Skocz do zawartości

Zdjęcie

obora opas

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 24 listopad 2011 - 17:50

obora opas witam planuje zbudować oborę a miejscu starej "przedwojennej" stodoły o wym 14 na 8 Jak myślicie jaki może być koszt budowy takiej obory??? planuje ze będzie ona wolnostanowiskowa i w niej 2 kojce po 5x8m i bez stropu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
obora opas Dzisiaj, 13:05
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 858 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 24 listopad 2011 - 18:16

obora opas A z czego Ty chcesz to budować? czym nakryć? Ile sztuk w niej trzymać?ile wrot ma mieć?
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 24 listopad 2011 - 18:51

obora opas To ja ci napisze 100tysi :lol: Wierzysz mi? Czy sam sobie poszukasz cen materiałów i policzysz koszt? Nie jest to trudne :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 24 listopad 2011 - 18:53

obora opas Heh trochę bez sensu ten temat i to co napisałeś jest także bez sensu. Przecież to można wszystko samemu obliczyć

#5 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 19:00

obora opas Załatw na tzw "remont" stodoły pozwolenie, a tak naprawdę zbóż wszystko i buduj od nowa. Zaoszczędzisz na rysunku. Znajomy tak zrobił i nikt się nie czepia bo zrobił to prawnie. :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 25 listopad 2011 - 20:23

obora opas Mam zamiar budować z bloczka i pustaka a dach z blachy trapezowej. Co sadzicie o rusztach czy opłacało by sie w tej oborze zamontować czy lepiej zrobić na głębokiej ściółce?? @yahooo777 Myślę ze trzy wrota wystarcza po jednym na wjazd do kojcy i jeden na korytarz paszowy.A sztuk to mySle ok 30 po 15 na kojec @david697 dowiadywałem się trochę i prawie te same koszty wyjdą. Oczywiście praca własna bez firmy mam zamiar wykonać budowę. Na murarce się znam najwyżej wezmę sobie kolegę do pomocy przy podawaniu. A dach to ojciec jest dekarzem i robi u woja w firmie to tez bym z nim zrobił. Czy myślicie ze starczy 70tyś bez ruszt??