterech miesięcy palę w piecu na słomę w młych kostkach

do pieca mam bufor 2150litrów plus woda w instalacji ogrzewam 220mw przyszłości chcę podłączyć
chlewnię z dwa grzejniki

jedno moę powiedzieć jeszcze nigdy nie miałem tak ciepło
ale wad jest już więcej

jak ktoś ma jakieś pytania postaram się odpowiedzieć

#14 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 13:12

kocioł na słome Zdzisław jakie wady tego sposobu ogrzewania dostrzegasz?
Pisz, chętnie 'posłuchamy'

#15 Share zdzislaw45

zdzislaw45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 13:40

kocioł na słome Ogrzewanie wcale nie jest takie tanie jakby się mogło wydawać założenie całej instalacji z budową kotłowni ocieplenie i wpięcie się w instalację ,,co'' w domu to koszt około 35 tyś nie licząc swojej roboty do tego dochodzą koszty magazynowania słomy musi być pod dachem dom musi być oddalony od sąsiadów jeżeli chce się żyć w zgodzie lub wysoki komin dym wtargnie do każdej szparki no i w żniwa wożenie i prasowanie żółtego węgla także proponuję ołówek i liczyć bardzo dokładnie

Edytowany przez zdzislaw45, 01 grudzień 2011 - 18:40.

#16 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 13:57

kocioł na słome A jaką powierzchnię ogrzewasz i ile słomy rocznie zużywasz?(ton, małych kostek)

#17 Share zdzislaw45

zdzislaw45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 16:06

kocioł na słome mam dom 220 m na dzień dzisiejszy palę od 8-10 balików ale jest naprawdę ciepło na miale tak nigdy nie było ciepło

#18 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 19:33

kocioł na słome Panowie też chciałem instalować piec na słome w mym przypadku małe kostki już kilka lat temu słoma tania wtedy była jeszcze musiałem prosić się aby ktoś wziął z pola ,jednak zmagazynować tyle kostek słomy sprzedawca pieca mówił że 6 kostek dziennie a w praktyce napewno więcej w mrozach koszt pieca wtedy ok 10 tyś plus zbiornik zrezygnowałem po liczeniu ,teraz o słomę się już pytają i wałki i kostka biorą z pola i spokojnie mogę kupić drzewo i węgla i nic nie potrzebowałem przerabiać w mej kotłowni koło domu ,może inni rolnicy ogrzewający magazyn szklarnie itd mogą policzyć może będzie im się kalkulować taki piec ale spokojnie wszystko zliczyć za i przeciw

#19 Share zdzislaw45

zdzislaw45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:51

kocioł na słome Masz rację ale ja już go mam i muszę organizować słomę mam nadzieję ze nie będzie klęski suszy bo będę musiał trzcine ciąć i palić a kostek przy dużych mrozach to i 16 pójdzie z dymem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:39

kocioł na słome Przy tej cenie słomy którą mamy w tej chwili chyba węgiel taniej wychodzi:)

Dodaj odpowiedź